0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #640 -: Януари 06, 2008, 21:49:31 pm »
Здравейте, докторе!

Бебето на приятелката ми е на 11 месеца.
От няколко дни отказва да яде с лъжичка,
но същото ядене (пасирано) с биберон го изяжда.
Какъв може да е проблема?
От зъбчетата или нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #641 -: Януари 06, 2008, 22:15:35 pm »
От зъбчетата
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #642 -: Януари 06, 2008, 23:33:48 pm »
Привет докторе,

Имам един въпрос.. дъщеря ми е на 3месеца и половина и има неприятни обриви по лицето си (по бузките в близост до ушите и нагоре към косичката). Обривите се появиха за първи път на 40тия ден от раждането й като имаше не само по лицето, а и на раменцата и по крачетата (на мястото на което и биха ваксините). По препоръка на педиатърката започнах мазане с Мустела Стелатопия и къпане пак с гелче на Мустела. Не използвам други козметики. Наложи ми и диета тъй като все още сме на изключително кърмене. Обривите изчезнаха, но преди 2 седмици се появиха пак само на лицето. Искам да сменя козметиката, защото вероятно е неефективна. Четох доста по повод подобни обриви и не са ми поставяли диагноза, но смятам че става дума за атопичен дерматит или поне много прилича на това заболяване. Нужна ли ми е консултация с дерматолог или мога да използвам друга козметика за премахване и после за предпазване от нови обриви. Вие каква козметика ще ми препоръчате?

Втори въпрос: Детенцето ми спи по 12 часа и яде 4 или 5 пъти дневно.. това нормално ли е? През деня я кърмя през 3 часа и като заспи не се събужда 12 часа, а когато тя спи спя и аз :) тъй като заспива късно и аз вече съм много изтощена и немога да се събудя от нищо друго освен от нея.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #643 -: Януари 06, 2008, 23:41:20 pm »
Храненето е нормално.
Снимки на обрива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #644 -: Януари 06, 2008, 23:55:58 pm »
По принцип избягвам да я снимам така че да се вижда обрива :) Сега започна да се поуспокоява и вече мисля че завяхва, но мога да опиша за какво става въпрос.. и при първа възможност ще пусна снимка. Отначало беше само зачервено мястото като се образуваха едни малки ситни червени пъпчици. Кожата е раздразнена суха и на моменти огнено червена.. след няколко дни започна да се люпи и да хваща малки корички като от ранички.. а към косичката стана доста по-релефно и кафеникава (наподобява на образуване на крусти). От два дена започна да избелява и да завяхва и почти не се зачервява. Ако е наложително да направя снимки като се събуди бебка ще я снимам и ще изпратя. Четох някъде по ваши теми че препоръчвате Aveeno с трици  за бебе; Elidel (Pimecrolimus cream 1%)-Novartis; Protopic (Tacrolimus 0.03% и 0.1%)-Fujisawa Dermatology. Тези козметики могат ли да премахнат обрива или са само за профилактика да не се появява?
Благодаря за бързия отговор.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #645 -: Януари 07, 2008, 00:27:14 am »
Elidel (Pimecrolimus cream 1%)-Novartis; Protopic (Tacrolimus 0.03% и 0.1%)-Fujisawa Dermatology са вече забранени от средата на 2007 за деца под 2 годишна възраст. Те не са козметични, а лечебни препарати.

Ако не намирате в Бг Авеено, може да ползвате А-Дерма с трици, продуктите на А-Дерма.
Всичко това, мислейки за Атопичен Дерматит. От снимките,които ще предложите ще мога да бъда по-категоричен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #646 -: Януари 07, 2008, 01:10:13 am »
Добър вечер д-р Бърди,

1. Преди около 1 мес. имахме проблем с инфектирана екзема на едната бузка на детето /изпратих Ви снимки/, Вие ми препоръчахте Фусикорт, но понеже в Германия без рецепта не може да се вземе, пак по Ваша препоръка мазах с наличния ми Тридерм, ефект имаше видимо още на втория ден след мазането, продължих общо ок. 5 дена да мажа докато вече не се забелязваше нищо на бузката.
Същата работа обаче се повтаря сега, от няколко дена, точно на същото място се заформя точно същото както преди, две бледокафеникави до червеникави петънца, които се разрастват, мажа вече 3ти ден отново с Тридерм, но няма този ефект, който беше при първия път. Петънзата си стоят на бузката.
Моля Ви кажете ми на какво може да се дължи това, че отново се появява на същото място и по същия начин и с какво да мажа. Фусикорт имам вече, донесоха ми от Бг, не съм мазала, като гледам КС е същия като в Тридерм, Да пробвам ли с него.

2. Препоръчайте ми моля 2-3 каши които да започна да давам като начало, Марка и вид. Бебето навърши вчера 6м, засега е на зеленчуци и плодове.
3. И  извинявам се, ако е питано вече хиляда пъти ама, що се чудят някои майки от кога да дават пресен плод. Нали плода може да се дава още със започване на захранването пресен, пасиран. Всъщност след круша, ябълка и банан какво следва??? Прясно :)
Благодаря Ви. Спокойна нощ

*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #647 -: Януари 07, 2008, 08:57:04 am »
Да, преди да затворите биберона слагате 2 мезурки бебешко оризово брашно.
Спазвате стриктно приготвянето на АМ->> 1 "отрязана" мезурка АМ на 30 мл преварена вода. Водата се слага първо!

Да, изчакайте...правилно е, затова и не коментирах.
Добър педиатър имате, бях го казвал веднъж ;) .
Тенкю докторе,днес ще търсим бебешкото брашно,а относно педиатъра ни вашето мнение е от голямо значение за мен.Но ако нямате нищо против от време на време бих искала пак ще се допитвам до вас. :wink:

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #648 -: Януари 07, 2008, 10:21:44 am »
Нестеле каша "Ориз" (безмлечна). Така се продава в Бг, мисля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #649 -: Януари 07, 2008, 10:25:38 am »
Докторе, привет, аз минах на АБ Азитрокс 250, преминаха ставните болки и втрисането, но се появи кашлица, хремата остана. На своя глава вчера си взех хомеопатични продукт Коризалия , но от снощи в крайна сметка Стефания и тя прихвана и почна кашлица, секрети има не така обилни от преди време, когато ви бях писала. Имам сироп Флудитек , който й бяха предписали при предишното разболяване, снощи и днес й дадох от указаната доза. Имам под ръка Вентолин, Ериус, какво ще ме посъветвате да направя. Педиатъра на детето до обед е на кабинет, мисля след това да я извикам у нас да я преслуша, въпреки че ми се струва, че кашлицата е по-скоро от секретите.
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 10:30:22 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #650 -: Януари 07, 2008, 10:26:21 am »
Добър вечер д-р Бърди,

1. Преди около 1 мес. имахме проблем с инфектирана екзема на едната бузка на детето /изпратих Ви снимки/, Вие ми препоръчахте Фусикорт, но понеже в Германия без рецепта не може да се вземе, пак по Ваша препоръка мазах с наличния ми Тридерм, ефект имаше видимо още на втория ден след мазането, продължих общо ок. 5 дена да мажа докато вече не се забелязваше нищо на бузката.
Същата работа обаче се повтаря сега, от няколко дена, точно на същото място се заформя точно същото както преди, две бледо-кафеникави до червеникави петънца, които се разрастват, мажа вече 3ти ден отново с Тридерм, но няма този ефект, който беше при първия път. Петънзата си стоят на бузката.
Моля Ви кажете ми на какво може да се дължи това, че отново се появява на същото място и по същия начин и с какво да мажа. Фусикорт имам вече, донесоха ми от Бг, не съм мазала, като гледам КС е същия като в Тридерм, Да пробвам ли с него.

2. Препоръчайте ми моля 2-3 каши които да започна да давам като начало, Марка и вид. Бебето навърши вчера 6м, засега е на зеленчуци и плодове.
3. И  извинявам се, ако е питано вече хиляда пъти ама, що се чудят някои майки от кога да дават пресен плод. Нали плода може да се дава още със започване на захранването пресен, пасиран. Всъщност след круша, ябълка и банан какво следва??? Прясно :)
Благодаря Ви. Спокойна нощ
1.Тези екземи са рецидивиращи-най-често в този сезон от студа се обострят.Може да ползвате Фусикорт.
2.Зависи какво намирате там-Нестле, Хумана са добър избор. Гербер-също. Която и да е каша за над 6м възраст.
3. Не знам. Пресен плод,пасиран. Да. Следват други плодове според сезона-сини сливи, мъничко грозде сок, мандарини, ананас-сок, печена ябълка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #651 -: Януари 07, 2008, 10:27:20 am »
Докторе, привет, аз минах на АБ Азитрокс 250, преминаха ставните болки и втрисането, но се появи кашлица, хремата остана. На своя глава вчера си взех хомеопатични продукт Коризалия , но от снощи в крайна сметка Стефания и тя прихвана и почнах кашлица, секрети има не така обилни от преди време, когато ви бях писала. Имам сироп Флудитек , който й бяха предписали при предишното разболяване, снощи и днес й дадох от указаната доза. Имам под ръка Вентолин, Ериус, какво ще ме посъветвате да направя. Педиатъра на детето до обед е на кабинет, мисля след това да я извикам у нас да я преслуша, въпреки че ми се струва, че кашлицата е по-скоро от секретите.
Само Олинт в нослето,засега бих препоръчал, и контрол на ушите за отит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #652 -: Януари 07, 2008, 10:33:57 am »
Благодаря ви, следобед пак ще пиша.
Хубав ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #653 -: Януари 07, 2008, 10:34:09 am »
Благодаря за бързия отговор!!!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #654 -: Януари 07, 2008, 11:19:24 am »
Благодаря Докторе,
Лек ден,
Казвате грозде-сок, ананас-сок... Аз доколкото разбрах и Вашето мнение е, че сокове до 1 год не е препоръчително да се дават???? Как ди давам соковете? Самостоятелно или добавене към плодовото пюре или кашата?
Гледам, че има плодови пюрета готови за над 4мес с ябълка и праскова, манго също. А тук целогодишно могат да се намерят почти всички плодове, внесени от разни държави. Затова попитах за други такива.
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #655 -: Януари 07, 2008, 11:47:32 am »
Не сок като сок за пиене, а сок или пулп от плода в съчетание с един или два от консумираните вече плодове в чинийка (пюре). Може да ги добавяте или към плодовете, или към която и каша да изберете-напр. "Ориз ванилия". За сега добавка на сини сливи (не сушени, а пресни)и печени ябълки е добре в комбинация с кашите на прах (или посменно с тях).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #656 -: Януари 07, 2008, 11:49:29 am »
Добър ден д-р Бърди!

Моя син е на 2 м и от вчера има повече секрети в нослето,
което аз почиствам с физиологичен разтвор както обикновенно!
Тази сутрин се събуди със запушено носле което му затрудява дишането
и когато се храни се чува хриптене!
Обадих се на нашя педиатър с това описание и получих следните насоки:
-Виброцил 3*1капка.
-Оксилококцинум 2*1 дозичка(в листовката пише на деца под 1 г разреден с вода).
-витамин С 1/2 ампулка от 2 мл.

 :oops:Извинете ме за объркания постинг, но ми е за 1ви път!

Предварително Ви Благодаря за отделеното време!
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 12:55:01 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #657 -: Януари 07, 2008, 12:07:55 pm »
Само Олинт от 0.05% два пъти дневно + аспиратор за нослето би било достатъчно.

"Оксилококцинум"= Екстрат от гъши вътрешности.
Надявам се не сме загубили разума си ;)
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 12:09:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #658 -: Януари 07, 2008, 12:23:13 pm »
Благодаря Ви Докторе, за бързия отговор!!!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #659 -: Януари 07, 2008, 12:41:48 pm »
Докторе здравейте,
1. купихме само АЦЦ Кид, Вентолин нямаше, а се оказва, че днес у нас аптеките ще правят протесет и няма да работят известно време  :x Можем ли да започнем с АЦЦ, не с Вентолин и как точно/количества/ да приема детето?
2.Днес в Бг е по-топло, дали може да изкараме Кристина за 10 мин. навъздух, че от дни не е излизала поради студа и заболяването?
3.Дали да вземем секрет от изпражненията и за изследване, предвид честото изхожане?
4. Олинт слагаме вече 4 дни? Да спираме ли? Нослето е сравнително добре, но не е съвсем ОК?
Благодаря!
« Последна редакция: Януари 07, 2008, 12:44:58 pm от Nina »