0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #600 -: Януари 04, 2008, 23:58:28 pm »
Не мога да коментирам УЗ изследването и фотографиите,които давате. Нямам квалификация в тази област.

Може ли да дадете всички резултати от изследванията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #601 -: Януари 05, 2008, 00:01:16 am »
Може ли да дадете всички резултати от изследванията?
Ако става въпрос за изследванията за рахит - не, защото се чухме с лекарката само по телефона, защото в Бг изследвания по e-mail не се пращат навсякъде. Това, което не запомних не са калция и йонизираният калции, а е четвъртото...калцият е в норма.
Фосфор - 436, при норма до 350 при бебета.
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 00:04:15 am от Lan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #602 -: Януари 05, 2008, 00:04:42 am »
Алкална фосфатаза изследвахме ли?
Вземете ги всичките и ще говорим пак-зависи и от интерпретацията на цифрите.
В една капка Вигантол има МНОГО Вит Д-МНОГО.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #603 -: Януари 05, 2008, 00:06:11 am »
Алкална фосфатаза изследвахме ли?
Именно - него не запомних - също завишено, но по телефона не ми каза лекарката колко.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #604 -: Януари 05, 2008, 19:01:21 pm »
Здравейте докторе!
За много години!
Мойта дъщеричка е на 2,5 месеца. Изцяло сме на кърма. Наддава добре. С две думи е здрава.
Тези дни преглеждах темата и ми направи впечатление мнението ви за овесената и пшеничена каша, т.е. че са силен алерген. Аз закусвам с мюсли всяка сутрин и освен сушените плодове в него има и цитирам: "овесени и пшеничени зърна".
Засега не съм забелязала да се отразява зле на бебка, но като прочетох вашите мнения малко се притесних. Въпросът ми е: могат ли овесените ядки, минавайки в кърмата да навредят на бебето. Трябва ли да ги заменя с корнфлейкс (царевичен), например?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #605 -: Януари 05, 2008, 19:07:21 pm »
Да, могат. Но не всяко дете е чувствително и обезателно има проблем.
С мярка консумирайте...или заменете. Аз бих сменил... ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #606 -: Януари 05, 2008, 19:33:35 pm »
Да разбирам ли, че корнфлейска е добър заместител?
Имаме и още един проблем. Не видях никъде да се обсъжда, затова ще повдигна въпроса.
Става въпрос за коликите. Уж при нас трябва да отминават, а те се засилват. Почти 24-ри часови са. Детето спи неспокойно, яде неспокойно и гълта въздух докато суче, което допълнително утежнява обстановката. Пробвали сме инфакол, саб симплекс, бейбинос( от него имахме здрави кризи), чайчета, специални масажчета на коремчето. Сега сме на ентерокинд и еспумизан (редуваме). Положението не се подобрява. С педиатърката вдигнахме ръце. И от днес пробваме един бабешки илач: медицинска дъвка, варя до разтваряне във вода, прецеждам през кърпа и даваме като водичка. Вече сме отчаяни, дано следващите 2 седмици се изтърколят бързо. Нали казват, че коликите мъчат до третия месец...
Иначе наддаваме перфектно и според нашата докторка, това е причината за силните колики. Моля ви за някакво мнение по въпроса. Приемаме всякакви съвети, които биха облекчили положението.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #607 -: Януари 05, 2008, 19:43:11 pm »
Коликите от овесените ядки може да са.
Няма 24 часови колики!
Може би детето да е гладно, или да има друга причина за неспокойствието-отит, например.

Моля не давайте-дъвки,чайчета,ентерокинд,и подобни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #608 -: Януари 05, 2008, 21:01:41 pm »
Като казвам постоянни, имам предвид, че между 2 хранения, изпищява по 3-4 пъти и се разнасяме докато спре да се превива. Периода между храненията е 2,5-3 часа. А често само предремваме върху коремчето на мама или тати и като я оставя в леглото, пак започва да се превива и така до следващото ядене. Не е от глад, защото съм я пробвала. Винаги когато е неспокойна предлагам малко гърда. Тя дръпва 1-2 мин. и се успокоява. Храним се добре. Наддава според докторката чудесно. Преди два дни бяхме на преглед и сме в перфектно здраве(Слава Богу). Овесените ядки ги ям от няколко дена, а коликите са още от родилния дом и все се засилват, вместо да отшумяват.
Доколкото разбирам, казвате да спрем да и даваме всички тези илачи. Как да се справим тогава?
Не казахте дали корнфлейкса е проблем.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #609 -: Януари 05, 2008, 21:37:54 pm »
Докторе, за много години!

И аз имам питане свързано с коликите.Детето се буди с плач около час след като е яло.Обърнах го по корем и така спа още 3 часа.Опасно ли е да спи по корем?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #610 -: Януари 05, 2008, 22:54:42 pm »
добър вечер д-р Бърди,

искам да попитам вредно ли е шалът да се слага на устичката и на нослето на бебето, когато сме навън? аз го слагам така, за да не диша студен въздух, но други майки ми казаха, че можело да доведе до здравословни проблеми.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #611 -: Януари 06, 2008, 00:18:13 am »
Като казвам постоянни, имам предвид, че между 2 хранения, изпищява по 3-4 пъти и се разнасяме докато спре да се превива. Периода между храненията е 2,5-3 часа. А често само предремваме върху коремчето на мама или тати и като я оставя в леглото, пак започва да се превива и така до следващото ядене. Не е от глад, защото съм я пробвала. Винаги когато е неспокойна предлагам малко гърда. Тя дръпва 1-2 мин. и се успокоява. Храним се добре. Наддава според докторката чудесно. Преди два дни бяхме на преглед и сме в перфектно здраве(Слава Богу). Овесените ядки ги ям от няколко дена, а коликите са още от родилния дом и все се засилват, вместо да отшумяват.
Доколкото разбирам, казвате да спрем да и даваме всички тези илачи. Как да се справим тогава?
Не казахте дали корнфлейкса е проблем.
Ами, това не са колики... . Не се "превива"-иска да е на ръце. Много деца искат да са на ръце...
Корнфлейк не е проблем, стига да няма ядки вътре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #612 -: Януари 06, 2008, 00:19:57 am »
Докторе, за много години!

И аз имам питане свързано с коликите.Детето се буди с плач около час след като е яло.Обърнах го по корем и така спа още 3 часа.Опасно ли е да спи по корем?
Никой не може да каже това. "Насадиха" "теорията", че било вредно да се оставят бебетата по коремче да спят. После-друго твърдят... Аз оставям бебетата при неспокойствие по коремче, щом така се успокояват. По-добре това, отколкото лекарства.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #613 -: Януари 06, 2008, 00:20:57 am »
добър вечер д-р Бърди,

искам да попитам вредно ли е шалът да се слага на устичката и на нослето на бебето, когато сме навън? аз го слагам така, за да не диша студен въздух, но други майки ми казаха, че можело да доведе до здравословни проблеми.
Нямате проблем с това, което правите. Стига шалът да не е "запушалка" пред устата на детето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #614 -: Януари 06, 2008, 00:34:23 am »
Докторе, забелязвам, че Малчо има различие в движението на двете ръце. Дясната ръчичка е по-подвижна и все едно удря с нея (движи я с опънат лакът от рамото), лявата се движи нормално. Не че не може да си движи и дясната във всички посоки, но това движение като удряне е много характерно и се повтаря много често. Това от предпочитанието към тази ръчичка ли е или е нещо притеснително?
Никоя лекарка не го е забелязвала досега...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #615 -: Януари 06, 2008, 00:44:30 am »
Не е проблем това, нито за предпочитание говори. На този етап.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #616 -: Януари 06, 2008, 09:39:02 am »
добър вечер д-р Бърди,

искам да попитам вредно ли е шалът да се слага на устичката и на нослето на бебето, когато сме навън? аз го слагам така, за да не диша студен въздух, но други майки ми казаха, че можело да доведе до здравословни проблеми.
Нямате проблем с това, което правите. Стига шалът да не е "запушалка" пред устата на детето.

много се извинянам, но не ми стана ясно за "запушалката"  :oops:
ето така му го слагам , а винаги е с биберон навън http://tonymp.multiply.com/photos/photo/1/21
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #617 -: Януари 06, 2008, 11:08:28 am »
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #618 -: Януари 06, 2008, 11:54:24 am »
Нашият син е вече на 9 месеца. По принцип никога не е имал спокоен нощен сън - буди се 4есто, върти се като пумпал, проплаква...........
но от месец и половина се буди нощем с адски рев и нищо не е в състояние да го успокои!Носиме го, галиме го, даваме му да яде/...а беше отказал нощното хранене. Понякога яде и след това пак продължава да реве, друг път неще да яде/, носиме го, успокоява ме го с бибата...но не, нищо не помага. Реве около 4ас, понякога и повече и после заспива изтощен....след няколко 4аса пак се буди и почва наново...
сутрин се събужда с усмивка и си е отново нашето усмихнато и жинено дете.
В периода когато му растяха зъбите /вече има 6 бр./ не е ревал така безутешно нощем както сега..
На какво може да се дължи това? Предполагам, че не е само на зъби....може би е мн. емоционален?Вие като специалист можете ли да предположите нещо? Може би ние с баща му сме неопитни /първо дете ни е/ и вероятно пропускаме нещо или някъде грешим....  Доста дълго време продъллжава това и с баща му се тревожим..

Мерси в аванс :D
Няколко неща са важни, макар и не абсолютни:

*не превъзбуждаме много детето през деня с шум,хора. Не оставайте да спи непрекъснато през деня.
*при някои деца отделянето в тяхна стая много помага.
*дайте в последното хранене бисквитка, или нещо подходящо сладко (не прекалено сладко, не баклава, например). Много деца сънуват кошмари поради нощни хипогликемии.
*ползвайте 1-2 мезурки оризово бебешко брашно в последното мляко-много деца имат нощни рефлукси с болка, от която се събуждат и плачат.


Здравейте отново Бърди:)
4естита нова 2008! Нека Ви донесе много здраве и щастие!

Синът ни е все така неспокоен нощем...Даваме му оризово брашно вечер /не бебешко- неможах да намеря такова/, но пак се буди 4есто, плаче ,върти се, стене.
Напоследък нощем изведнъж се стяга като при колики и предпочита да спи по корем, със сгънати в коленете крачета и вирнато нагоре дупе.
Слагаме му и еспумизан в млякото, но не помага. Възможно ли е да има някакви по-сериозни проблеми с стомахчето и ако най-вероятната причина са нощните рефлукси дали би помогнало антирефлусно мляко?

Мерси в аванс :-)

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #619 -: Януари 06, 2008, 12:12:07 pm »
Благодаря!  :)