0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

цикъл след утрогестан
« -: Декември 10, 2007, 13:32:40 pm »
Проведох 3 месечно лечение с утрогестан заради фоликуларна киста и всичко беше ОК.Последния месец съм вече без този препарат,но мензисът ми закъснява 9 дни-тест за бременност-отрицателен.Случвало ли се е на някой след такова лечение с прогестеронов препарат да има закъснение?
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #1 -: Декември 10, 2007, 13:55:13 pm »
И аз съм ползвала този медикамент но ми е идвало М най-късно до 7-я ден, но това е индивидуално. Казват че до 10 дни трябва да ти дойде, но...
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #2 -: Декември 10, 2007, 16:51:41 pm »
Пролетта взимах Дуфастон 1 седмица по 1, и ми дойде 2 седмици след последното хапченце  :o Сигурно е аномалия, ама се случва. Изчакай още 10ина дни и ще ти кажа колко време след Утрогестана ми е дошло ;)
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #3 -: Декември 10, 2007, 23:58:06 pm »
става въпрос за следващия месец след утрогестана,а не след последното хапче-то е ясна че след последното хапче идва М след няколко дни
*
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #4 -: Декември 11, 2007, 12:35:55 pm »
Доколкото съм чела мнения, след Дуфастон има големи закъснения. За утрогестан по-малко съм забелязала да се коментира това, но нали са от един и същи вид, така че за мен е нормално.
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #5 -: Декември 11, 2007, 16:24:55 pm »
ами и утрогестана и дуфастона са прогестеронови препарати.Точно това исках да зная-дали с някой от тези препарати сте имали закъснения впоследствиел
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #6 -: Декември 11, 2007, 21:49:18 pm »
Ами и двата са синтетичен прогестерон. Нормално е да има промени в цикъла при вкарване отвън на хормонални препарати.
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #7 -: Декември 12, 2007, 13:11:26 pm »
на 41 ден ми дойде М!А никъде не можах да намеря информация за това 4е е възможно след прогестеронов препарат да има закъснение и докторът не ме предупреди.За след контрацептиви знаех,4е се случва.Колко ли момичета са се шашкали като мен!
Re: цикъл след утрогестан
« Отговор #8 -: Декември 12, 2007, 16:14:28 pm »
Ами и двата са синтетичен прогестерон. Нормално е да има промени в цикъла при вкарване отвън на хормонални препарати.

Утрогестанът е натурален прогестерон с растителен произход.