0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Коментар на сперматограма
« -: Декември 01, 2005, 21:12:56 pm »
Ето резултатите:
Период на въздаржание:4дни
Обем на еякулата:5,6мл
РН:7,7
Вискозитет:нормален
Време за втечняване:30мин.
Концентрация на сперматозоиди:по-малко от 1х10на шеста млн/мл
Обща подвижност:59%
Сперматозоиди с нормокинеза:33%
Сперматозоиди с хипокинеза:26%
Сперматозоиди с акинеза:41%
Аглутинация:не
Агрегация:не
Левкоцити:20-25
Епителни клетки:по-малко от1
Еритроцити:не
Желатинови конгломерати:да
Заключение: единични подвижни и неподвижни сперматозоиди през 4-5 зрителни полета при увеличение 400х

Моля ви коментирайте, защото мъжа ми така се е спекъл, че не знам какво да правя.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Коментар на сперматограма
« Отговор #1 -: Декември 01, 2005, 21:30:22 pm »
Не че нещо, ама това ми прилича на нашата първа спермограма. Няма смисъл да се коментира изобщо, отидете в специализирана клиника по стерилитет, за да ви направят свястна спермограма и тогава може някой да коментира. Пример: брой- по- малко от 1мил/мл ????- колко е това по-малко???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Коментар на сперматограма
« Отговор #2 -: Декември 01, 2005, 21:35:17 pm »
И аз бих се присъединила към мнението на Мини - отидете и направете още една спермограма в специализирана клиника. Тук липсва и морфологията, а тя е много важна. Иначе, ако е точно спермограмата /защото ние изгубихме 4 години именно от неточни спермограми, правени в градската поликлиника/ подвижността изглежда добре. Успех   :balk_602:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Коментар на сперматограма
« Отговор #3 -: Декември 02, 2005, 07:45:54 am »
Незнам от къде си но качествени спермограми се правят в София / Щерев и Тачева/ , Варна / Александров/ и Пловдив /Мели/
Другаде не ходи...няма смисъл...все ще са ти около резултатите :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Коментар на сперматограма
« Отговор #4 -: Декември 02, 2005, 08:28:50 am »
Цитат на: Hera_76
Незнам от къде си но качествени спермограми се правят в София / Щерев и Тачева/ , Варна / Александров/ и Пловдив /Мели/
Другаде не ходи...няма смисъл...все ще са ти около резултатите :lol:


Не съм съгласна ;)
Във всичките ин витро клиники правят истински спермограми. Както и при Мели, разбира се.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Коментар на сперматограма
« Отговор #5 -: Декември 02, 2005, 08:31:38 am »
Зайо няма да споря...ще се дам без бой защото сигурно имаш право :wink:  Просто аз съм чела за тези мнения...но лично само във Пловдив сме ходили. 8)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Коментар на сперматограма
« Отговор #6 -: Декември 02, 2005, 08:37:47 am »
Херка, ти принципно си права, но отговора ти просто не е пълен - това е  :D
Цитираните от теб места са ин витро клиники + Мели. Аз просто те допълних ;)
*

    Anonymous

Коментар на сперматограма
« Отговор #7 -: Декември 02, 2005, 09:57:01 am »
Извинявайте, че не уточних, но тази сперматограма я правихме в София Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" точно защото аз прочетох тук, че това е едно от местата, където са точни. Пък моята мила половинка се притеснил, защото лекарката с която коментирали резултатите му казала, че с такава сперматограма не може да има деца по естествен път.Имал някакво възпаление и му е дала мобилен телефон на д-р Кацаров, който му дава само заето.И на мен ми се плаче, ама цяла вечер го успокоявам, че това не е края на света и е рано да се коментира донорство.Дано съм права, че той направо едвам ми говори.
*
Коментар на сперматограма
« Отговор #8 -: Декември 02, 2005, 10:02:56 am »
Госта съм аз - Bora

Коментар на сперматограма
« Отговор #9 -: Декември 02, 2005, 10:18:54 am »
Бора, аз заподозрях, че е правена там, затова се въздържах от коментар. Не си написала заключението на биолога.
Наистина е трудно забременяването по естествен път, защото бройката на опашатите е ужасно малка...

Говорете с Кацаров, дано да измисли нещо за подобряване на бройката.

А, координатите на Кацаров ги има на сайта, отиди на първа страница и в ляво - адреси на андролози.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментар на сперматограма
« Отговор #10 -: Декември 02, 2005, 11:06:29 am »
Цитат на: Anonymous
Извинявайте, че не уточних, но тази сперматограма я правихме в София Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София" точно защото аз прочетох тук, че това е едно от местата, където са точни. Пък моята мила половинка се притеснил, защото лекарката с която коментирали резултатите му казала, че с такава сперматограма не може да има деца по естествен път.


при концентрация от 1 млн/мл наистина няма да стане по естествен път - тоест, чрез секс.
трябва да се лекува и като повиши бройката, да опитате инвитро или икси.
а защо не сте направили и морфология по Крюгер? мисля, че при тия показатели е редно и това да се види, те обикновено нещата вървят ръка за ръка...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Коментар на сперматограма
« Отговор #11 -: Декември 02, 2005, 11:14:51 am »
Бора, не се притеснявайте. Звъннете на д-р Кацаров на стационарния, за да си запишете час. Според няма смисъл да го търсите на мобилния.
Задължително съпругът ти трябва да бъде прегледан от специалист уролог. Направи ми впечатление и ужасно високото количество левкоцити - може да има и някаква инфекция. Трябваше да си пуснете и микробиология на еякулат заедно със спермограмата.
Наистина е рано да се коментира донорство. Хей, я се стегнете - д-р Кацаров е супер, той ще ви обясни всичко. Знаете ли колко път има да извървите, докато се стигне до донорство?  :D
Горе главата!