0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Момичета,

към сдружение "Зачатие" се обърнаха от името на Европейската Асоциация за борба с Рака на Маточната шийка (ECCA), за да привлекат вниманието ни към важен здравен проблем, който заслужава нашето отношение.

Всяка година в Европа над 50,000 жени развиват и 25,000 умират от рак на маточната шийка, макар да е известно, че организираните профилактични програми могат да предотвратят почти всеки случай на това заболяване. Въпреки това, стряскащ факт е, че по- голяма част от жените в Европа нямат достъп до тези програми. Да, Пап тест цитонамазката е налична в цяла Европа, но често се предлага само на онези жени, които знаят да поискат и могат да си позволят да платят за нея. При тези обстоятелства само богатите и образованите се възползват от профилактиката докато останалите се разболяват от рак.

Ракът на маточната шийка е уникален с това, че може на практика да бъде изкоренен от Европа чрез организирани профилактични програми, но само няколко страни в ЕС са предприели такива. Сега тази ситуация се налага да бъде променена така, че всички жени в Европа да имат еднакъв достъп до подходяща защита срещу заболяването.

Петицията СТОП на Рака на маточната шийка се обръща към Европейския Парламент и Комисия и към правителствата на всички държави в Европа да направят организираните профилактични програми срещу рака на маточната шийка еднакво достъпни за всички за всички жени в Европа. Тази петиция може да бъде подписана на адрес:

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

Набирането на 1 милион подписа до 22ри януари 2008 (крайна дата на петицията) представлява мощно средство за създаване на политически натиск и ще „покани” Комисията на законодателната маса.

За да видите или да качите краткия видео клип, направен от асоциацията за алармиране на общественото мнение по тези проблеми и за събиране на единия милион подписа, от които имаме нужда, за да кажем СТОП на Рака на маточната шийка, моля натиснете следните линкове:

http://www.youtube.com/watch?v=78KJ0woCTPA
http://www.zazz.bg/play:47a3de16

Вярваме, че вашата подкрепа за разпространението на проблематиката на петицията СТОП на Рака на маточната шийка би помогнало съобщението да достигне до най-широка публика, за да насърчите повече хора да подпишат петицията преди 22ри януари 2008.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #1 -: Декември 09, 2007, 15:46:24 pm »
подписах се
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2008, 20:06:22 pm »
Чудесна инициатива.
Аз съм изумена колко образовани българки въобще не знаят какво е ПАП тест
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #3 -: Март 09, 2009, 11:03:38 am »
И аз се подписах,тази инициатива е много добра!Трябва наистина да се обърне сериозно внимание! :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #4 -: Март 09, 2009, 21:07:45 pm »
Kateto_1988, темата е от 2007 година.

Вярваме, че вашата подкрепа за разпространението на проблематиката на петицията СТОП на Рака на маточната шийка би помогнало съобщението да достигне до най-широка публика, за да насърчите повече хора да подпишат петицията преди 22ри януари 2008.
*
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #5 -: Март 18, 2009, 11:48:56 am »
Kateto_1988, темата е от 2007 година.

Вярваме, че вашата подкрепа за разпространението на проблематиката на петицията СТОП на Рака на маточната шийка би помогнало съобщението да достигне до най-широка публика, за да насърчите повече хора да подпишат петицията преди 22ри януари 2008.

Да, но темата все още е актуална - и тази година в България се отбеляза Европейска седмица за борба с РМШ ... независимо има ли петиции, няма ли, трябва да има гласност на проблеми като този :)
Чудесна инициатива.
Аз съм изумена колко образовани българки въобще не знаят какво е ПАП тест
Ама те и цитонамазка не знаят какво е, камо ли за ваксина да са чували! Просто нз какъв е начинът да се намали заболеваемостта - някакво всеобщо недоверие към всичко е обзело българката и ни приема, ни предава информация (не всички, разбира се). После, като стане "фалът", се чудят защо никой не ги бил предупредил ...
*

    Nelly S

  • *
  • 13
  • Това, което не те убие, те прави по-силен
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #6 -: Юли 03, 2009, 14:55:39 pm »
Здравейте, при мъжа ми се откри вирус номер 6, а при мен при анализ и типизация няма вируси и ми препоръчаха да си сложа Silgard ваксината за типове 6,11,16,18. Лошото е,че чета че може да се достигне до страничен ефект парализа и дори смърт....моля, помогне те ми да реша какво да правя...
Нека до всяко добро същество застане поне още едно
*
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #7 -: Юли 03, 2009, 20:59:32 pm »
На мен ми казаха,че съм не подходяща за ваксина. Направих си типизация на високорисковите типове - 16,18,31,33,35,39,45,52,56,58,59,66 и всичките са ми отрицателни. Сега ми казаха, да си правя задължително колпоскопия и цитонамазка на 6 месеца.
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #8 -: Юли 04, 2009, 00:44:07 am »
А пък аз напоследък съм минала във втора група (пап 2). Док не ми е споменал за промяната от първа на втора група. Но аз си назначих колпоскопски преглед в Шейново и консултация със специалист там. Може изменението на клетките да е просто възпаление на цервикса или нещо такова :-) Ще отида на преглед на 08.07.09 и после ще кажа какво става.
И да - жените и сега масово не знаят за какво става дума...що е то цитонамазка  8O
*
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #9 -: Август 14, 2009, 16:20:44 pm »
Къде може да се направи изследване са човешки папилома вирус?
Re: Инициатива за борба с рака на маточната ши
« Отговор #10 -: Август 18, 2009, 21:10:53 pm »
мен ме изследваха при профилактичния преглед- чрез цитонамазка.
При Д-р Начев в "Майчин дом" кабинет 214- при наличие на вирус прилага и лечение- обгаряне.Не е чак толкова страшно колкото звучи
« Последна редакция: Август 18, 2009, 21:14:50 pm от tedita_a »
  #128:135549#
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #11 -: Август 18, 2009, 21:49:15 pm »
И аз се подписах  2bg
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #12 -: Август 19, 2009, 07:50:03 am »
Подписвам се и аз. :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #13 -: Август 19, 2009, 16:26:14 pm »
Момичета, темата е от 2007 година, а петицията трябва да бъде подписана преди 22 януари 2008 година!!!!Четете внимателно :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #14 -: Август 31, 2010, 14:31:35 pm »
От три години имам раничка, разрових интернетa и искам да се консултирам с  доц. Мария Попова. Звъня упорито на 831 76 71 от няколко дни, но никой не вдига. Все още ли идва всеки ден следобяд, след два нa бул.Сливница 231, защото в момента съм във Видин, a живея в Ирландия.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #15 -: Септември 25, 2010, 19:55:52 pm »
Съжалявам, че ваксината я нямаше по мое време...
« Последна редакция: Септември 25, 2010, 19:57:49 pm от elle22 »
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #16 -: Април 24, 2013, 15:11:56 pm »
Здравейте момичета, какво Ви е мнението за Цеварикс !? Моята дъщеря е на 13 години и точно сега е момента да решим дали да поставяме ваксината. Честно да си призная малко се притеснявам, каква е гаранцията с тази ваксина?! Да не се получи обратен ефект като при някой противогрипни ваксини-например.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #17 -: Април 24, 2013, 22:19:15 pm »
Няма такова нещо като „обратен ефект‟, нито при противогрипните ваксини, нито при други.


  
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #18 -: Април 25, 2013, 01:00:33 am »
Не си съвсем права Боби. Аз от лекар съм чувала, че съществува риск от разболяване точно от болестта, от която трябва да те предпази ваксината, но ставаше въпрос за така наречените ЖИВИ ваксини...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Инициатива за борба с рака на маточната шийка
« Отговор #19 -: Април 25, 2013, 06:43:19 am »
Не си съвсем права Боби. Аз от лекар съм чувала, че съществува риск от разболяване точно от болестта, от която трябва да те предпази ваксината, но ставаше въпрос за така наречените ЖИВИ ваксини...
Аз помислих, че говори за така разпространеното схващане, че като си биеш ваксината от грипа и се разболяваш от него, защото това чух от приятели в България като си бяхме. А други пък твърдяха, че годините, които не се ваксинирали не се разболявали, а само  в годините, в които се ваксинирали т.е. ваксината едва ли не пречи на имунната им система - ей такива глупости.   Ако не е за това, извинявам се, ама понеже е намесена противогрипната ваксина и затова така помислих.
 
По повод живите ваксини - права си има вероятност, но много, много, МНОГО малка.  Живите ваксини са мутирани така,че да не причиняват болест. Има вероятност сами да си мутират обратно, така е, но ако  не е голяма мутация.  Примерно при едната от ваксините срещу детски паралич има такъв риск - 1но на 3 милиона деца хващат детски паралич от нея. Затова започнаха да дават убитата, но пък тя не е толквоа добра. В САЩ винаги първата доза поне е с убита, предполагам, че и в България е така. Сега ги правят още по-сложни, махат толкова много от тях, че спонтанно мутиране обратно към опасната форма е дори още по-трудно.

Цервавикс не е жива ваксина, така че не съществува такава опасност. Противогрипните ваксини също не са живи, единствената жива ваксина срещу грип е тази, която се впръсква в носа. Тези в инжекциите нямат живи вируси, така че и там не е възможно човек да се зарази.
« Последна редакция: Април 25, 2013, 06:53:33 am от Bobbie »