0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Билки за миома
« -: Декември 09, 2005, 09:31:26 am »
0000000
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Билки за миома
« Отговор #1 -: Декември 09, 2005, 09:39:35 am »
за миома много помага и невен + турта.
<br />
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
въпрос
« Отговор #2 -: Декември 11, 2005, 17:02:26 pm »
А знаете ли на някоя жена да е помогнала рецептата с алое,защото на мен горещо ми я препоръчват? :(
Re: Билки за миома
« Отговор #3 -: Януари 29, 2007, 10:19:45 am »
Da .Aloeto lekywa mioma i kisti.Naprawi receptata s wino i med.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Януари 29, 2007, 10:37:22 am от Lali »
*
Re: Билки за миома
« Отговор #4 -: Януари 29, 2007, 16:59:22 pm »
Аз пия в момента вече три месеца билки за миома и след една седмица ще ходя на преглед да се види има ли някакъв ефект. Заедно с хапчета на Нималая - грижа за жената. Тях спрекъсване защото по Нова година ги нямаше по аптеките.
*
Re: Билки за миома
« Отговор #5 -: Януари 29, 2007, 22:52:22 pm »
вече няма да я има цялата гама - спират вноса им на всички хималайки
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Билки за миома
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2007, 11:47:32 am »
Здравейте момичета,
имам 5 миомни възела с големина на грахови зърна в стената на матката са но към външната страна,водят се интрамурални,много съм доволна от приема на билки за миоми,размерите намаляха с м/у 4 и 5 милиметра,цикъла ми е перфектен,не чувствам почти никаво неразположение по време на цикъл.Сега правя инсеминации,док. ми заговори,че при бременност ще нарастнат,питам се дали могага да продължа с пиенето на билки по време на бременност или пък друго изпитано средство от вас,тук повечето момичета се оперират но на мен не ми препоръчват операция,много се притеснявам да не стане нещо лошо ако забременея,много ли нарастват възлите,някой имал ли е  подобни проблеми. 
*

    elito1

Re: Билки за миома
« Отговор #7 -: Юни 12, 2007, 12:29:39 pm »
ако може дайте рецептата за лечение на миома с алое мед и вино.Предварително благодаря!
*
Re: Билки за миома
« Отговор #8 -: Юни 12, 2007, 14:52:06 pm »
Напиши в гугъла - вино алое мед и ще ти излязат няколко. Някои на руски език.
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Билки за миома
« Отговор #9 -: Юни 12, 2007, 21:05:17 pm »
Моми4ета напишете какво то4но сте пили за миомният възел,по-то4но искам списъка със билките.
Благодаря ви предварително!


Re: Билки за миома
« Отговор #10 -: Юли 07, 2007, 10:50:13 am »
S koi bilki uspyahte da namalite miomite?
*

    gemi78

  • ***
  • 235
  • ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!!!
Re: Билки за миома
« Отговор #11 -: Юли 07, 2007, 13:04:53 pm »
S koi bilki uspyahte da namalite miomite?
Пиши на български!!!


*
Re: Билки за миома
« Отговор #12 -: Юли 07, 2007, 23:21:59 pm »
вярвате ли ,че с билки могат да се намалят миомни възли.моя беше 11 см и не подлежеше на такъв вид лечение.отделно имаше и още няколко по малки.има виртуози-гинеколози за премахването им.операцията не е тежка,възстановяването бързо.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Билки за миома
« Отговор #13 -: Юли 11, 2007, 21:22:38 pm »
И моята миома не намаля- пих какви ли не билки, в какви ли не комбинации. Дори растеше бавно. Накрая - спря да расте - с операция.
Но явно при всеки е различно! Може би има случаи, когато намалява.
Пробвайте - но ако не намалява не се мотайте много. Че аз се мотах 6 години и за малко да си загубя матката.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    diva_ra

Re: Билки за миома
« Отговор #14 -: Март 21, 2009, 13:07:37 pm »
Преди четири години ми отстраниха миомен възел с доста внушителни размери. Лекуващият ми лекар в продължение на 1г и 6м ме уверяваше, че лекарствата, които ми предписва са много ефикасни. Стигнах до там, че химоглобинът ми беше много под критичното и започнах да припадам от загуба на кръв, но нали лекар специалист ме лекува и то добър. Наложи се спешна операция, животоспасяваща. Сега отново се появиха- 4 наведнъж. Решила съм да опитам с билки. И вярвам , че ще успея!
*
Re: Билки за миома
« Отговор #15 -: Март 21, 2009, 17:32:48 pm »
здравей.този вид операции често дават рецидиви.моя оператър също ме предупреди.контролни прегледи поне на 1г са необходими да се правят.лично аз не вярвам,че билка може да помогне.успех.
п.п. една от многото ми премахнати миоми беше 11 см.по време на секцио след около 2г се установиха множество сраствания.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Билки за миома
« Отговор #16 -: Септември 28, 2009, 21:53:14 pm »
и аз да споделя своя опит. Преди 4 години ми откриха миома, която беше голяма 5см. разположена от външната страна на матката. Както казват лекарите това е по-добрия вариант отколкото от вътрешната страна на матката, защото предизвиква сериозни кръвоизлизи при месечния цикъл и може да предизвика спонтанен аборт при бременност. Не опитах лечение с билки защото моят лекар беше категоричен че няма да помогне и трябва да се оперира. В крайна сметка се оперирах, след 3 години забременях и вече си имам бебе, което извадиха чрез секцио. По време на бременността се появиха още 7-8 малки миомни възли, които след раждането изчезнаха. Действително след оперативно махане на миома тя се появява отново. Но при всеки случай е индивидуално. Все пак ако миомата е голяма и расте е добре да се махне оперативно, а наличието на много миомни възли по време на бременност не е опасно. Както казва моя доктор бременността понякога ги лекува. Така че при всеки е различно.
Re: Билки за миома
« Отговор #17 -: Януари 22, 2010, 11:07:37 am »
Прочетох за следните билки:
Вътрешна употреба за регулиране на менструалния цикъл:
Масло от Едра пупалка-капсули от 1000мг., три пъти дневно по време на хранене през последните 10 дни от цикъла.
Червена калина- течен есктракт, еквивалент на 500мг.-1г. изсушена кора, три пъти дневно.
Лечебен зингибер- тинктура/1:5/, приемайте 20-30 капки, разтворени в чаша вода три пъти дневно.
При обилно менструално кървене:
Обикновена овчарска торбичка- течен есктракт, еквивалентен на 500мг.-1г. суха билка, три пъти дневно.
За външно приложение:
Теснолистна лавандула- добавя се 3 капки етерично масло към 10мл.масло за основа и втрйте от сместа долната част от корема и кръста. Прилага се два пъти дневно.
За приложението на тези билки първо се консултирайте с лекар. :nurse_1:
 
Re: Билки за миома
« Отговор #18 -: Ноември 11, 2011, 18:20:37 pm »
Аз знам тази рецепта:

Приготвя се настойка от змийско мляко: залива се 1 с.л. от билката(препълнена) с 1 чаша водка и се оставя да престои 15 дни на тъмно място. Прецежда се. Взима се  от настойката по схема, разрежда се с 1/2 чаша студена преварена вода и се пие на гладно: 1-ви ден - 1 капка, 2-ри ден - 2 капки и така нататък до 15 капки. От 16-тия ден в течение на 1 месец се взимат по 15 капки от настойката. След това започва да се намалява количеството капки с 1 всеки ден. Така лечението продължава 2 месеца.
Re: Билки за миома
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2014, 14:37:08 pm »
От къде си го купувате това Алое??? Аз се прибрах от USA и реших, че няма нужда да го мъкна по самолетите  и че  тук в БГ ще си купя, но цените са супер завишени. В крайна сметка си го поръчах пак от където си го купувам в Щатите , само дето ще трябва да чакам 2 седмици да пристигне.
« Последна редакция: Ноември 06, 2014, 14:46:48 pm от gynecomastia »
* премахнато от модератор