0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Някой да е лекувал....
« -: Ноември 25, 2005, 12:35:05 pm »
Ендометриоза с билки или хомеопатия? И.....установен ли е положителен ефект от лечението?

Някой да е лекувал....
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2005, 13:51:20 pm »
Моята зъболекарка е на 44 години и от доста време е със силни кръвоизливи. От няколко месеца пие някакви китайски ли, японски ли Тиян Ши, или нещо от сорта, плюс още едни, обаче не им запомних името. Имала значително подобрение, но за пълно лекуване не знам :roll: Има само един син на 18 години.
*
Някой да е лекувал....
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2005, 13:53:47 pm »
А кръвоизливите симптом на ендометриоза ли са?
Сори за невежеството ама едната ми приятелка прави такива кръвоизливи по време на М.
Някой да е лекувал....
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2005, 13:59:13 pm »
Стефи, не знам честно казано, тя така ми каза. Другата седмица мога да разпитам.
*
Някой да е лекувал....
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2005, 14:02:04 pm »
Ами да, ако е удобно разпитай :)
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Някой да е лекувал....
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2005, 14:22:22 pm »
Цитат на: StefiZ
А кръвоизливите симптом на ендометриоза ли са?
Сори за невежеството ама едната ми приятелка прави такива кръвоизливи по време на М.

Аз нямам симптоми, пък имам Ендометриоза. Освен кафеникавото зацапване наколко дни преди и след М :balk_146:

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Някой да е лекувал....
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2005, 14:27:44 pm »
Цитат на: novalexa
От няколко месеца пие някакви китайски ли, японски ли Тиян Ши, или нещо от сорта, плюс още едни, обаче не им запомних името.

А кой й е казал или предписал? Доктор или приятелки?

Някой да е лекувал....
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2005, 14:31:34 pm »
Хващате ме на тясно :oops:  :oops: Ще я попитам, но предполагам, че не е случаен човек. Все пак е медицинско лице.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Някой да е лекувал....
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2005, 14:34:07 pm »
Цитат на: novalexa
Хващате ме на тясно :oops:  :oops: Ще я попитам, но предполагам, че не е случаен човек. Все пак е медицинско лице.

И аз така се надявам. Винаги съм смятала, че дори и безобидните билки не трябва да се взимат ей така, от слух и скука.
Благодаря ти предварително.

*
Някой да е лекувал....
« Отговор #9 -: Ноември 25, 2005, 14:39:48 pm »
Абе, аз я пратих при нашия док, моята приятелка, защото това не е нормално състояние и той я прегледал, и евентуално ако продължава следващите 2-3 месеца ще изследват хормони, но нищо друго не й казал.
А междудругото тя е очарована от него и от центъра :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Някой да е лекувал....
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2005, 17:00:43 pm »
Кръвоизливите са характерни по-скоро при наличието на миома.
*
Някой да е лекувал....
« Отговор #11 -: Ноември 25, 2005, 22:07:38 pm »
Чувала съм, че кръвоизливите по време на цикъл са симптом на полипа, а при миомата са кръвоизливите са извънциклични. Във всеки случай след като ми махнаха полипа имам напълно нормален цикъл. Кръвоизливите спряха.


*
Някой да е лекувал....
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2005, 10:20:42 am »
Аз много често съм правила кръвоизливи и то сериозни. Първия път беше от полип, премахнаха го и всичко се нормализира. Години по-късно започнах да си правя по 1-2 кръвоизлива на година, някои спирах с лекарства, други само с кюртаж. Резултата от този кюртаж е "хиперплазио ендометриум" или нещо такова, но сега се замислям дали е възможно да има  нещо  което е убягнало на доктора. Но си мисля и нещо друго, ако има нещо  би ли могло да има забременяване, защото всичките кръвоизливи са станали преди стимулациите.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
ендометриоза и билки
« Отговор #13 -: Декември 14, 2005, 17:32:21 pm »
и мен ме интересува дали на някой са помогнали билките при ендометриоза, моля пишете ако имате опит!!! Благодаря!