0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
бременност и утрогестан
« -: Декември 16, 2007, 16:09:28 pm »
Здравейте момичета!
Снощи най-накрая теста отчете + резултат и от тогава незнам къде се намирам...много се радвам и адски ме е страх, че пак нещо ще се обърка. Но всъщност пускам темата с молба за съвет дали да пия utrogestan,  в листовката пише само при лутеална недостатъчност, а аз не съм сигурна дали при мен е така. При първата неуспешна бременност нямаше развитие на плода, а втората беше извънматочна. Имам аденом на хипофизата и тиреодит и си пия хапченцата за което, но док каза по тел сега да започвам utrogestan и да ходя на преглед след 1 седмица...Страх ме е да не си навредя вместо да помогна...за сега нямам никакви болки, но е много рано едва 4-ти ден закъснение.

Re: бременност и утрогестан
« Отговор #1 -: Декември 16, 2007, 16:57:11 pm »
maia_st,аз също започнах утрогестана веднага щом рабрах,че съм бременна по препоръка по телефона от лекаря ми.На мен обаче ми го предписа 3 по 2 таб.вагинално.Според мен послушай лекаря си и започни да го пиеш,утрогеста е прогестеронов препарат и спомага за образуването на плацентата,аз го вземах до 13 г.с.
Успех!

*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #2 -: Декември 16, 2007, 17:01:30 pm »
но док каза по тел сега да започвам utrogestan и да ходя на преглед след 1 седмица...
Ами щом ти го е казал док, значи го започваш, какво се чудиш, все пак не ти го е казала приятелката ти. Лекарят най-добре знае какво можеш да пиеш и кога. Успех!  :D
*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #3 -: Декември 16, 2007, 17:08:06 pm »
Благодаря миличка!
На мен също ми каза 3х2 вагинално, но аз реших че не съм разбрала правилно. Звънях втори път - няма грешка, така е. Но се чудя как точно ще го спазвам през деня като съм на работа, май вече се шашкам за глупости. Забравих да питам колго дълго да продължа с тази схема, но от теб разбирам, че няма да е за кратко. А нещо друго взима ли в началото на бременността?

*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #4 -: Декември 16, 2007, 17:12:04 pm »
Да Пете права си  :oops:
Започвам :)

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #5 -: Декември 16, 2007, 17:24:21 pm »
честито,желая ти безпроблемна бременност.
 Това ,какво и колко време да взимаш през бременността,може да каже само лекарят ти.Аз примерно още слагам Утрогестан и ще го правя до към 30-та седмица със сигурност.Повечето в 12-та седмица го спират.Та нещата са много индивидуални-слушай си лекаря и това е.
<br />
*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #6 -: Декември 16, 2007, 17:27:00 pm »
Но се чудя как точно ще го спазвам през деня като съм на работа, май вече се шашкам за глупости.
Ами как-ако имаш стол на работа и можеш да поседнеш-полулегнеш примерно в обедната почивка си го слагай вагинално, ако не-го пий, но все пак питай док какво мисли. :D
*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #7 -: Декември 16, 2007, 18:30:27 pm »
Благодаря ви момичета,
успокоих се - явно е нещо нормално да се ползва утрогестан и трябва повече да вярвам на док, но толкова ме е страх и тази бременност да не приключи преждевременно, че не смея да се зарадвам и се притеснявам за глупости явно
 :balk_91:

*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #8 -: Декември 16, 2007, 20:47:29 pm »
Няма да ти навреди дори да нямаш нужда от него.Може само да помогне.
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #9 -: Декември 17, 2007, 10:23:01 am »
Пих(първите 1-2седм) утрогестан 3Х2,после вагинално,(за по-добро усвояване и да не натоварвам черния дроб)до 12г.с.
Няма да ти навреди,послушай лекаря си.
Почивай повече,ако трябва се консултирай с гинеколога си за болничен.(полагат се 180дни болн.)
Лека бременност!
*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #10 -: Декември 17, 2007, 16:06:53 pm »
Здравей,maia_st.Първо честито,лека бременост.Утрогестана е по добре да се ползва на глобули вагинално.Купи си от тези превръзки ежедневните и няма да има проблем.Аз си слагах до 4 месец и нямах никакви странични ефекти нито пък има проблем от продължителното използване на утрогестана,но съм чела че ако се приема на хапчета имало такива.
*
Re: бременност и утрогестан
« Отговор #11 -: Декември 17, 2007, 19:49:55 pm »
Благодаря момичета!
 :bighug: