0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #900 -: Януари 12, 2008, 14:49:18 pm »
Да.
Не, просто много от новородените са малко сънливи в първата седмица (и)и е нужно да се установи малко ред. После детето се стабилизира на такъв интервал, който пожелае-обикновено 3 часа... .
Може би имаме жълтеница?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #901 -: Януари 12, 2008, 15:17:24 pm »
Да.
Не, просто много от новородените са малко сънливи в първата седмица (и)и е нужно да се установи малко ред. После детето се стабилизира на такъв интервал, който пожелае-обикновено 3 часа... .
Може би имаме жълтеница?
не се вижда да е жълт, в болницата като ни изписваха преди 2 дни казаха, че може би няма да се прояви. тя нали се кара до 8-мия ден? днес Емо става на една седмица.
много благодаря за вниманието!

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #902 -: Януари 12, 2008, 15:32:21 pm »
Д-р Бърди имам два въпроса:
1.бебчо почна 9 месец,а няма нито едно избило зъбче,трябва ли това да ме притеснява?кога най-късно е нормално да избият?
2.в момента като го слагам в проходилката,или като го придържам и прави крачки му обувам терлички-трябва ли да се слагат обувки в тези случаи?
Благодаря предварително
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #903 -: Януари 12, 2008, 16:08:18 pm »
1.Не. Обикновено от 5-7 месец. Може би ще извади много изведнъж.
2.Не.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #904 -: Януари 12, 2008, 18:28:54 pm »
 Здравейте, Д-р Бърди! Бях ви писала за нашият режим на хранене ( на 5 месеца е моето дете)- без ограничения на АМ
9ч. кърмене,
12.30ч кърмене + АМ,
16.30ч кърмене + АМ,
21ч кърмене + АМ или само АМ.
 Спи добре нощем, не се буди за хранене. През деня спи 2 пъти по 1 4ас и половина от 11 до 12.30ч   и от 15 до 16.30ч.  По-рано от часовете за които ви писах не желае да приема храна- или изпива 10 мл и се мръщи. Посъветвахте ме да оставя така (сега тежи 6800, родена е 3200). Всичко беше супер с храненето, не се будеше нощем. Дохрахвах(хранех) с Аптамил 2 (4-8 мес). От няколко дни обаче вместо Аптамил 2 (4-8 месеца) давам Аптамил 1 (0-6 месеца)- не намерих стария Аптамил 2. Енергийната стойност за 100 мл на Аптамил 2 (4-8 месеца) е 315 кдж а на Аптамил 1 (0-6 мес) е 275кдж. Може би не я засище така добре този новия и тя се събужда с рев към 4ч.   гладна,изпива 150 мл, усмихва се и заспива. Въпросът ми е... въпреки че сме на 5 месеца можем ли да преминем на Аптамил 2 (6-12 мес) в този случай?
 На друга майка с подобен проблем сте писали че е възможно да е нощна хипогликемия. Ако ние имаме същото... може ли с някое друго АМ да го преодолеем и изобщо какво бихте ме посъветвали? Благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #905 -: Януари 12, 2008, 18:36:45 pm »
Можете. Но може да слагате по една мезурка оризово брашно в последния за деня биберон. И няма да се буди вечер... .
Това за хипогликемията за по-големи деца важи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #906 -: Януари 12, 2008, 18:54:25 pm »
Докторе, здравейте.
1. Вчера ви писах, че след като храних Кристина с пюре от ябълка /18 часа/, готово пюре, под окото и се появи червенина и в рамките на червенината едно като мехурче, сякаш опарено от коприва. Днес направих на Кристина пюре /18 часа/, аз лично и го яде с уникален апетит, за разлика от готово. Пюрето от настъргана и пасирана прясна ябълка /купена, домашните се развалиха, съжалявам, но няма от къде да взема домашна, неможе всичко да е ОК явно.../, една мезурка АМ, малко преварена вода, за да стане по редичко. Веднаха след като я нахраних с пюрето това под окото отново се появи???? Като вечра и изчезна след 30 мин. напълно :( Сега какво да правя? Това очевидно е някаква реакция.
Тя вече четвърти ден яде ябълково пюре, но само вчера и днес се появи и преди седмици, други обриви няма, нито разстройство, днес малко повърна, но това е щото хапна повечко, върнатото е незначително количество...Да спирам ли ябълката??? Тъкмо захраних пак след боледуването.
2. Кога мога да заместя изцяло храненето с пюре /колко дни след захранването/? Тя ако яде с такъв апетит още вдруги ден ще си изяжда достатъчно пюре...
3. Друго, кога мога да включа друг плод /банан, круша/ и поотделно ли или да го смеся с ябълка?
4. Кога да започна зеленчуково пюре /картоф, морков/, аз ще и готвя всичко?
Много ви благодаря докторе!
Поздрави!
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 18:56:17 pm от Nina »
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #907 -: Януари 12, 2008, 19:13:17 pm »
Здравейте доктор Бърди,
за съжаление пак имам въпросче към вас. Днес Александра е много неспокойна и често плаче. При всяко вдигане се оригва по веднъж, два пъти. Яде много малко - в 7.30 - 100 мл., в 10.30 - 90 мл., в 13.30 - 80 мл. и в 16.00 часа още 80 мл. Предлагам й още, но тя започва да плаче неутешимо. От както е на АМ първите два дни ядеше по 4 пъти и от тогава по 5 пъти, и то достатъчно а възрастта й. Днес е девети ден, а от утре се връщаме пак на кърма. Премерих и температурата в 16.30 ректално, беше 37.7. С много гушкане заспа и след като се събуди беше спаднала до 36.9 (пак ректално)ако въобще може да се има вяра на електронните термометри. Някакви предположения къде да търся проблема?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #908 -: Януари 12, 2008, 19:15:40 pm »
@Nina

1.Спокойно. Сваляме лупите от очите си, и продължаваме с плодовете.Сложете круша за утре със съвсем малко ябълка (1 ч.л.). Увеличавайте спокойно количествата.
2.Щом като хапва над 100 грама-може да оставите без добавка АМ. Вдругиден-вдругиден.
3.От утре - круша. Банан-след около 5-7 дена.
4.След около 3 седмици.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #909 -: Януари 12, 2008, 19:17:48 pm »
Здравейте доктор Бърди,
за съжаление пак имам въпросче към вас. Днес Александра е много неспокойна и често плаче. При всяко вдигане се оригва по веднъж, два пъти. Яде много малко - в 7.30 - 100 мл., в 10.30 - 90 мл., в 13.30 - 80 мл. и в 16.00 часа още 80 мл. Предлагам й още, но тя започва да плаче неутешимо. От както е на АМ първите два дни ядеше по 4 пъти и от тогава по 5 пъти, и то достатъчно а възрастта й. Днес е девети ден, а от утре се връщаме пак на кърма. Премерих и температурата в 16.30 ректално, беше 37.7. С много гушкане заспа и след като се събуди беше спаднала до 36.9 (пак ректално)ако въобще може да се има вяра на електронните термометри. Някакви предположения къде да търся проблема?
"...Днес е девети ден, а от утре се връщаме пак на кърма."
->?
Температурата е ректална, и е нормална (второто измерване малко ниско).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #910 -: Януари 12, 2008, 19:22:42 pm »
"...Днес е девети ден, а от утре се връщаме пак на кърма."
->?
Температурата е ректална, и е нормална (второто измерване малко ниско).

Бях ви писала, че 10 дена ще пия лекарства, при които е противопоказано кърменето. Ще направя и контролно измерване на температурата по-късно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #911 -: Януари 12, 2008, 19:23:54 pm »
Добре. Разбрах ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #912 -: Януари 12, 2008, 19:43:26 pm »
@Nina

1.Спокойно. Сваляме лупите от очите си, и продължаваме с плодовете.Сложете круша за утре със съвсем малко ябълка (1 ч.л.). Увеличавайте спокойно количествата.
2.Щом като хапва над 100 грама-може да оставите без добавка АМ. Вдругиден-вдругиден.
3.От утре - круша. Банан-след около 5-7 дена.
4.След около 3 седмици.

Незнам как да си изказвам вече благодарностите за търпението ви и за съвети и всичко...Нямам думи /добри думи/
Мога да опитам да съм спокойна, но ме е страх, защото знаете тука какво чудо е. Аз съм с пневмония след лекарска грешка + интоксикация от единия АБ, пак "благодарение" на лекарката ми, която предупредих, че имам алергия към Клацид, тя ми изписала Рулид, който е бил от същата група, ами аз как да знам, не съм лекар :x Наложи се да ходя в спешен център и там да оправят нещата. Как да гледам детето, което се разболя и нейната лекарка знаеше колко е тежко положението у нас и започна едни вариации с АБ - 5 дни, 7 дни, нов сироп, дрън-дрън.... Те са несигурни в решенията си, разбирате ли. Кошмарно е.....Разбирате! Как аз да знам, какво да правя? Добре, че ви послушах и си дадох 10 дни АБ на детето и не си играх с 1000 сиропа...
Това е кошмар, не искам да се чудя какво да правя...
Продължавам по схемата - утре сме с крушка.
Поздрави и здраве!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #913 -: Януари 12, 2008, 19:58:56 pm »
Не мисля че това е алергия... аз лично никога от ябълка хранителна алергия не съм виждал, освен ако не е пръскана с пестициди.
Да, Рулид е макролид. Защо не попитахте? щях да Ви кажа... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #914 -: Януари 12, 2008, 20:09:29 pm »
Не мисля че това е алергия... аз лично никога от ябълка хранителна алергия не съм виждал, освен ако не е пръскана с пестициди.
Да, Рулид е макролид. Защо не попитахте? щях да Ви кажа... ;)

Ааааааа докторе, сакън, не си усложнявайте живота със старите хора  :wink:, нека дечицата се възползват от вас.
Само това остава и мойте болежки да ви сервирам  :oops:
Мен дет се вика кучета ме яли....
И аз се надявам да не е алергия, все пак нито аз, нито баща и сме алергични. Аз получих алергия към АБ едва преди 2 години, иначе нямам никакви алергии.
Толкоз от мен за сега, много благодарности.
Лека вечер!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #915 -: Януари 12, 2008, 20:51:07 pm »
Благодаря за вниманието,докторе!
Тъй като късно се включих с въпросите си към Вас и може да сте обяснили вече това,което ще питам,но все пак....
1.Какво разбирате под  1-2 мензурки бебешко оризово брашно?Питам,за да знам какво да търся и колко да давам.
2.До кога е добре да се перат отделно от нашите дрехи с бебешки прах дрешките на беба и да се гладят задължително.Засега продължавам да го правя,но ако престана се притеснявам от алергии или други заболявания. :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #916 -: Януари 12, 2008, 21:13:05 pm »
1. Nestle  "Каша ориз" е Бг име на обикновеното безмлечно оризово брашно. Може разбира се да го има и от други фирми.
2.А, това е повече въпрос на възможности и манталитет във воденето на домакинството.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #917 -: Януари 12, 2008, 21:16:12 pm »
Мда, въпрос на разбирания, аз лично не бих прала дрехите на детето с нашите поне до 10 годишна. :?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #918 -: Януари 12, 2008, 21:32:02 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос, ама правилно ли ви разбрах, че няма проблем в това, че е яла малко и че се оригва постоянно. Вечерта беше много отпусната и хапна пак 80 мл. само, след което оригвайки се повърна. Слава богу, температурата не се е покачила засега, като последно беше 37.5 ректално. Може би излишно се притеснявам, ама никога досега не съм имала такива проблеми с нея, щото си хапва  с апетит и даже до скоро беше голяма лакомия.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #919 -: Януари 12, 2008, 22:03:37 pm »
Проследете и утре как ще е... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.