0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Достинекс,кисти и икси?
« -: Декември 28, 2007, 17:06:47 pm »
При мен единият от проблемите причина за стерилитет е високото ниво на пролактин и съответно ниското на прогестерона.Слава богу успяхме да ги нормализираме,след 7 годишни експерименти с лекарства.Един вид организма ми започна да се "самолекува" и от 6 хапчета Достинекс за месец,вече бях на хапче и половина за месец и хормоните бяха в идеалната среда,като пролактина ми беше 257 при /29,52-514/(идеален като никога преди)ЛХ беше 5,24/1-18/ и ФСХ 6,48 /4-13/.На пръв поглед всичко изглежда идеално.Но по препоръка на лекаря свалих достинекса от 1,5 на 1 хапче за месец.И сега на 23ти ден от МЦ не стига ,че нямах овулация,а отгоре на това ми се заформя и 29,7мм киста на левият яйчник.Е сега тук идва големият въпрос...защо хормоналните ми изследвания(правени са на 5ти ден от сегашният ми МЦ) не показват отклонения при сега настъпващият проблем?При условие,че при 1 хапче достинекс за месец правя кисти,а доктора смята това да ми е поддържащата доза при евентуално забременяване,какво мога да очаквам?Възможно ли е ,ако забременея и пия Достинекс-а да продължавам да правя кисти?Страх ме е,защото докато пия тези лекарства(дори и по време на ранна бременност) продължавам да произвеждам фоликули независимо дали водят до кисти или до овулация.И като се има предвид,че тогава няма да имам менструация,и кистите няма да се изхвърлят,възможно ли е да се разрастват и да се наложи лекарска намеса за отстраняването им?
Бих желала жените които са били с подобни проблеми да споделят как е протекла бременността им и как са се справили с този проблем.