0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля за коментар на спермограма
« -: Декември 16, 2007, 21:52:07 pm »
Вчера мъжът ми получи резултатите от спермограмата и диагнозата е Asthenozoospermia. Какво означава тази диагноза?Защото лекарят ми каза, че всичко е нормално,но като чета тук маи не е така.
  Ето и резултатите:  иследването е правено в клиника по стерилитет
   Дни въздаржание - 5 дни
   време за втечняване - 20 мин.
   цвят - сл.к
   Обем - 2,7 мл.
   рН - N
   вискозитет - 0
   левкоцити - 5-6
   желат. конгломерати - не
   аглутинати - не
   незрели клетки от спермотогенезата - да
   обща концентрация на спермотозоиди в 1 мл. - 105х10 на 6
   нормокинетични сперматозоиди - 46%
   с бързи линеарни постъпателни движения - 26%
   с бавни ЛПД - 20%
   хопокинетични - 10%
   акинетични - 44%
   концентрация нормокин. (А+В) сперматозоиди/1 мл.- 48,3 х 10 на 6
   тотален брой на нормокинетични сп. - 130,41 х 10 на 6
   ЗАКЛЮЧЕНИЕ - Asthenozoospermia

Моля коментирайте и дайте съвет. Предварително ви Благодаря.
 
« Последна редакция: Декември 16, 2007, 22:05:27 pm от dessislava »
*
Re: Моля за коментар на спермограма
« Отговор #1 -: Декември 17, 2007, 08:39:56 am »
Здравей Деси :D
Във форума има много информация за тази диагноза и много твои въпроси ще намерят предполагам отговор там.Колкото до показателите на спермограмата,аз не мога да коментирам,дано се включи Мели с компетентен отговор-тя е специалист в тази област.
Желая ти успех,мила! :D
Re: Моля за коментар на спермограма
« Отговор #2 -: Декември 17, 2007, 10:47:22 am »
АСТЕНОЗООСПЕРМИЯ (гръц. astheneia — бессилие, слабост + зоо... + сперма; синоним — астеноспермия), намаление на количеството на подвижните форми, а също и скоростта на движение на сперматозоидите в еякулата. Количеството на слабоподвижните или неподвижни форми при това превишава 30%. Причините за астенозооспермията не са изяснени окончателно, но се предполага ролята на изменение на химическия състав на плазмата в спермата, снижения състав на въглеводороди или други енергетически вещества, също и намаление или изчезване на отрицателния електрически заряд на сперматозоидите, различни микроорганизми, особено микоплазмена инфекция. Причините могат да бъдат и различни нарушения на сперматогенезата, в резултат на което се образува не само по-малко колочество сперматозоиди (олигозооспермия), но и патологически форми, неспособни на пълноценно движение. Астенозооспермията може да доведе до стерилитет у мъжа, във връзка с което е необходима консултация с уролог, преглед и лечение.
Re: Моля за коментар на спермограма
« Отговор #3 -: Декември 17, 2007, 19:01:38 pm »
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Дано се включи и Мели за коментар. Имаме ли нужда от уролог и може ли да ми препоръчате добър уролог в София.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля за коментар на спермограма
« Отговор #4 -: Декември 17, 2007, 19:37:12 pm »
Деси, показателите ви не са лоши. Е, да. Има леки отклонения, но не е кой знае какво. Малко ме притеснява обаче, че нямате никаква морфология, а уж сте правили СГ в клиника по стерилитет  :? МОже да се повлияе и медикаментозно евентуално, но трябва да посетите андролог за да си каже той мнението. Успех.  :D

Re: Моля за коментар на спермограма
« Отговор #5 -: Декември 18, 2007, 15:56:53 pm »
Имаме ли нужда от уролог и може ли да ми препоръчате добър уролог в София.
Добре е да ви прегледа уролог - андролог и да направите спермограма с морфология в клиника по стерилитет. Координати на д-р Милен Кацаров съм ти пратила на Лични съобщения. :)