0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #760 -: Януари 08, 2008, 22:07:22 pm »
Моля да не давате такива таблетки и въобще такива неща.
Виждам в тези таблетки има доста сяра, освен другите безсмислени неща... .
И Магнезий??



Ох докторе добре, че ви има,няма да давам таблетки.Ще гледам състоянието на детето и ще ви информирам като има промяна в обрива.
Лека вечер от нас.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #761 -: Януари 08, 2008, 22:17:22 pm »
@Karina

С какво се храни детето?
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 22:20:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #762 -: Януари 08, 2008, 22:33:57 pm »
Докторе, при 38,6 градуса ректална температура (от ваксина - напомням) дадох на Мая капки Tachipirina с активно вещество парацетамол. Но тя повърна почти веднага и се съмнявам, че е поела нещо от тях. Да повторя ли дозата и кога? Мога ли веднага? Мая не показва дискомфорт, като поведение си е все същата.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #763 -: Януари 08, 2008, 22:37:56 pm »
Нали знаете как се радват понякога бебетата, поемат си звучно дълбоко въздух и дори правят нещо като хълцане. Не знам как да го обясня по друг начин. Е, такова нещо направи само че за да си поеме въздух. И после вкъщи заплака леко и спря, стои и гледа, пак се опита да заплаче, но не можа. Пак стоя 1-2 секунди и започна да прави тези дълбоки, хрипящи поемания на въздух. Първо нарядко и после едно след друго, докато накрая спря и се отпусна недишащ. Само гледаше. Аз го наведох надолу и се оправи за малко, после за малко си пое въздух, но не много добре, защото пак се отпусна. И когато втория път го наклоних надолу с главата по корем се пооправи. Но и до сега продължава да прави тези хрипания, но по-леки. Ходих при лекарката, изписа му половин свещичка Ефералган(която вече сложих) 2 пъти на ден, 2мл вит.С(дадох му смесен с малко водичка) и калций 2 мл. 2 пъти на ден от утре сутрин, каза тя. Ако нещо пак съм пропуснала, ще допълвам.
Сега вече си мисля, че миналия път му дадохме Панадол веднага след убождането и не се стигна до задушаване. Хрипове направи(отново пред лекарката, но тя отново каза, че нищо му няма). И после пак вкъщи, но до към 17 -18 часа отшумяха.
Не мисля че това има връзка с ваксината... .
Може би болезнена инжекцията да е била, или детето да има температура, или да е болно по някаква друга причина.
Ваксината не е с гърчово действие-тя е с безклетъчна коклюшна компонента.

Хрипове от ваксината не може да има-или е плакал много при поставянето,или има друга причина.

Точно преди инжекцията му търках крачето с ръка, защото първия път много се стегна и остана дълго време топче.Така че сигурно не е била болезнена, няма температура, не е болен(само зъбките се подготвят). Мисля, че е от ваксината, защото го направи само миналия път и днес(при 2-я и 3-я прием).
Сега пак го направи- в 21.30, предния път беше в 19.30.
Благодаря Ви за отзивчивостта!


Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #764 -: Януари 08, 2008, 22:54:19 pm »
Сутрин 6-7ч - кърма
10-11ч - кърма
13-14 - варени зеленчуци (въвела съм почти всичко - картоф, морков, ориз, грах, карфиол... )+ месо- пуешко или заешко - през ден)
17ч - настърган плод
19ч- кърма
21 - кърмене за заспиване

Два-три дни преди появата на хремата въведох заешкото...
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #765 -: Януари 08, 2008, 23:11:13 pm »
Докторе, при 38,6 градуса ректална температура (от ваксина - напомням) дадох на Мая капки Tachipirina с активно вещество парацетамол. Но тя повърна почти веднага и се съмнявам, че е поела нещо от тях. Да повторя ли дозата и кога? Мога ли веднага? Мая не показва дискомфорт, като поведение си е все същата.
Оставете детето засега без нищо.
Проследете температурата.
Вземете свещички Парацетамол, и ползвайте при нужда тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #766 -: Януари 08, 2008, 23:18:02 pm »
Нали знаете как се радват понякога бебетата, поемат си звучно дълбоко въздух и дори правят нещо като хълцане. Не знам как да го обясня по друг начин. Е, такова нещо направи само че за да си поеме въздух. И после вкъщи заплака леко и спря, стои и гледа, пак се опита да заплаче, но не можа. Пак стоя 1-2 секунди и започна да прави тези дълбоки, хрипящи поемания на въздух. Първо нарядко и после едно след друго, докато накрая спря и се отпусна недишащ. Само гледаше. Аз го наведох надолу и се оправи за малко, после за малко си пое въздух, но не много добре, защото пак се отпусна. И когато втория път го наклоних надолу с главата по корем се пооправи. Но и до сега продължава да прави тези хрипания, но по-леки. Ходих при лекарката, изписа му половин свещичка Ефералган(която вече сложих) 2 пъти на ден, 2мл вит.С(дадох му смесен с малко водичка) и калций 2 мл. 2 пъти на ден от утре сутрин, каза тя. Ако нещо пак съм пропуснала, ще допълвам.
Сега вече си мисля, че миналия път му дадохме Панадол веднага след убождането и не се стигна до задушаване. Хрипове направи(отново пред лекарката, но тя отново каза, че нищо му няма). И после пак вкъщи, но до към 17 -18 часа отшумяха.
Не мисля че това има връзка с ваксината... .
Може би болезнена инжекцията да е била, или детето да има температура, или да е болно по някаква друга причина.
Ваксината не е с гърчово действие-тя е с безклетъчна коклюшна компонента.

Хрипове от ваксината не може да има-или е плакал много при поставянето,или има друга причина.

Точно преди инжекцията му търках крачето с ръка, защото първия път много се стегна и остана дълго време топче.Така че сигурно не е била болезнена, няма температура, не е болен(само зъбките се подготвят). Мисля, че е от ваксината, защото го направи само миналия път и днес(при 2-я и 3-я прием).
Сега пак го направи- в 21.30, предния път беше в 19.30.
Благодаря Ви за отзивчивостта!
Хм...
Когато спира да диша (според Вас) детето променя ли цвета си? да посинява, например? Ако не променя цвета си няма всъщност спиране на дишането... .
Освен това, ако детето Ви следи с поглед,когато прави тези неща, явно не е със спряно дишане... .

Може би да се касае за т.нар "задържане" на дишането, което е психологичен феномен, обикновено.

Десетилетие съм работил и с "Тетракок" и с "Тетравак" и с "Акт-Хиб".
Никога не съм имал проблем от тях... .
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 23:24:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #767 -: Януари 08, 2008, 23:21:23 pm »
Сутрин 6-7ч - кърма
10-11ч - кърма
13-14 - варени зеленчуци (въвела съм почти всичко - картоф, морков, ориз, грах, карфиол... )+ месо- пуешко или заешко - през ден)
17ч - настърган плод
19ч- кърма
21 - кърмене за заспиване

Два-три дни преди появата на хремата въведох заешкото...
 
Може да давате по 1 капка Вигантол за да покривате дневните нужди и с оглед това че кърмите само (без АМ).
Аз бих слагал в нослето само Олинт 0.05%, бих аспирирал секретите с помпичка, и бих следил състоянието само без засега повече лекарства.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 10:02:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #768 -: Януари 08, 2008, 23:28:30 pm »
Толкова много благодаря! Неизразимо благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #769 -: Януари 08, 2008, 23:40:45 pm »
Няма защо...
Време е да потърсим в Триест добър педиатър. Има, сигурно има... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #770 -: Януари 08, 2008, 23:45:02 pm »
Здравейте имам дете на 5 м около 10 дни след като минах от миломил1 на2 малката получи обрив под гушката,2-3 петънце зад коляното и кожата и стана суха.Лекарката каза-АД няма връзка с храна(по нейна насока сме захранени от рано :oops:)Къпеме се с олио за АД на Мустела мажа с балсама на Тайс и кожата вече не е суха,пие милумилНА2,яде само хипоалергенни пюрета на Хип и от доста време не и е въведена нова храна но от 3 дни се обрина -ситни червени пъпчици по гърдите,корема и гърба,не се чеше,вечер са по-червени!?!?Моля насочете ме дали е от храна,претоплено,козметика.....П.С опитах да кача снимка но 2 пъти неможах
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #771 -: Януари 08, 2008, 23:53:15 pm »
Щом като Ад няма връзки с храни защо сме на диета, хапваме ХА мляко??

Бих Ви препоръчал да не къпете с гореща вода, да ползвате меко неутрално сапунче и след къпане да ползвате А-Дерма Екзомега хидратантен крем.
За под гушката-може би от изпотяване са проблемите-може да ползвате пудра (малко!!) за там и след баня ->>А-Дерма Екзомега хидратантен крем.

Не е нужно олио, а на "Д-р Тайс" аз не съм привърженик (лично мнение!).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #772 -: Януари 09, 2008, 00:11:43 am »
Диетата е моя презастраховка защото знам че децата с АД са предрасположени към алергии,и за това,обрива по тялото тотално ме обърква.....Много Ви благодаря за бързината а компетентноста!!!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #773 -: Януари 09, 2008, 00:34:35 am »
Спокойно...
Време за плод... ;)
Т.е. да не изчаквам до 6-тия месец?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #774 -: Януари 09, 2008, 01:06:00 am »
Диетата е моя презастраховка защото знам че децата с АД са предрасположени към алергии,и за това,обрива по тялото тотално ме обърква.....Много Ви благодаря за бързината а компетентността!!!
Изявите на Астма и алергичен ринит са възможни, но не задължителни.
Диетите не правят нещата по-лесни. А и ролята им не е сигурно профилактична в случая.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #775 -: Януари 09, 2008, 01:19:33 am »
Спокойно...
Време за плод... ;)
Т.е. да не изчаквам до 6-тия месец?
По лъжичка да опитваме следобяд- не пречи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #776 -: Януари 09, 2008, 02:28:23 am »

[/quote]
Хм...
Когато спира да диша (според Вас) детето променя ли цвета си? да посинява, например? Ако не променя цвета си няма всъщност спиране на дишането... .
Освен това, ако детето Ви следи с поглед,когато прави тези неща, явно не е със спряно дишане... .

Може би да се касае за т.нар "задържане" на дишането, което е психологичен феномен, обикновено.

Десетилетие съм работил и с "Тетракок" и с "Тетравак" и с "Акт-Хиб".
Никога не съм имал проблем от тях... .
[/quote]
Дали си е променил цвета, не знам-много се шашнах. Макар че и преди се е задушавал от Дуфалак. Но се оправи веднага. Нищо не следи с очички - само се отпуска без да мърда и само гледа. През останалото време също се държи като омаломощен, което естествено е разбираемо.
Сега в 1.30 пак се повториха хриповете.
П.С. Извинявам се ако не съм успяла да се справя с публикуването на Вашия цитат.


Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #777 -: Януари 09, 2008, 03:02:44 am »
Не, мисля за инфектирана екзема.Но екзема, която след ликвидиране на инфекцията трябва да се лекува с добър КС крем в добавка за около 5-6 дена.
Днес водих бебка на дерматолог, че обривите още си седят (досега съм третирала само с Мустела Стелатопия и диета по препоръка на педиатърката) и ни поставиха диагноза АД. Предписа Елидол 1%, само че като отидох до аптеката видях че е за деца над 2 години (моето е на 3 месеца) и не го купих. Дайте съвет с какво да премахна ужасните обриви и с какво да предпазя  от появата на нови?!?! Засега съм в безизходица..
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #778 -: Януари 09, 2008, 06:20:03 am »
Здравейте, докторе!
Около празниците бяхме за две седмици на гости. В апартамента на свекърва ми беше много топло - първите няколко дена стоях с къс ръкав, докато им свикна, не се издържаше на топло. Направих им забележка, защото у нас температурата е 18-20 градуса, а през нощта и по-малко.
В събота като се прибрахме не се сетих да му облека нешо допълнително, докато се "аклиматизира" с по-ниската температура вкъщи, защото два дена се спука от рев, дори правеше на моменти истерични писъци, придружени с ритане и тръшкане. Затова бях доста разсеяна и напрегната.Там две седмици баби, братовчеди и т.н. роднини не го оставиха - само и единствено на ръце, а аз в нас не го нося, само малко вечер преди лягане, че става по-кисел.
Вчера прокашляше малко и подсмърчаше, но нямаше още хрема - дадох еднократно Панадол и Хустагил.
Тази нощ към три се събуди в прекрасно настроени и не искаше да заспи. По едно време забелязах, че е доста топъл. Измерих температурата 38,4 ректално, което значи 37,9, нали?Дадох Панадол и Осцилококцинум.
Мисля да повтарям днес Осцилококцинума 3 пъти през 6 часа - какво мислите?
Сега, 2 часа след Панадола температурата спадна - бузите му не горят и челото му не е топло. Не знам колко е - спи и не искам да го будя.
Днес да продължавам ли с Панадола?
След като не е добре дали да не му облека някаква жилетка за няколко дена?
И накрая, понеже се чувствам виновна, че може би го "изпуснах" и затова настина, мислите ли, че причината е от температурните разлики?Предварително Ви благодаря! 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #779 -: Януари 09, 2008, 09:59:08 am »
@vilibg

От Дуфалак такива странични явления няма.
Въпроса е в интерпретацията на това, което виждате и в това дали детето е в контакт с обкръжаващата среда, когато прави тези неща.

Не мисля че ваксината има нещо общо в случая, особено ако няма и температура,локално зачервяване, оток на мястото на приложението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.