0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

До Мели
« Отговор #20 -: Март 16, 2006, 21:18:16 pm »
Мели, позволявам си и аз да се обърна за съвет дирекно към теб.

Заключението на д-р Кацаров по спермограмата е астенозооспермия + леко занижен процент на нормални спермазотоиди по Крюгер (обясни ни, че това не е толкова фатално -9,5% при нормални 14%) + масови слепвания опашка с опашка. Назначи ни комбинацията от нолвадекс и оксибор форте.
Аз лично доста се обезнадеждих по отношение на нолвадекса въз основа на прочетеното тук. Опасявам се сериозно от страничните ефекти и оплакванията на останалите дами тук за липсата на резултати :cry:  
Абсолютно необходимо ли е лечение с норвадекс, според теб Мели, предвид проблемите от спермограмата.
Възможно ли е заместване с друг медикамент?
Благодаря!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Spe6no Do Meli
« Отговор #21 -: Март 16, 2006, 22:31:48 pm »
Аз по никакъв начин не мога нито да отменям, нито да назначавам лечение по мрежата. Това не е редно.

Единствено мога да те посъветвам първо да уточните тези " масови слепвания опашка с опашка" на антитела ли се дължат.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Spe6no Do Meli
« Отговор #22 -: Март 16, 2006, 23:24:52 pm »
Мели, относно слепванията Кацаров ни посъветва да направим спермограма след един месец лечение с тези медикаменти. Предположи, че се дължи на антиспермални тела.

Съгласна съм, че не е редно задочно да се поставя диагноза и да се назначава лечение. Щеше ми се да разбера обаче, дали по принцип нолвадекс може да бъде заменен с друго, педвид диагнозата, дали нещо определено налага лечение с такава комбинация в нашия случай. Притесни ме и фактът, че той се изписва и за следоперативно лечение. В повечето мнения прочетох че се приемат други лекарства.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Spe6no Do Meli
« Отговор #23 -: Март 17, 2006, 13:03:50 pm »
На практика почти няма лекарство, което да не може да бъде заменено с друго.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Spe6no Do Meli
« Отговор #24 -: Март 18, 2006, 11:56:01 am »
Купих проклетия Нолвадекс само за да прочета прословутата листовка.  Прочетох я! Боже мили, противопоказанията са 30% от всичко написано. Лекарство, изписвано за лечение на рак на гаръдата, има като страничен ефект рак на ендометриума ИЛИ матката!!! Поне на един мъж това не може да му се случи!

Логично е, че мъжът ми отказа категорично да го пие.

Моля за съвет, приятелки, след като твърдо решихме да не следваме този курс на лечение, как е разумно да постъпим. Да се върнем при Кацаров и да го помолим да изпише нещо по маловредно; да отидем при друг и да го помолим да ревизира лечението на колегата си или пък изобщо да не му разказваме предисторията; да си самоназначим някакъв безвреден медикамент а ла билколечение, препоръчван тук от вас, и да следваме указанията от листовката му???

Може би е важно да спомена, че при нас това е първото възможно лечеие, никага преди това - нито той, нито аз - не сме подозирали, че трябва да се борим с безплодие :cry:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Spe6no Do Meli
« Отговор #25 -: Март 18, 2006, 13:28:23 pm »
миники, не ти е правилен подхода!

след като имаш съмнение в правилността на лечението, обсъди го с лекаря, който го е предписал. разбери - няма друг начин! никой лекар, който уважава себе си и професията си, няма да седне да оспорва предписание на колега, още повече по Интернет, без да е прегледал пациента и да се е запознал със случая! не очаквай от Мели това, тя ясно ти го каза!

още по-малко можеш да очакваш от нас съвет в това отношение... явно има причина Кацаров да изпише Нолвадекс, а не витаминки - както предписва на повечето мъже тук.

колкото до написаното в листовката - съветвам те да прочетеш една листовка на аспирин - ще ти се изправи косата какви ужасни странични ефекти може да има. производителите са длъжни да опишат всичко, което някога някъде по света е регистрирано във връзка с приема на даден препарат. ама то може да е станало 1 път на 20 милиона души, или да е станало след предозиране, или след приема на лекарството в продължение на месеци и години... това не се пише! така че, не се втелявайте прекалено, но и не подценявайте нещата.
пак казвам - щом се притеснявате, говорете с лекаря. няма да ви набие...

а листовката на всеки медикаментможеш да поискаш да прочетеш и без да купуваш лекарството. аз винаги първо чета, после решавам дали да купя.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Spe6no Do Meli
« Отговор #26 -: Март 18, 2006, 13:43:05 pm »
Благодаря за вниманието, Джам!

Ако позволите, бих искала да уточня нещо. Позволих си да помоля Мели единствено за мнение, дали нолвадекс може по принцип да бъде заменен с друго лекарство предвид диагнозата. По никакъв начин не съм очаквала друго, и й благодаря за отговоите. Моля Мели за извинение, ако въпросът ми по някакъв начин е преидизвикал други заключения.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Spe6no Do Meli
« Отговор #27 -: Март 18, 2006, 16:22:48 pm »
Не, проблеми с мен нямаш и не е нужно да се извиняваш. Но това, което правиш, не е правилно. Ти не си лекар и не можеш да прецениш по листовката дали лекарството е полезно за мъжа ти или не е. Естествено, че ще има странични ефекти и рискове. Фирмата производител е длъжана да ги изпише, дори това да не се е случвало реално (или, по друг начин казано, ако лекар сигнализира за страничен ефект от дадено лекарство, то фирмата ще го впише, макар реално да не го е проверила). Приеми листовката като връзване на гащите от страна на фирмата производител и нищо повече.

Ако имаш съмнения, както ти е казала Джам - отиваш при лекаря и ги обсъждате, или при друг лекар. Вярата на пациента в правилността на лечението е много важна. И просто ги забрави тези листовки. Аз на по - близките си хора дори забранявам да ги четат.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Spe6no Do Meli
« Отговор #28 -: Март 18, 2006, 16:29:48 pm »
Много съм доволна, че изяснихме моралната страна на въпроса, Мели. Благодаря за отзивчивостта. Радвам се, че нито едно мнение в този форум не остава незабелязано, не подозирах че е така тук, много приятно съм изненадана. Почитания!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Spe6no Do Meli
« Отговор #29 -: Март 18, 2006, 16:32:44 pm »
Цитат на: minikky
че нито едно мнение в този форум не остава незабелязано


Врагът не спи, нали знаеш!  :lol:  :lol:  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Spe6no Do Meli
« Отговор #30 -: Март 18, 2006, 19:48:04 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: minikky
че нито едно мнение в този форум не остава незабелязано


Врагът не спи, нали знаеш!  :lol:  :lol:  :lol:


Не знам за врага, но това е най-добрият форум, в който съм попадала. Не че са много, но не подлежи на сравнение дори!

Минки, и на мъжа ми Кацаров му предписа същото. И ние се ужасихме от листовката, но го започна, не му ставаше лошо или нещо друго и си го пи 3-те месеца. Сега ще ходи на контролна спермограма и след това за мнение при Кацаров. Ще пиша за резултатите.
*
Spe6no Do Meli
« Отговор #31 -: Март 18, 2006, 23:49:59 pm »
Ей, каква каша забърках! :oops:
Ужасно съжалявам! Държа да отбележа че лекарствата и ние ги взимахме / половинката де/ почти 3 месеца, без 8 хапчета.
Да си призная честно аз взимах също от витамините - Оксибор форте и на вен веднъж ми прилоша, така че прилошаването може и да е от витамините.......
А д-р Кацаров е отличен лекар. Това е мнението и на двама ни!
Така че....по - спокойно! Нищо не пречи да ги започнете...по - лошо от това което е било няма да стане. При нас има подобрение на някой от резултатите, свързани със качеството на сперматозоидите, но подвижността и количеството са съвсем леко занижежени!
Всеки организъм е различен!  УСпех на всички!
Spe6no Do Meli
« Отговор #32 -: Март 19, 2006, 13:52:45 pm »
Габи, не си забъркала никаква каша, напротив, помогна ми много, както и останалите момичета, които ми отговориха :D

Не се съмнявам в професионализма на д-р Кацаров, ще пордължим да му се доверяваме, радвам се че има хора като него.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Spe6no Do Meli
« Отговор #33 -: Март 24, 2006, 17:23:14 pm »
Здравей Мели!
Извенявай за грещките.Не сам българка и ми трудно да пиша.
Омъжена за балгарин.
Имаме един проблем.
Мъже ми е бъбречно трансплантиран преди 8 години.
Две години опитвамисе да направиме бебе,ама нищо не става.
Спермограма показа -Азооспермия.
Нещо да ми препоръчаш...просто не знам какво да правя
Обичай и бъди обичан
*

    sluchaen

Spe6no Do Meli
« Отговор #34 -: Април 25, 2006, 02:10:24 am »
Здравейте, случайно прочетох темата за Нолвадекса и искам да споделя  нашия опит. Преди няколко месеца на мъжа ми му откриха Варикоцеле. Д-р Кацаров му предложи да се оперира. Ние отказахме по лични причини и тогава той му изписа Нолвадекс и Оксибор/мисля че така беше/. Аз разбира се прочетох листовката на Нолвадекса и страничните ефекти ме ужасиха. Даже предложих на мъжа ми да не го пие това лекарство, но той беше твърдо решил и започна веднага приема на Нолвадекс. 1 месец след това забременях. Не знам дали причината е Нолвадекса, но се случи.
Разбира се аз не навивам никого за нищо...дори не съм сигурна дали наистина лекарството е помогнало или си е Божа работа!
Дано съм била полезна на някого при вземане на решението за Нолвадекса!
Успех!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Spe6no Do Meli
« Отговор #35 -: Април 25, 2006, 07:21:12 am »
Не е от Новалдекса!  :lol:  :lol:  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Spe6no Do Meli
« Отговор #36 -: Август 19, 2010, 16:15:17 pm »
Здравейте имам спешна нужда от съвет,

с партньорът ми ни казаха, че единственият ни шанс е икси въз основа на две негови спермограми - малък брой, ниска подвижност, не-добра морфология. в рамките на моята стимулация и предвид малкия брой ни препоръчаха да замразим еякулат в случай, че няма достатъчно материал в деня на пункцията. оказа се, че няма достатъчно за замразяване "два хипоподвижни сперматозоида". единственото лечение, което до сега е назначавано на партньора ми са мултивитамини и добавки, които аз намерих в чужбина (там живеем) за мъжка фертилност и след това геритамин. другото важно за него е, че той е доста по възрастен и според мен това кара лекарите да не мислят да му предлагат лечение. та питането ми е можем ли да се срещнем с някого (който говори английски по възможност), за да обсъдим възможностите за лечение и на него.

извинете ме за дългия пост, мели, ако смяташ, че това е кореспонденция за лични съобщения,само кажи, аз пиша тук, защото може би и други са на моя хал.

ще бъда благодарна за всякакви отзиви

пп - пункцията ми е във вторник или сряда 8O
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Spe6no Do Meli
« Отговор #37 -: Август 20, 2010, 00:17:50 am »
Елена, до пункцията остават броени дни, няма как да се направи каквото и да било в рамките на това ограничено време.

Пожелавам ти това да е твоят успешен опит. Ако пък не е, тогава ще мислите за подобряване на показателите на съпруга ти.

Иначе и за него важат стандартните препоръки - да се потърсят причините за лошите показатели /освен възрастта/ и като се открият, да се лекуват.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Spe6no Do Meli
« Отговор #38 -: Август 20, 2010, 20:39:15 pm »
благодаря ти за отговора, Мели,

той сега обмисля дали би бил склонен на биопсия, основното му притеснение е упойката. Аз малко се чудя, че му предлагат или спинална или обща венозна, като четох за процедурата пишеше, че е с местна упойка, дали е въпрос на предпочитание на лекаря, или просто наричат спиналната упойка местна? Иначе ако този опит е неуспешен аз поне бих продължила да настоявам да се види с някого за лечение. Учудва ме, че до този момент никой не беше споменал, че ще имаме този проблем и да мислим за тесе или за донор. трудно се взима такова решение за една седмица или поне за него е трудно.

благодаря ти още веднъж и ако имаш време да ми дадеш линк или да ми кажеш малко за упойките ще съм ти много благодарна. аз съм поизчела в библиотеката на форума, но ако има и друга информация би ни била много полезна. извинявай, че те занимавам, това е доста тривиален въпрос, но не зная кого друг да попитам.

благодаря и се надявам да ти е хубаво лятото, въпреки всичките постове дето те затрупват.