0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хормонални изследвания при мъжете
« -: Декември 07, 2005, 08:45:57 am »
Момичета, помагайте, моля!
Както някои от вас знаят моят съпруг е с диагноза олигоастенозооспермия. След три спермограми, лечение на ентерококи и две посещения при д-р кацаров, имаме подобрение на показателите, но има още какво да се желае, за да станем подходящи за инсеминация.
При последното посещение при д-р кацаров го разпитах за хиляди неща, но не се сетих да попитам дали да му направим хормонални изследвания. И понеже знам, че е добре да се направят (по съвет на момичета от форума и на мели) искам да попитам - кои точно хормони да се изследват? Само това не разбрах!
Много ще съм ви благодарна, ако ми кажете кои точно.
Предполагам, че са ЛХ, ФСХ, Тестостерон, Пролактин - за тези съм сигурна. Но знам, че има още.

Благодаря на всички.
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #1 -: Декември 07, 2005, 10:21:40 am »
Пусни търсачката, вчера и на мен ми трябваха и излезе една тема, в която Мели ги е описала. Другите (по спомени) са ДХЕА-С, андростендион и нхибин. А също и щитовидните - три броя.
*
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #2 -: Декември 07, 2005, 11:18:46 am »
Ето ги хормоните, дадени от Мели:

FSH, LH, Prolactin, Testosteron,

T4, TSH, DHEA-S, Inhibin B.

А ако има и кой да ги разчете? Чудя се с хормонални изследвания на мъжа при какъв лекар се ходи - ендокринолог или уролог-андролог?
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #3 -: Декември 07, 2005, 11:22:36 am »
Сърчице, ендокринолог. Уролозите нищо не разбират!
А понеже част от хормоните се поемат от касата, направо си минете през ендокринолог да ви даде направление за тях и след това за да види дали няма нещо.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #4 -: Декември 07, 2005, 11:22:59 am »
За мъжките хормони ходихме на ендокринолог.  Успех
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #5 -: Декември 07, 2005, 12:09:27 pm »
Благодаря ви, момичета!
Хормоните са ми тъмна индия. И ме е страх от друга страна нещо да не се обърка, защото вече имам горчив опит с това.
А вие сте супер! :D
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #6 -: Декември 07, 2005, 12:13:42 pm »
Сърчице, искай си хормони през касата, че са много пари всичките. Само  DHEA-S и Inhibin B не се поемат. Първият е 20-тина лева, но втория е около 40, така че за другите - направление ;)
*
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #7 -: Декември 07, 2005, 12:46:23 pm »
Зайко, благодаря ти! Но няма да стане - моят съпруг е с прекъснати здравноосигурителни права и за него всичко си плащаме. По-големият ми проблем е да попаднем на читав ендокринолог. Аз имам проблем, надявам се той да няма поне в тази област, но все пак.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #8 -: Декември 07, 2005, 13:50:50 pm »
Зайо а къде Инхибин-а струва 40лв. Предполагам, че е в София но коя лаборатория. В Стара Загора май не го изследват...или си приказвам празни приказки?
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #9 -: Декември 07, 2005, 17:38:51 pm »
херо ма, що не ме питаш. В Пловдив в Бодимед го правят- праща се в Германия и цената е 56 лева- става за около 10 дни цялата работа. Ако решите да го изследвате, вземете и нас за по- весело  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #10 -: Декември 07, 2005, 21:54:37 pm »
Цитат на: mini
херо ма, що не ме питаш. В Пловдив в Бодимед го правят- праща се в Германия и цената е 56 лева- става за около 10 дни цялата работа. Ако решите да го изследвате, вземете и нас за по- весело  :lol:

То вярно, че с питане хората до Цариград стигнали ама на....херовска работа :lol:  Ако решим ще ви натоварим и аз 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Хормонални изследвания при мъжете
« Отговор #11 -: Декември 08, 2005, 06:44:17 am »
Цитат на: Hera_76
Зайо а къде Инхибин-а струва 40лв. Предполагам, че е в София но коя лаборатория. В Стара Загора май не го изследват...или си приказвам празни приказки?

В Кандиларов го намерих. Май беше 45 лв., но не съм сигурна.