0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #880 -: Януари 11, 2008, 21:27:31 pm »
Здравейте докторе,
Бях Ви питала за повръщането на беба.То е винаги след ядене,независимо какво е то-мляко,каша или пюре.Не е много като количество,но постояно се случва.След храна винаги я оригвам,а няколко минути по-късно тя повръща независимо дали лежи или седи.Страх ме е да не се задави като е легнала.Даже понякога я виждам как примлясква все едно и се е върнало ядене в устичката.Когато беше само на мляко педиатърката каза,че било нормално,ама сега яде всичко!Пък и мирише малко лошо :(
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #881 -: Януари 12, 2008, 00:46:30 am »
Докторе, мен периодично ме хваща параноята и само се моля и сега да е така :oops:. Прочетох това: http://www.hydroassoc.org/education_support/learning/diagnosis#symptoms_tests
и за съжаление имаме всички симптоми.
- за голямата глава вече знаете
- леко изпъкнала фонтанела (при раждането беше вдлъбната)
- виждат се двете странични вени от челото към черепа
- сънливост
- за раздразнителност не мога да съдя
Има и други обезпокоителни неща: например гука все по-рядко, обръща се все по-рядко...няма ги дългите "изречения" от гукане... :(

Смятате ли при това положение, че е разумно да се чака за следващ преглед трансфонтанелна ехография до следващият месец? Има ли смисъл да го гледат сега, при положение, че на 4.1. докторката беше на мнение, че не е притеснителен?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #882 -: Януари 12, 2008, 00:54:28 am »
Добър вечер Д-р Бърди,
Имам следното питане.
От около 2 седмици ядем плодове след обяд, ябълка, круша и банан, Ябълката и крузата са от готови пюрета, банана, пресен.
1. Днес намерих Био круши, искам да дам пресни. Трябва ли обаче да започна пак по-малко и постепенно да учвеличавам? С оглет на това, че детето е яло вече същия плод, но термично обработен?, Суровата круша не дразни ли повече стомахчето? Същото ми е питането и за ябълката
2. :( :( Опитах се да пасирам сурова ябълка, колкото и да въртя пасатора, все остават някакви малки парченца, като грашки и детето се дави. Става ня рядко пюре, но с грашки :( Дайте ми моля идея как се пюрира сурова ябълка до гладка консистенция?
Благодаря Ви, лек уикенд

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #883 -: Януари 12, 2008, 11:40:40 am »
Докторе, добър ден!

Липсва ми информация за психическото и интелектуалното развитие на бебетата, как да се стимулира то. При наличие на време бихте ли включили в Библиотеката и текстове на тази тема? Или дайте библиография.
Благодаря :)
Ще обърна внимание :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #884 -: Януари 12, 2008, 11:42:05 am »
Здравейте доктор Birdie!
досега не съм се включвала във Вашата тема, тъй като нямах конкретни въпроси. имам син, казва се Емо и вече е на 6 дни. вчера ни изписаха от болницата, там се хранехме по не много добре установен режим и сега във връзка с установяването на режим на хранене вкъщи, бих искала да ви помоля за консултация. откакто сме се прибрали, нито веднъж не се е разплакал, защото е гладен. вчерат ядохме към 11 и нещо. после решихме да го оставим да спи, докато се разплаче защото е гладен. той обаче не се събуди до 4 часа, аз се притесних, че това е много време и го събудихме. яде и заспа пак, сутринта пак го събудихме да яде в 8. към 11 и нещо сутринта се беше събудил сам, но не плачеше за ядене. сега (15.05) все още не се е събудил. чела съм, че толкова малки бебета на кърма би трябвало да се хранят през 2-3 часа, а също така и, че те би трябвало да си го искат, а не е да бъдат събуждани. какво бихте ме посъветвали?
предварително благодаря за вниманието!

Ако минат 4 часа и не се буди, да го събуждате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #885 -: Януари 12, 2008, 11:43:32 am »
Д-р Бърди, искам да консултирам и с вас нещата: от снощи съм със възпален синузит /имам полип в максиларния синус/, който често ми прави проблеми! Понеже сме изцяло на кърма, притеснявам се да вземам каквото и да е! Обикновено ми изписват силни антибиотици! Сега говорих с личната лекарка тя ми препоръча Оспексин и Муконазал спрей! АЗ и напомних, че съм с алергия към пеницилин, но после четох листовката и видях, че има вероятност да се прояви алергия и към този антибиотик?! 8O
Вие какво ще ме посъветвате? Дали може да заразя и малката? Благодаря Ви предварително!
Може да ползвате Дурацеф, например.
Трудно може да се зарази детето, ако спазвате основните хигиенични правила.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #886 -: Януари 12, 2008, 11:45:31 am »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 1 месец, храни се само с кърма на поискване /6-7 хранения на ден/. Почти след всяко хранене връща различно количество мляко, понякога на тънка струйка, понякога по няколко пъти, като това става независимо от положението на тялото й. Повдигнали сме матрачето на леглото й,  оригваме я след всяко хранене, това като че ли не я облекчава особено. Личната й лекарка препоръчва даване на 1 лъжичка Фризовом или оризова каша преди ядене. Вие какво мислете по въпроса, има ли смисъл от такава добавка и такова количество?
Освен това, поради фамилна обремененост /мъжът ми като дете е развил тежка алергия към животински белтък/, педиатърката се осъмни за алергия към белтъка на кравето мляко и препоръча диета за мен – никакви млечни продукти и куп други ограничения, като не остана почти продукт който мога да ям, а кърмя и имам нужда от калории. Смятате ли, че такава диета е необходима в случая?   
Благодаря Ви!

Добра мисъл, добър подход.
Аз бих предложил да изваждате 10 ина мл преди да започнете кърменето. Това ще помогне. Ако слагате оризово брашно или давате Фризовом ще се наруши кърменето, и за сега това не е вариант.

Да, наистина може при алергия към протеините на кравето мляко да има повръщане.
Но тогава то е много изразено (в друга скала, така да се каже).
Не смятам че се нуждаем от диети,пък и Вие виждате че с диети нещата по-добре не стават.
Вероятно имате рядка кърма, или поне в началото на кърменето детето приема много рядка кърма.

Благодаря за бързия отговор, докторе.
Относно алергията към белтъка на кравето мляко - какво още е нужно, за да се диагностицира такава, освен повръщане. Четох, че зеленият цвят на изпражненията, премесени със слуз и евентуално кървави жилки, както и кожен обрив, са признаци за такава алергия. При нас изпражненията понякога са зеленикави и слузести, но пък в чуждестранни сайтове четох, че това е нормално за здравото кърмаче. Освен това, педиатърката обърна внимание на едно обривче по ушичките и зад тях, също и на тила под косичката /точно зоната, която е в контакт със завивките при лежане/ - ситни червени пъпчици с бяло връхче, които вече завяхват, появили се преди около седмица - за което друг педиатър каза, че е нормален детски обрив от прегряване.
Считате ли, че наистина би могло да става въпрос за алергия към белтъка на кравето мляко?Благодаря Ви!   
Мисля с изваждане на мляко нещата ще се стабилизират.
Не мисля че другото което описвате е Атопичен дерматит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #887 -: Януари 12, 2008, 11:46:56 am »
Докторе, сменихме подхода с храненето и лъжичката -  :lol: Благодаря, днес детето яде с апетит. Обаче точно една минута след като се нахрани под окото и точно се появи червенина и едно малко подобие на мехур /2-3 мм в диаметър/, като опарено от коприва?????? Това възможно ли е да е алергия от яденето, толкова бързо да се появи... /имах едно бурканче готово пюре само от ябълка на Хип, реших да го дам.../ Аз ще и правя домашно и правех, но поради проблема с храненето с лъжичка реших да проверя дали не е от моето пюре и купих две бурканчета готово. Вече няма да давам готово. Такъв вид обрив съм забелязвала и преди дни, когато не е яла пюре, дали може да е реакция от АБ все пак? По тялото няма обриви...Сега само една алергия ни трябва. Дано не е? Какво е вашето мнение по въпроса? Много благодаря!

Докторе, редактирам си постинга, защото това нещо изчезна за 10 мин., все едно никога не го е имало. Като и предишните един два пъти, когато се появи. И въпреки, че изчезна ме притеснява, на какво може да се дължи?
Не даваме бурканчета ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #888 -: Януари 12, 2008, 11:47:33 am »
Докторе, темп в дупето измерена 37,7 нормална ли е? Детето е активно, не е в покой, рита постоянно и няма как да я изчакам да е в покой 15 мин поне за да я измеря.
Благодаря!
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #889 -: Януари 12, 2008, 11:48:34 am »
Др. Бърди колко капки Вигантол трябва да давам на бебето си,което е на АМ?
По кое време на деня се дават и преди или след ядене?
До сега давах 2 капки сутрин веднага преди яденето!

Ако изпива повече от 400-500мл АМ дневно, не е нужно да давате допълнително Вит Д.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #890 -: Януари 12, 2008, 11:49:21 am »
здравеите докторе ,
на6ият малък проблем е ,4е днес детето яде в 13h-70ml,спахме на ръце до 18h и тогава изяде 60 мл,но с голям рев ,уж  бе6е гладна и захапва биберона ,но като преглъ6та реве и се отказва .Да не би да я боли гърлото :?.Сега и сложих све6ти4ка парацетамол ,успокоихме се пак на ръце и заспа ,но се притеснявам ,4е много малко яде и с истерия  :?

няма температура
На какъв биберон сте?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #891 -: Януари 12, 2008, 11:50:40 am »
Здравейте докторе,
Бях Ви питала за повръщането на беба.То е винаги след ядене,независимо какво е то-мляко,каша или пюре.Не е много като количество,но постояно се случва.След храна винаги я оригвам,а няколко минути по-късно тя повръща независимо дали лежи или седи.Страх ме е да не се задави като е легнала.Даже понякога я виждам как примлясква все едно и се е върнало ядене в устичката.Когато беше само на мляко педиатърката каза,че било нормално,ама сега яде всичко!Пък и мирише малко лошо :(
Във всички АМ, които и давате, слагайте по една,две мезурки БЕБЕШКО оризово брашно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #892 -: Януари 12, 2008, 11:53:05 am »
Докторе, мен периодично ме хваща параноята и само се моля и сега да е така :oops:. Прочетох това: http://www.hydroassoc.org/education_support/learning/diagnosis#symptoms_tests
и за съжаление имаме всички симптоми.
- за голямата глава вече знаете
- леко изпъкнала фонтанела (при раждането беше вдлъбната)
- виждат се двете странични вени от челото към черепа
- сънливост
- за раздразнителност не мога да съдя
Има и други обезпокоителни неща: например гука все по-рядко, обръща се все по-рядко...няма ги дългите "изречения" от гукане... :(

Смятате ли при това положение, че е разумно да се чака за следващ преглед трансфонтанелна ехография до следващият месец? Има ли смисъл да го гледат сега, при положение, че на 4.1. докторката беше на мнение, че не е притеснителен?
Не разбирам въпроса... да не чакате, а да? Нужен е контролният преглед, разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #893 -: Януари 12, 2008, 11:57:26 am »
Добър вечер Д-р Бърди,
Имам следното питане.
От около 2 седмици ядем плодове след обяд, ябълка, круша и банан, Ябълката и крузата са от готови пюрета, банана, пресен.
1. Днес намерих Био круши, искам да дам пресни. Трябва ли обаче да започна пак по-малко и постепенно да увеличавам
? С оглед на това, че детето е яло вече същия плод, но термично обработен?, Суровата круша не дразни ли повече стомахчето? Същото ми е питането и за ябълката
2. :( :( Опитах се да пасирам сурова ябълка, колкото и да въртя пасатора, все остават някакви малки парченца, като грашки и детето се дави. Става на рядко пюре, но с грашки :( Дайте ми моля идея как се пюрира сурова ябълка до гладка консистенция?
Благодаря Ви, лек уикенд
1.Не, не е необходимо.
2.Ако ябълката е от "велурените" на вкус не се пасира добре.Трябва да е от по-твърдите на вкус. Може или да настържете на ренде преди да пасирате, или направо. Но после прекарвате през сито... и сгъстявате с половин мезурка оризово брашно.Или сгъстявате с крушата... . Нищо от тези плодове не дразни стомахчето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #894 -: Януари 12, 2008, 12:41:14 pm »
Д-р Бърди, искам да консултирам и с вас нещата: от снощи съм със възпален синузит /имам полип в максиларния синус/, който често ми прави проблеми! Понеже сме изцяло на кърма, притеснявам се да вземам каквото и да е! Обикновено ми изписват силни антибиотици! Сега говорих с личната лекарка тя ми препоръча Оспексин и Муконазал спрей! АЗ и напомних, че съм с алергия към пеницилин, но после четох листовката и видях, че има вероятност да се прояви алергия и към този антибиотик?! 8O
Вие какво ще ме посъветвате? Дали може да заразя и малката? Благодаря Ви предварително!
Може да ползвате Дурацеф, например.
Трудно може да се зарази детето, ако спазвате основните хигиенични правила.
Благодаря Ви, докторе!
Маска трябва ли да ползвам?! Малката плаче като ме види с нея?! Започва и силен рев ако се закашлям или кихна?! Тая вечер съм спала полуседнала за да има мир! 8O
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #895 -: Януари 12, 2008, 12:47:33 pm »
Д-р Бърди, искам да консултирам и с вас нещата: от снощи съм със възпален синузит /имам полип в максиларния синус/, който често ми прави проблеми! Понеже сме изцяло на кърма, притеснявам се да вземам каквото и да е! Обикновено ми изписват силни антибиотици! Сега говорих с личната лекарка тя ми препоръча Оспексин и Муконазал спрей! АЗ и напомних, че съм с алергия към пеницилин, но после четох листовката и видях, че има вероятност да се прояви алергия и към този антибиотик?! 8O
Вие какво ще ме посъветвате? Дали може да заразя и малката? Благодаря Ви предварително!
Може да ползвате Дурацеф, например.
Трудно може да се зарази детето, ако спазвате основните хигиенични правила.
Благодаря Ви, докторе!
Маска трябва ли да ползвам?! Малката плаче като ме види с нея?! Започва и силен рев ако се закашлям или кихна?! Тая вечер съм спала полуседнала за да има мир! 8O
Маска? за синузит? не... .
Ако навреме вземете АБ риска за Вас и детето ще е минимален.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #896 -: Януари 12, 2008, 13:31:34 pm »
здравеите докторе ,
на6ият малък проблем е ,4е днес детето яде в 13h-70ml,спахме на ръце до 18h и тогава изяде 60 мл,но с голям рев ,уж  бе6е гладна и захапва биберона ,но като преглъ6та реве и се отказва .Да не би да я боли гърлото :?.Сега и сложих све6ти4ка парацетамол ,успокоихме се пак на ръце и заспа ,но се притеснявам ,4е много малко яде и с истерия  :?

няма температура
На какъв биберон сте?

на авент само от тях пие без да поема много въздух заради коликите
сно6ти като и сложих парацетамол се успокои приспахме се и в 20h се събуди и си изпи 100мл
и през но6ТА съ6то добре хапна(в 3h и в 5h) и преди малко в 10h по 100 МЛ 
трудно се уригва като 4е ли  и дори да го направи пак като 4е ли има заседнало,за6тото като я сложа в легнало положение реве и я вземемам естественно и по4ваме разходки вертикално из цялата къ6та до безкраи..... 8)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #897 -: Януари 12, 2008, 13:48:22 pm »
Ако минем на 6 часа, с 4 хранения?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #898 -: Януари 12, 2008, 13:58:43 pm »
Не разбирам въпроса... да не чакате, а да? Нужен е контролният преглед, разбира се.
Въпросът е след колко време да го направим? Според тази лекарка, която прави трансфонтанелната ехография в началото на другия месец, но ако се съмнява за тази болест (а въпросите и бяха точно такива) всяко забавяне чета, че е нежелателно и сега се двоумя дали да не потърсим второ мнение по-рано?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #899 -: Януари 12, 2008, 14:46:03 pm »
Здравейте доктор Birdie!
досега не съм се включвала във Вашата тема, тъй като нямах конкретни въпроси. имам син, казва се Емо и вече е на 6 дни. вчера ни изписаха от болницата, там се хранехме по не много добре установен режим и сега във връзка с установяването на режим на хранене вкъщи, бих искала да ви помоля за консултация. откакто сме се прибрали, нито веднъж не се е разплакал, защото е гладен. вчерат ядохме към 11 и нещо. после решихме да го оставим да спи, докато се разплаче защото е гладен. той обаче не се събуди до 4 часа, аз се притесних, че това е много време и го събудихме. яде и заспа пак, сутринта пак го събудихме да яде в 8. към 11 и нещо сутринта се беше събудил сам, но не плачеше за ядене. сега (15.05) все още не се е събудил. чела съм, че толкова малки бебета на кърма би трябвало да се хранят през 2-3 часа, а също така и, че те би трябвало да си го искат, а не е да бъдат събуждани. какво бихте ме посъветвали?
предварително благодаря за вниманието!

Ако минат 4 часа и не се буди, да го събуждате.
През нощта също ли?
ако така установим режим на 4 часа на кърма, добре ли ще е?