0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #740 -: Януари 08, 2008, 18:10:00 pm »
Здравейте д-р Birdie! Синът ми е на 2 месеца и 10 дни.От доста време нослето му похърква назад и сякаш повече, когато издишва. От време на време намирам засъхнали зелени секрети по пеленката, на която спи. Преди около седмица положението се влоши (след като всички в къщи бяхме с хрема) и се появи хрема, нослето започна повече да похърква, веднъж дори потече,иначе пак назад се усеща секрета. Слагах физиологичен разтвор и почиствах с помпичка. Вече не тече,но определено продължава да похърква и да е зелен секрета. Изследването на носния секрет показа: Микроорганизъм - Staphylococcus epidermidis, Оценка - нормална микрофлора,без приложена антибиограма. Но според педиатърката ни, трябва да мажем с Бактробан (7 дни) заради зеления цвят. Според нея, при изследването не е изолиран добре стафилокока. Какво ме съветвате? Благодаря Ви предварително.
Зеленият секрет сам по себе си нищо не значи. Смята се за етап в естественото развитие на един вирусен ринит.
Изолираното е нормална флора и не е обект на лечение. Затова и не са дали антибиограма.

Моето скромно мнение е да изчакате-търпеливо и дълго.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #741 -: Януари 08, 2008, 18:15:29 pm »
Здравейте ,докторе!
Хремата ни продължава 2седмици.Първо слагах Олинт-5дни,след това Вибросил-3-4 дни,мажа с Пулмекс и Синекод защото кихаме малко.Вчера я водих при педиатърката взе ни носен секрет,като го занесох в лабораторията те вече си бяха тръгнали ,та днес са направили посявките,дали ще е актуален резултата щом е престоял,не знам.Ще излезе утре.Вчера педиатърката ни изписа- Остилококциум първи ден 3 по половинка,втори ден 2 по половин и трети ден 1 една  половинка.Фенистил капки 2пъти по 8капки,Гаразон-капки за уши и очи да ги слагам в нослето 4пъти по 1капкаи витЦ ампула детски.Преслуша й гърдичките каза,че са напълно чисти, зачервено гърло,но не и сливици, заключение и заден ринофарингит.Да започваме ли тези лекарства или да чакаме резултата с
 антибиограма ако има такава?
На брадичката и има малък обрив,сега гледам,че се е появил и посредата на челото.Новото което съм и дала в последно време са-круша и заешко.

Осцилококкк= екстракст от гъши вътрешности. По-добре нокът от сиамска котка, в настойка от малцово уиски. По капка на кг телесно тегло ;) ... не се занимаваме с такива неща изобщо.

Мисля е добре да изчакате посявките, ако детето няма температура или нещо наложително за бързо лечение. Моля и фарингеален секрет + носния. Мисля към АБ отиват нещата-2 седмици е доста време... .
Гаразон са чудесни капки, но за уши предимно и то при СПЕЦИАЛНИ обстоятелства (за ушна употреба). Не съветвам да ги слагате в нослето на бебето.
Фенистил? за какво това?
От Вит Ц полза никаква.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #742 -: Януари 08, 2008, 18:19:16 pm »
Здравейте, докторе!
Да докладвам - захравнаването е в ход. Вече ядем и зеленчуци в обедното хранене - морков и картоф.
Питането ми към Вас е следното: Предстоят профилактични изследвания на Вики - ПКК, ДКК, СУЕ и урина. Така и така ще си ги плащам , защото държа да бъдат в достоверна лаборатория /Клиника по педиатрия на МА-София/, та има ли и друго нещо, което би било добре да се изследва?
Хормони на щитовидната жлеза, Холестерол, триглицериди, HDL, LDL, и биохимия от венозна кръв-чернодробни ензими, серумно желязо, ЖСК, феритин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #743 -: Януари 08, 2008, 18:20:55 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Отново имам нужда от Вашето мнение и компетентна помощ!
Две вечери подред дъщеря ни, която е на 2 месеца, вдига температура - съответно 37 и 37.1 градуса. Даваме й Панадол 2 мл, при което температурата спада. Вчера ни посети детската лекарка и я прегледа - гърдичките са чисти, гърлото леко зачервено, не кашля, ушите не прегледа /но според нея, щом не си върти главата, няма проблем с тях/. Изписа Витамин С за 5 дни, физиологичен разтвор за нослето и антибиотик Сумамед - 3 дни по 2 мл в случай, че температурата продължи. Вчера Дари беше добре цял ден, но днес на обяд пак вдигна 37.2 градуса и лекарката предложи да почваме антибиотика.
Според Вас правилно ли е да започваме лечението с антибиотика? Ако е нещо вирусно, ще се повлияе ли от него? Какво друго можем да предприемем?
Благодаря Ви предварително за безценните съвети!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #744 -: Януари 08, 2008, 18:39:41 pm »
Направете посявка на урина.
Не давайте АБ "на сляпо".
"...но според нея, щом не си върти главата, няма проблем с тях"
->Това не е сериозно изобщо. Огледайте ушичките!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #745 -: Януари 08, 2008, 18:45:23 pm »
Здравейте ,докторе!
Хремата ни продължава 2седмици.Първо слагах Олинт-5дни,след това Вибросил-3-4 дни,мажа с Пулмекс и Синекод защото кихаме малко.Вчера я водих при педиатърката взе ни носен секрет,като го занесох в лабораторията те вече си бяха тръгнали ,та днес са направили посявките,дали ще е актуален резултата щом е престоял,не знам.Ще излезе утре.Вчера педиатърката ни изписа- Остилококциум първи ден 3 по половинка,втори ден 2 по половин и трети ден 1 една  половинка.Фенистил капки 2пъти по 8капки,Гаразон-капки за уши и очи да ги слагам в нослето 4пъти по 1капкаи витЦ ампула детски.Преслуша й гърдичките каза,че са напълно чисти, зачервено гърло,но не и сливици, заключение и заден ринофарингит.Да започваме ли тези лекарства или да чакаме резултата с
 антибиограма ако има такава?
На брадичката и има малък обрив,сега гледам,че се е появил и посредата на челото.Новото което съм и дала в последно време са-круша и заешко.

Осцилококкк= екстракст от гъши вътрешности. По-добре нокът от сиамска котка, в настойка от малцово уиски. По капка на кг телесно тегло ;) ... не се занимаваме с такива неща изобщо.

Мисля е добре да изчакате посявките, ако детето няма температура или нещо наложително за бързо лечение. Моля и фарингеален секрет + носния. Мисля към АБ отиват нещата-2 седмици е доста време... .
Гаразон са чудесни капки, но за уши предимно и то при СПЕЦИАЛНИ обстоятелства (за ушна употреба). Не съветвам да ги слагате в нослето на бебето.
Фенистил? за какво това?
От Вит Ц полза никаква.
[/quote
Финустила е антихистаминов препарат облекчаващ сенна хрема и алергичен ринит,капки за орален прием.Да ги давам ли?С какво да отпушваме нослето тая нощ,докъто излязат резултатите?
Снощи и дадох в 21.30 само кърма 190гр./аз це изцеждам с помпа от първия месец и затова знам колко изяжда/,но от 40 дни давам вечер комбинирано кърма +АМ,даже по препоръка на лекарката ни и слагам вечер на 60мл.вода 3лъжички АМ и спи по-спокойно.А снощи от 1.30почна да се буди на всеки час и й давах вода до 5ч.изпи 260мл.,докъто се сетя, че гладна и я нахраних. Заспа спокойно и до 9ч.Та си мисля да почна вечер да й давам само АМ за да не се буди,явно вечер не е така хранителна кърмата ми.Какво ще ме посъветвате?Токущо й измерих температурата и е 35.8 възможно ли е -термометъра е за чело и си меря мойта е 36.7,нейната я мерих 3 пъти?
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 19:07:16 pm от loana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #746 -: Януари 08, 2008, 19:19:01 pm »
Детето няма сенна хрема или алергичен ринит? Ако няма, няма нужда от Фенистил.
Може да ползвате Олинт за вечерта.
Не давайте вода, вместо АМ!Дайте достатъчно АМ... .
Може да се измери по-ниска температура, ако челото е влажно или изпотено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #747 -: Януари 08, 2008, 19:53:32 pm »
Докторе, ама защо при температура 37.0-37.1 се дава лекарство? На мен са ми казали за над 38 градуса; че се оставя организмът да се пребори сам и ми звучи логично.  Моля, обяснете. Мая в момента е с 37.6.
И как се "оглеждат" ушичките от неспециалист, какви признаци се търсят за отит (аз се примирих, че Мая няма да я прегледат за отит).
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 19:58:37 pm от Нели* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #748 -: Януари 08, 2008, 20:19:25 pm »
Оглеждат се ушичките с уред-отоскоп. Не са нужни "специалисти" за това-педиатърът е достатъчен специалист.

Това за 38 не е общо-прието мнение-целта е комфорта на детето, не борбата с т-та.
Ако е комфортно при 37.6 може и да не се дава антипиретик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #749 -: Януари 08, 2008, 20:20:34 pm »
Докторе, от няколко дни Малчо ходи по голяма нужда по 5-6 пъти на ден (преди това близо 2 месеца ходеше по 1-2 пъти на ден). Това, което повече ме безпокои е цветът - рано сутрин кафяво-оранжево (нормално), вечер последните акания обаче са ярко зелени (като кора на краставица). Това нормално ли е?
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #750 -: Януари 08, 2008, 20:38:57 pm »
За да се направи посявка на урина, ще минат 2-3 дни, предполагам. Дотогава какво да правим за температурата, зачервеното гърло и запушеното носле?
Благодаря!
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 20:42:59 pm от didiA »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #751 -: Януари 08, 2008, 20:42:36 pm »
Докторе, от няколко дни Малчо ходи по голяма нужда по 5-6 пъти на ден (преди това близо 2 месеца ходеше по 1-2 пъти на ден). Това, което повече ме безпокои е цветът - рано сутрин кафяво-оранжево (нормално), вечер последните акания обаче са ярко зелени (като кора на краставица). Това нормално ли е?
Какво и колко хапваме?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #752 -: Януари 08, 2008, 20:43:57 pm »
За да се направи посявка на урина, ще минат 2-3 дни, предполагам. Дотогава какво да правим за температурата, зачервеното гърло и запушеното носле?
Само от общото изследване на урината ще стане ясно...тоест за ден. Оттам нататък ще се вземе решение.
За нослето може Олинт.
Зачервеното гърло-Парацетамол.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #753 -: Януари 08, 2008, 21:01:08 pm »
Благодаря много, докторе!
Парацетамолът може ли да е под формата на Панадол и как трябва да се приема - еднократно при повишение на температурата или няколко пъти на ден по схема за няколко дни?
А Олинт как се използва?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #754 -: Януари 08, 2008, 21:07:37 pm »
Олинт са капки за нос. 0.05% е подходящата форма за деца. 1-2 капки до 2-3 пъти дневно.
Може Панадол... . Само вечер, например, като обезболяващо. Няма схеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #755 -: Януари 08, 2008, 21:19:43 pm »
Докторе, от няколко дни Малчо ходи по голяма нужда по 5-6 пъти на ден (преди това близо 2 месеца ходеше по 1-2 пъти на ден). Това, което повече ме безпокои е цветът - рано сутрин кафяво-оранжево (нормално), вечер последните акания обаче са ярко зелени (като кора на краставица). Това нормално ли е?
Какво и колко хапваме?
Той е само на кърма, пак яде по 5 пъти на ден през 4ч. суче около 10мин най-много. При мен няма някаква особена промяна в яденето(малко повече телешко по празниците).
Може би е важно, че той суче-дъвче каквото му попадне и ръси лиги на всички страни. Не че е гладен, просто иска да дъвче нещо.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 21:21:38 pm от Lan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #756 -: Януари 08, 2008, 21:26:35 pm »
Спокойно...
Време за плод... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #757 -: Януари 08, 2008, 21:40:43 pm »
Здравейте докторе
Мнението на докторката е, че е от храна, реших да направя и още един контролен преглед при частен педиатър и нейното мнение че прекарана вирусна инфекция,която може да е съпроводена с обриви от този вид.Преглед на уши - добро състояние, преглед на гърло -леко зачервено, леко уголемени лимфни възли. Назначеното лечение от частния педиатър е сироп Fenistil -  3*2ml това е за обрива   и таблетки Еngystil - 2*1/2.
Още веднъж ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор от ваша страна.
Доматите ги спираме до лятото,когато ще има в нашата градина.
Лек ден.

Не е от доматите това ;) -те температура не причиняват... .
Моето скромно мнение е да изчакате ден, два и чак тогава да почнете с Фенистил- тези обриви започват да избледняват от главата->>> надолу. И не се влияят от Фенистил, а имат собствен автономен ход. Увеличените лимфни възли са част от картината на повечето температурни екзантеми (обриви).

Таблетки на 10 мес дете не се дават, освен в специални и изключителни случаи.

От бързината да нахраня,успокоя и приспя детето след двата прегледа не съм доуточнила относно таблетките - хомеопатични да активират неспецифичните защитни механизми,особенно в случаи на грип и вирусни заболявания, дозата е половин стрита таблетка във една чаена лъжичка вода два пъти на ден .
За Фенистила ще изчакам въпреки че дадох един прием от осем капки,но не бях чела поста ви,дано не е проблем.
Таблетките съдържат:vincetoxicum hirundinariaD6 75mg,vincetoxicum hirundinariaD10 75 mg, vincetoxicum hirundinariaD30 75 mg, SulfurD4 37.5mg,SulfurD10 37.5mg,помощни средства магнезиев стеарат 1,5мг.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #758 -: Януари 08, 2008, 21:47:06 pm »
Моля да не давате такива таблетки и въобще такива неща.
Виждам в тези таблетки има доста сяра, освен другите безсмислени неща... .
И Магнезий??

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #759 -: Януари 08, 2008, 21:51:04 pm »
Здравейте д-р Birdie,

Имам 2 въпроса относно 9-месечното ми кърмаче:

От 3 дена е със сополи и хриплива кашлица в резултат на което сънят му е много неспокоен. Днес ни прегледа педиатърката и установи, че гърдите са чисти, гърлото не е зачервено, температура няма. Изписа ни Мукоплант- сироп, Фенистил, Виброцил и витамин Ц. За витамин Ц знам мнението ви и не смятам да го давам. Какво смятате за другите лекарства? Вие какво бихте дали? До този момент единственото, което давам вече втори ден, е Стеримар в нослето, но ми се налага по 6-7 пъти да впръсквам за облекчение и ефектът е краткотраен. Да уточня, че преди хремата имахме много силно слюнкоотделяне, предполагам защото горните 4 зъба са силно наболи. Педиатърката изрази предположение, че това може да е предизкало хремата.

2. Досега не съм давала витамин Д. Въпреки зимното време извеждам бебето всеки ден  за около час. Необходимо ли е през зимата да започна да давам витамин Д? Педиатърката смята, че трябва да давам профилактично по 4 капки.

Благодаря Ви!