0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля ви за помощ
« -: Декември 26, 2007, 13:35:41 pm »
Приятели, заедно с колеги разработваме програма за обучение на общопрактикуващи лекари  по проблемите на репродуктивното здраве. Общопрактикуващите лекари са първите, които се срещат с двойката с репродуктивни проблеми и тяхната първоначална адекватна реакция е много важна. Първият курс, който ще водя, е за спермален анализ. Естествено, няма да ги обучавам как се правят спермограми, тъй като това не е тяхно задължение, нито са квалифицирани за тази дейност. Искам да обуча общопрактикуващите лекари как да разпознават истинската, правилно направена спермограма от фалшивата и некоректна такава. За целта са ми нужни реални примери. Молбата ми е, ако имате време и желание, да ми съберете и изпратите копия от спермограми (по пощата или на мейла). Ако искате, закрийте личните данни, а ако не сте ги скрили, аз ще го направя. Аз вече имам няколко драматични примера в посока как не бива да се прави, като култовата виталност на нищото - сперматозоиди - нула, виталност - 50%. Предварително ви благодаря.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #1 -: Декември 26, 2007, 14:59:52 pm »
Пратих ти две.
« Последна редакция: Декември 27, 2007, 08:07:19 am от Pukanka »
*
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #2 -: Декември 26, 2007, 15:50:47 pm »
Мели имаш една от мен. Успех !
*

    didoni

  • ***
  • 335
  • Животът е прекрасен
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #3 -: Декември 26, 2007, 16:20:04 pm »
И аз ще потърся нашите и ще ти ги изпратя.
Мели, успех и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #4 -: Декември 26, 2007, 16:44:17 pm »
Имаш ги! :D
Ние също имаме морфология 75% на някои от "спермограмите" :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #5 -: Декември 26, 2007, 23:26:20 pm »
Обем: около 2-3 ml
pH 8
брой: 560 хил./ml
5% добре подвижни
1% слабо подвижни
94% неподвижни
морфология: около 50% с нормална
Leuc: 39 на поле
Наличие на слуз обилно
Заключение: Наблюдава се анизоцитоза смесен тип(макро- нормо-микро)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #6 -: Декември 27, 2007, 15:40:10 pm »
Ще пратя и нашата спермограма.Тя е от лаборатория в Бургас.Морфология- 97% нормални.Добре звучи,но се оказа,че са 4% нормалните в спец. клиника.
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #7 -: Декември 28, 2007, 00:41:20 am »
Изпратих нашата на имейла ти, Мели.


*
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #8 -: Януари 13, 2008, 16:49:33 pm »
Мели,ето ти и нашата, правена е в Испания,в частна клиника и е доста непълна.Надявам се да ти е от полза
цвят-нормален
мирис-нормален
ph-7.7о
брой-6 мил/ml
Подвижност:
10%-повишена подвижност
20%-подвижни
70%-неподвижни
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #9 -: Януари 21, 2008, 23:29:36 pm »
Мели, ще ти пратя 4 от нашите спермограми на лични. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля ви за помощ
« Отговор #10 -: Януари 22, 2008, 23:56:09 pm »
Благодаря на всички, които ми изпратиха своите спермограми. Събрах достатъчно, но очаквам и още. За да не се притеснявате, всички лични данни ще бъдат заличени - както вашите, така и на здравното заведение, тъй като целта ми е само да представя информация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу