0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #620 -: Януари 06, 2008, 15:24:01 pm »
Здравейте докторе пак ще се допитам до вас.
Предстои ни втория прием на Пентаксима,но нали пихме нтибиотик 7дни и педиатъра ни каза да изчакаме най-малко седмица преди да я поставим.Какво е вашито мнение.
И още един въпрос,относно храненето.Само на АМ-Фризолак сме,но от около седмица нещо не му стига количеството което изпива.Пие около 200-220гр.-готова смес,не пие вода,нищо друго.Но започна едвам да идържа 2часа,стана нервен след хранене,като свърши млякото в биберона продължава настървено да суче въздуха и като го махна реве.Само вечер прави пауза от 9ч.в които не яде.Какво ще ме посъветвате да правя,нещо да слагам в млякото ли,или така на 2часа ли да давам.Пък той е и доста пълничък-на 3м.е и е 8кг.

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #621 -: Януари 06, 2008, 16:59:22 pm »
Благодаря за отговорите,докторе!
Но пак да попитам за нослето-по думите на нашата педиатърка било заден ринит,но постояно да и е запушен носа ??? И хърка здраво някой път! :( Винаги извесно време след ядене (независимо какво яде) повръща малко и се вижда как преглъща нещо излязло в устичката и.Да не я прехранвам или е нормално?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #622 -: Януари 06, 2008, 18:06:15 pm »
Докторе здравейте  :balk_145:
за съжаление започваме новата година болни....на вас пожелавм много здраве.
На 2 Януари на Кристина баща и започна да се разболява, веднага го изолирахме, вечерта вдигна 39,6 градуса темп. На другия ден, аз също (в мнмента аз съм изолирана на друг етаж, понеже развих пневмнония и едва денс намирам сили да пиша) и за огромно съжаление Кристина също се разболя, но сега е по-добре, дано не се влоши. Явно вируса е мълниеносен и неможахме да я опазим. Състоянието и бе следното - на 2 с/у 3 Януари през нощта - ректално 39.5 + кашлица. Свалих температурата и извикахме през деня педиатърката и. Предписа и АБ - Панцеф - 2,5 мл /24 часа, за кашлица Проспан - 2,5 мл/3 пъти, Олинт 0.05% - 3 по едно впръскване, вит.Ц.  Почти веднага на Кристина настоението и се подобри, вече е по-весела, играе си, усмихва се. Но днес на обяд повърна доста много - на фонтан апетита и определено е мнооооого намалял. Сега говорих с педиатърката, защото кашлицата не намалява и тя каза да сменим сиропа с Мукосолван за втечняване на секрета и да взема Кларитин да и давам.Казах и, че все още вдига понякога тепература, днес имаше 37.7 ректално, но лекарката каза, че не е фатално това и ако температурата и не е над 38 да не и давам никакви антипитерици.
Много ви моля помогнете ми с мнение относно това лечение и ми дайте надежда, че вече дори и мислите ми са объркани, много ме е страх  :balk_145:
Много благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #623 -: Януари 06, 2008, 18:20:21 pm »
Д-р Бърди, тази вечер заварих дъщеря ми усърдно да дърпа и да си играе с елечето си. Погледнах - липсва му едното копче с диаметеър 1.2см. Разбира се, може да е изпаднало някъде, но имам притеснение да не го е глътнала. Притиснението ми идва единствено от липсатат на копчето - по състоянието на детето няма нищо необичайно. не е оставало само в стаята, така че щях да чуя, ако се задави, закашля. Какво се прави в подобна ситуация? Да я взема ли в нашата стая за през нощта, ако случайно започне да повръща, да се дави?...
Правим "обзорна" снимка на коремче-копчето в повечето случаи се вижда.

Здравейте Д-р Бърди! Изхвърлихме копчето, днес беше в памперса.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #624 -: Януари 06, 2008, 18:42:18 pm »
Здравейте д-ре! За много години!
Ако си спомняте имах(и все още имам) притеснения заради зеленото ако на Алекс. Цвета е  пастелно зелено, няколко пъти беше малко по-светло. Обрива го няма. Както ме посъветвахте, още на следващия ден отидохме да го види педиатъра. Каза, че няма нищо претиснително, щом не е диария. Сменихме млякото от НАН1 на Novalac IT 1. Детето си ходи без проблем, не виждам да ги мъчи нещо, весел е. Но, нещо ме човърка и не мога да се съглася, че това е нормално. Много ви моля, кажете ми на какво би могло да се дължи този цвят на изхожданията? Не давам нищо освен АМ.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #625 -: Януари 06, 2008, 18:47:10 pm »
Нашият син е вече на 9 месеца. По принцип никога не е имал спокоен нощен сън - буди се 4есто, върти се като пумпал, проплаква...........
но от месец и половина се буди нощем с адски рев и нищо не е в състояние да го успокои!Носиме го, галиме го, даваме му да яде/...а беше отказал нощното хранене. Понякога яде и след това пак продължава да реве, друг път неще да яде/, носиме го, успокоява ме го с бибата...но не, нищо не помага. Реве около 4ас, понякога и повече и после заспива изтощен....след няколко 4аса пак се буди и почва наново...
сутрин се събужда с усмивка и си е отново нашето усмихнато и жинено дете.
В периода когато му растяха зъбите /вече има 6 бр./ не е ревал така безутешно нощем както сега..
На какво може да се дължи това? Предполагам, че не е само на зъби....може би е мн. емоционален?Вие като специалист можете ли да предположите нещо? Може би ние с баща му сме неопитни /първо дете ни е/ и вероятно пропускаме нещо или някъде грешим....  Доста дълго време продъллжава това и с баща му се тревожим..

Мерси в аванс :D
Няколко неща са важни, макар и не абсолютни:

*не превъзбуждаме много детето през деня с шум,хора. Не оставайте да спи непрекъснато през деня.
*при някои деца отделянето в тяхна стая много помага.
*дайте в последното хранене бисквитка, или нещо подходящо сладко (не прекалено сладко, не баклава, например). Много деца сънуват кошмари поради нощни хипогликемии.
*ползвайте 1-2 мезурки оризово бебешко брашно в последното мляко-много деца имат нощни рефлукси с болка, от която се събуждат и плачат.


Здравейте отново Бърди:)
4естита нова 2008! Нека Ви донесе много здраве и щастие!

Синът ни е все така неспокоен нощем...Даваме му оризово брашно вечер /не бебешко- неможах да намеря такова/, но пак се буди 4есто, плаче ,върти се, стене.
Напоследък нощем изведнъж се стяга като при колики и предпочита да спи по корем, със сгънати в коленете крачета и вирнато нагоре дупе.
Слагаме му и еспумизан в млякото, но не помага. Възможно ли е да има някакви по-сериозни проблеми с стомахчето и ако най-вероятната причина са нощните рефлукси дали би помогнало антирефлусно мляко?

Мерси в аванс :-)


Не оставяйте детето да спи много и дълго през деня.
По възможност не преуморявайте през дена с много шум,хора.
Не мисля че след оризовото брашно има въпрос "коремче"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #626 -: Януари 06, 2008, 18:48:50 pm »
Здравейте докторе пак ще се допитам до вас.
Предстои ни втория прием на Пентаксима,но нали пихме нтибиотик 7дни и педиатъра ни каза да изчакаме най-малко седмица преди да я поставим.Какво е вашето мнение.
И още един въпрос,относно храненето.Само на АМ-Фризолак сме,но от около седмица нещо не му стига количеството което изпива.Пие около 200-220гр.-готова смес,не пие вода,нищо друго.Но започна едвам да издържа 2часа,стана нервен след хранене,като свърши млякото в биберона продължава настървено да суче въздуха и като го махна реве.Само вечер прави пауза от 9ч.в които не яде.Какво ще ме посъветвате да правя,нещо да слагам в млякото ли,или така на 2часа ли да давам.Пък той е и доста пълничък-на 3м.е и е 8кг.
Може да увеличите млякото с 1 мезурка, а ако и това не стига, да слагате в 2-3 биберона по 2 мезурки бебешко оризово брашно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #627 -: Януари 06, 2008, 18:50:19 pm »
Благодаря за отговорите,докторе!
Но пак да попитам за нослето-по думите на нашата педиатърка било заден ринит,но постоянно да и е запушен носа ??? И хърка здраво някой път! :( Винаги известно време след ядене (независимо какво яде) повръща малко и се вижда как преглъща нещо излязло в устичката и.Да не я прехранвам или е нормално?
Ако няма микроби в нослето, това е тип (вид) алергичен ринит.
Не е необходимо нещо да се прави на тази възраст освен посявка на носен секрет.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #628 -: Януари 06, 2008, 18:52:31 pm »
Докторе здравейте  :balk_145:
за съжаление започваме новата година болни....на вас пожелавм много здраве.
На 2 Януари на Кристина баща и започна да се разболява, веднага го изолирахме, вечерта вдигна 39,6 градуса темп. На другия ден, аз също (в мнмента аз съм изолирана на друг етаж, понеже развих пневмнония и едва денс намирам сили да пиша) и за огромно съжаление Кристина също се разболя, но сега е по-добре, дано не се влоши. Явно вируса е мълниеносен и неможахме да я опазим. Състоянието и бе следното - на 2 с/у 3 Януари през нощта - ректално 39.5 + кашлица. Свалих температурата и извикахме през деня педиатърката и. Предписа и АБ - Панцеф - 2,5 мл /24 часа, за кашлица Проспан - 2,5 мл/3 пъти, Олинт 0.05% - 3 по едно впръскване, вит.Ц.  Почти веднага на Кристина настоението и се подобри, вече е по-весела, играе си, усмихва се. Но днес на обяд повърна доста много - на фонтан апетита и определено е мнооооого намалял. Сега говорих с педиатърката, защото кашлицата не намалява и тя каза да сменим сиропа с Мукосолван за втечняване на секрета и да взема Кларитин да и давам.Казах и, че все още вдига понякога тепература, днес имаше 37.7 ректално, но лекарката каза, че не е фатално това и ако температурата и не е над 38 да не и давам никакви антипитерици.
Много ви моля помогнете ми с мнение относно това лечение и ми дайте надежда, че вече дори и мислите ми са объркани, много ме е страх  :balk_145:
Много благодаря!
Не може толкова бързо кашлицата да се овлажни или спадне. Аз бих добавил Вентолин към АБ и нищо друго от сиропчетата. След 2-3 дена бих сменил Вентолинс АЦЦ кидс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #629 -: Януари 06, 2008, 18:53:43 pm »
Д-р Бърди, тази вечер заварих дъщеря ми усърдно да дърпа и да си играе с елечето си. Погледнах - липсва му едното копче с диаметеър 1.2см. Разбира се, може да е изпаднало някъде, но имам притеснение да не го е глътнала. Притиснението ми идва единствено от липсатат на копчето - по състоянието на детето няма нищо необичайно. не е оставало само в стаята, така че щях да чуя, ако се задави, закашля. Какво се прави в подобна ситуация? Да я взема ли в нашата стая за през нощта, ако случайно започне да повръща, да се дави?...
Правим "обзорна" снимка на коремче-копчето в повечето случаи се вижда.

Здравейте Д-р Бърди! Изхвърлихме копчето, днес беше в памперса.
Мдааа... неведоми са пътищата Божий... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #630 -: Януари 06, 2008, 18:57:08 pm »
Здравейте д-ре! За много години!
Ако си спомняте имах(и все още имам) притеснения заради зеленото ако на Алекс. Цвета е  пастелно зелено, няколко пъти беше малко по-светло. Обрива го няма. Както ме посъветвахте, още на следващия ден отидохме да го види педиатъра. Каза, че няма нищо претиснително, щом не е диария. Сменихме млякото от НАН1 на Novalac IT 1. Детето си ходи без проблем, не виждам да ги мъчи нещо, весел е. Но, нещо ме човърка и не мога да се съглася, че това е нормално. Много ви моля, кажете ми на какво би могло да се дължи този цвят на изхожданията? Не давам нищо освен АМ.
На особеностите на чревната флора се дължи този цвят.
Ако не е чревна инфекция, и няма данни за такава, цвета ще се промени със захранването.
« Последна редакция: Януари 06, 2008, 19:01:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #631 -: Януари 06, 2008, 19:23:35 pm »

[/quote]
Не може толкова бързо кашлицата да се овлажни или спадне. Аз бих добавил Вентолин към АБ и нищо друго от сиропчетата. След 2-3 дена бих сменил Вентолинс АЦЦ кидс.
[/quote]


oтносно температурата какво е Вашето мнение? При какжа температура трябва да се дават антипиретици?
Детето се изхожда по-често(разстройство)?трябва ли да се предпиеме нещо или е следствие от болестта.
Изолирана съм от 3-4 дни последните 2 пълна изолация взимам силни антибиотици и има подобрение можели от утре да си обслужвам детето?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #632 -: Януари 06, 2008, 19:36:57 pm »
И сега може да се грижете за детето с маска.
При тази температура, от която нагоре детето не се чувства комфортно. Над 38-веднага.

"...днес имаше 37.7 ректално."
->Това е 36.7 под мишницата-тоест, нормална температура е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #633 -: Януари 06, 2008, 19:50:27 pm »
А как мога да разбера дали е чревна инфекция? 
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #634 -: Януари 06, 2008, 20:10:44 pm »
Значи обичайното количество мляко-6 мензурки+180гр.вода и 2-3 мензурки оризово брашно.Всичко това в един биберон така ли.2-3 пъти на ден.
А за втория прием на Пентаксин,да изчакаме ли поне 7дни както каза нашето педи след приема на антибиотика.

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #635 -: Януари 06, 2008, 20:34:18 pm »
Да, преди да затворите биберона слагате 2 мезурки бебешко оризово брашно.
Спазвате стриктно приготвянето на АМ->> 1 "отрязана" мезурка АМ на 30 мл преварена вода. Водата се слага първо!

Да, изчакайте...правилно е, затова и не коментирах.
Добър педиатър имате, бях го казвал веднъж ;) .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #636 -: Януари 06, 2008, 20:35:53 pm »
А как мога да разбера дали е чревна инфекция? 
Посявка на изпражнения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #637 -: Януари 06, 2008, 20:37:32 pm »
Последни въпроси:
да давам ли кларитин според вас
мога ли от утре да спя в стаята при детето или само да се грижа с маска, но да спя в друга стая?
нормално ли е намаленото хранене/апетит/
Благодарности, успешна седмица.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #638 -: Януари 06, 2008, 20:57:31 pm »
"...да давам ли кларитин според вас"
->Не. Не виждам защо.
Може и да спите, и да се грижите за детето, спокойно (с маска) и от тази вечер. Още повече щом вземате АБ.
Нормално е, до известна степен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #639 -: Януари 06, 2008, 20:59:07 pm »
Мерси за отговора:)