0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #800 -: Януари 09, 2008, 18:34:17 pm »
Привет от нас докторе. Днес бяхме на консултация и Ви моля за коментар.

Рая яде 4 пъти от около 2 седмици. Педиатърката беше силно
възмутена, че яде толкова малко. Препоръча да направя храненията 5
като събуждам детето или при промрънкване да слагам на гърдата.
Това аз обаче няма как да правя а и мисля, че не е редно. Категорично
и казах, че няма да давам нищо до 5.5-6 месец и тя се примири, но
понеже според нея детето "изоставало" със захранването да направя поне
5 хранения. Рая /днес/ тежи 5700 кг и е 60см. За 26 дни тя е наддала 800 гр.
Изцяло на кърма сме.

Благодаря Ви
Лека вечер

Само прираста на тегло е критерии.800гр за 26 дена е добре. И то много добре.
Следователно-няма от какво да се "възмущаваме".
Естествено няма да прехранваме, или да насилваме детето да се храни тогава,когато не иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
може ли да я държа изправена на 5.5 месеца
« Отговор #801 -: Януари 09, 2008, 18:35:54 pm »
Здравейте,
дъщеря ми е на 5.5 месеца и вече стои спокойно седнала. Не мога да я сложа легнала, само се пъне да става. от няколко дни вече стои и изправена. Най много обича да я сложа правичка до табуретката и тя се подпира на нея и се радва. Не знам дали не й вреди и дали не й се набиват крачтата, а и дали седналото положение не й вреди. Аз я държа не повече от 5 минути така права, но все пак  се притеснявам. Моля, да ме посъветвате.
Благодаря много.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #802 -: Януари 09, 2008, 18:38:22 pm »
Да, такъв 2 мг/5 мл
Може два, или три пъти на денонощие по 2 мг?
Благодаря

Да, но за два дена само. Не по 2 мг, а по 2 мл...
Три пъти по 2 мл е малко висока доза, но има деца, които от по-малка доза не се влияят.
Ако детето на 3х2мл е неспокойно и превъзбудено-не я понася и би трябвало да я намалите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
може ли да я държа изправена на 5.5 месеца
« Отговор #803 -: Януари 09, 2008, 18:39:08 pm »
Здравейте,
дъщеря ми е на 5.5 месеца и вече стои спокойно седнала. Не мога да я сложа легнала, само се пъне да става. от няколко дни вече стои и изправена. Най много обича да я сложа правичка до табуретката и тя се подпира на нея и се радва. Не знам дали не й вреди и дали не й се набиват крачтата, а и дали седналото положение не й вреди. Аз я държа не повече от 5 минути така права, но все пак  се притеснявам. Моля, да ме посъветвате.
Благодаря много.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #804 -: Януари 09, 2008, 18:41:47 pm »
Благодаря за бързия отговор, докторе!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #805 -: Януари 09, 2008, 18:44:24 pm »
Докторе започнах да слагам оризово брашно във АМ,но нещо трудно го пие от шишето.Пробвах като кашичка със лъжичка и така го хапва с глямо мляскане. :lol: :lol:Проблем ли е ако така го давам и по колко да давам.
Слагайте 1/2 до 1 мезурка.
Не с лъжичка.
С оризовото брашно се засища, нали?
Имах пред вид че му го давам като каша с лажичка.Слагам една мензурка от брашното,и водичката колкото да стане каша и така му давам сутрин и след обед с лъжичка.Така добре ли е и с лъжичка може ли,не с биберон.Нахранва се и още как.От два дни спи като пор,нахранееееееееееееееен. :D
Слагате 1/2-1 мезурка във вече готовото за даване АМ... преди да сложите биберона. Ако не тече добре, може леко да разширите отвора с нагорещена игла, или да слагате по 1/2 мезурка оризово брашно само.
Не с лъжичка!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #806 -: Януари 09, 2008, 18:49:25 pm »
Здравейте,
дъщеря ми е на 5.5 месеца и вече стои спокойно седнала. Не мога да я сложа легнала, само се пъне да става. от няколко дни вече стои и изправена. Най много обича да я сложа правичка до табуретката и тя се подпира на нея и се радва. Не знам дали не й вреди и дали не й се набиват крачтата, а и дали седналото положение не й вреди. Аз я държа не повече от 5 минути така права, но все пак  се притеснявам. Моля, да ме посъветвате.
Благодаря много.

Нямате проблем.
Насърчавайте всякаква двигателна активност на детето,която го прави щастливо, весело, в добро настроение.
Поставянето на детето седящо ( с опора), придържане изправено, поставяне в столчета с добра опора на гръбчето,са мощни стимули в психо-моторното развитие, защото детето гледа активно в зрителния си периметър, а не гледа тавана,легнало.

Няма никакви "увреждания" от такава активност-нито на кръста, нито на крачката.
Няма механизъм по който те да се предизвикат.
Това са глупости... . Детето само не издържа дълго-нито да седи, нито да е изправено.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 19:44:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #807 -: Януари 09, 2008, 18:55:03 pm »
Да, да милилитри, извинявам се.
Благодаря ви, отново с компетентен и навременен съвет. Изчаках максимално снощи, но наистина ме притесни дишането, спа си от 1 вечерта до 9 сутринта след 3-ти прием на Вентолин с две пробуждания- едното сука, другото залъгахме с биберон, то това си й е нормално състояние по принцип.
Трябва ли да предприема някакви допълнителни изследвания, утре ще имам резултатите от секретите? Според педиатъра на детето- ще го израсте до 5-6 годипна възраст и това е нейния начин да реагира на вируси. Благодаря и се надявам да не ставам досадна с въпросите си.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #808 -: Януари 09, 2008, 18:56:43 pm »
Д-ре, здравейте.Преди половин час дадох бананова каша на Хумана.Получи обриз, първо около устата, който изчезна вече.Но сега има по врата и по гръбчето.Успях да я снимам- дано да се види- зачервяване и бели пъпки, като ужилване от коприва.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #810 -: Януари 09, 2008, 18:59:57 pm »
 Здравейте! Четох вашите мнения за захранването, но не ми стана ясно откога се добавя зехтин към зеленчуковото пюре; в смисъл още откогато започваме с по 1-2 лъжички и другото е АМ  или по-късно, когато се замести хранене ?
 И другият ми въпрос е откога може вместо зехтин да се използва качествено краве масло (за кравето масло въобще нямаше да ми дойде наум ако нашия педиатър не се беше възмутил за зехтина- демоде бил.... кравето масло било по-полезно и трябвало с него да се правят пюретата :) ) Благодаря.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 19:03:41 pm от antoanetastat »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #811 -: Януари 09, 2008, 19:01:55 pm »
@mini

Това вероятно е бронхиолит. Вирусно заболяване.
Да се израсне? това е вид вирусно заболяване с характерните му симптоми в детската възраст. Няма какво да се "израства" просто,защото всички деца със същата клинична картина се разболяват от това заболяване.

Вентолин е много,много резултатен в тази ситуация. Понякога ординарните дози "не работят" при малки деца под 12м-вероятно поради бърз метаболизъм.
Даваме леко завишени дози, или инхалаторен Вентолин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #812 -: Януари 09, 2008, 19:04:11 pm »
Д-ре, здравейте.Преди половин час дадох бананова каша на Хумана.Получи обриз, първо около устата, който изчезна вече.Но сега има по врата и по гръбчето.Успях да я снимам- дано да се види- зачервяване и бели пъпки, като ужилване от коприва.


Колко дадохте? количество?
За първи път?

Не мога да видя добре... защо не предпочитаме естествени плодове? ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #813 -: Януари 09, 2008, 19:07:41 pm »
Ами хапна около 80 гр.По принцип й давам само плодове, за първи път й давам тази каша... и за последен.Обрива избледнява и не я сърби, спокойна е и с настроение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #814 -: Януари 09, 2008, 19:32:39 pm »
Здравейте! Четох вашите мнения за захранването, но не ми стана ясно откога се добавя зехтин към зеленчуковото пюре; в смисъл още откогато започваме с по 1-2 лъжички и другото е АМ  или по-късно, когато се замести хранене ?
 И другият ми въпрос е откога може вместо зехтин да се използва качествено краве масло (за кравето масло въобще нямаше да ми дойде наум ако нашия педиатър не се беше възмутил за зехтина- демоде бил.... кравето масло било по-полезно и трябвало с него да се правят пюретата :) ) Благодаря.
Кравето масло е продукт на пълноценното краве мляко-възможността за алергична реакция е както възможността ако дадете прясно мляко. Даже и по-голяма.
Кравето масло е много богато на холестерин. В зехтина няма холестерин-0%.

Затова се дава зехтин... :)
Зехтина е натурален продукт с изключителни хранителни качества.Той не може да се "напомпа" така с вредни вещества, както кравето мляко, от което се прави кравето масло.
Тук да споделя лично мнение-аз за 30 години съзнателен живот в Бг нормално прясно мляко не видях и не пих. Разбрах какво е прясно мляко едва след като напуснах в Бг.Виж-кравето масло бе по-добро-дали защото го правеха от сухо мляко?? Дано нещата сега са се нормализирали.

Зехтина се поставя или в първото пюре, или след 2-3 дена от началото.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 19:49:29 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #815 -: Януари 09, 2008, 19:33:42 pm »
Ами хапна около 80 гр.По принцип й давам само плодове, за първи път й давам тази каша... и за последен.Обрива избледнява и не я сърби, спокойна е и с настроение.
Оставете детето и проследете.
Предпочитаме само пресни плодове... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #816 -: Януари 09, 2008, 19:41:49 pm »
Много благодаря,
сега ще съм доста по-спокойна.
Поздрави
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #817 -: Януари 09, 2008, 19:43:27 pm »
Здравейте докторе,
Бях Ви питала за бенката на моето бебе,но нямах снимка.Сега ще приложа такава http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186262&view=1&photo=49.Прочетох статия по въпроса,че това е евентуално хемангиом,който излизал по рождение или след това.Нашата бенка нарастна от точка доста за 1 месец (6 месец).Трябва ли да взема някакви спешни мерки или може да изчакам до другата седмица,когато сме на консултация?Напоследък малката много плаче,неспокойна е и се стряска от нищо.Има ли нещо,което да давам,за да се успокои?
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 19:47:52 pm от aii »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #818 -: Януари 09, 2008, 19:52:16 pm »
Това вероятно е т.нар. "ягодов" тип хемангиом.
Но снимката е колкото кибритена кутийка ... ;)
Обикновено тези хемангиоми регресират забележително до към 2-4 год възраст.
Дали да се направят други изследвания зависи от това, в коя област са хемангиомите,колко са на брой.
Но УЗ на коремче почти винаги правим задължително!
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 20:31:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #819 -: Януари 09, 2008, 20:50:32 pm »
Благодаря Ви докторе за бързия отговор! :D
То добре,че и такава снимка имам :).Трябва ли да се следи как расте и необходимо ли е лечение?Четох за лазерна и оперативна терапия на такива "ягодови" хемангиоми.Нашият се намира на лявото краче отзад близо до сгъвката пак в лявата част.А защо се прави УЗИ на коремчето?Бях Ви писала за кръстосването на крачетата и заключването на ръчичките на малката като притова здраво се напъва и Вие ми казахте,че е поведенческа реакция на дефекцията.Двете неща имат ли връзка след като трябва УЗИ на коремчето? :(