0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Смяна на клиника
« -: Декември 07, 2007, 17:13:41 pm »

 Момичета след неуспешното ми Инвитро през септември реших да сменя клиниката.Както и моя доктор ме насочи че е хубаво да се направи.Моят случай/Лош отговор на яйниците след стимулация с Пурегон 350/Не съм изследвала Инхибин така че все още не можем да говорим за намален ячйников резерв.
 В клиниката която ще правя 2 опит не държат да изследват Инхибин.След няколко кратни изследвания на 3 ден може да се даде горе долу отговор за състоянието но не и от веднъж.Така че ми препоръчаха да не го правя.Кръвна картина и хормонални на 3 ден са достачни да се разбере състоянието.Ще започнем стимулация с Gonal F 450IU,Menopur 75IU,Microlupron и Ganirelex.
 Както четох във форума някои момичета предлагаха да се взема DHEA за по добър отговор на яйниците.Обсолютно го отричат и ме накараха да попълня декларация че ако все пак започна приема на DHEA ще е на моя отговорност и че съм била предупредена.Пиша го всичко това защото аз почти бях готова на своя глава да започна прием на DHEA.Не се задължавам с достоверност на информацията но исках да го споделя с вас.
  Сега съм изпълнена с повече оптимизъм и се надявам с новия протокол да се представим по добре.
  Успех на всички!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Смяна на клиника
« Отговор #1 -: Декември 07, 2007, 19:08:49 pm »
Щом си решила да смениш клиниката, значи имаш причини и това е добро решение. Инхибина мисля че може и сама да си го изследваш, просто да си спокойна, да знаеш причината. Аз също не отговарям добре на стимулации, но инхибина ми е добре. Друга е явно причината. Цигари вероятно, организъм, възраст...не знам.
А това DHEA не знам какво е. За какво се приема?

Успех ти желая. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Смяна на клиника
« Отговор #2 -: Декември 09, 2007, 05:28:30 am »
Гледай напред! След като си решила да смениш клиниката предполагам имаш основателна причина.

Успех!  :goodluck:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Смяна на клиника
« Отговор #3 -: Декември 09, 2007, 06:08:35 am »

А това DHEA не знам какво е. За какво се приема?


Osiana Доколкото разбирам това е вид хранителната добавка.В случая за по добър отговор при стимулация на яйчниците.
Успех и на теб!

Deep Не бих казала че съм останала недоволна от сегашната клиника но самия док.ме насочи за смяна която понякога е полезна.
Успех!
Re: Смяна на клиника
« Отговор #4 -: Декември 09, 2007, 10:02:38 am »
ДХЕА има странични ефекти, наподобяващи тези на андростендиона. Злоупотребата може да предизвика хормонално разтройство и да наруши функциите на ендокринната система. Тъй като препаратът се взема орално, той има къс полуживот и натоварва до известна степен черния дроб и бъбреците. Страничните му действия обаче са по-слаби от тези на андростендиона, затова ДХЕА може да се употребява и от жени (опасността от развитие на мъжки вторични полови белези е по-малка). Възможни е и появата на акне, засилена миризма на потта, сърбеж по главата, менструални смущения, раздразнителност и изтъняване на косата.
Както виждаш това не е просто хранителна добавка, а хормон и то предимно за мъже, незнам как така някой те съветва на своя глава да започнеш прием. При стимулация не се приемат никакви такива препарати, без да са изписани от лекаря опрделил вида на стимулацията, ако пиеш и други хранителни добавки от този род по-добре ги спри.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Смяна на клиника
« Отговор #5 -: Декември 09, 2007, 10:57:47 am »
Арлина,
Извини ме ,че е малко извън темата.
Би ли споделила къде си правила първи опит ,при кой и къде възнамеряваш втори.
Това ще е от полза  за да ти се помогне с точни съвети ,а и все пак да знаем коя клиника как работи.
Аз лично за АГ Варна мога да кажа ,че май не уважат много генетичните и имунологичните изседвания .Сега ги направих и се оказа ,че имам проблем!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Смяна на клиника
« Отговор #6 -: Декември 09, 2007, 12:31:35 pm »
След като искаш да смениш клиниката явно има защо.Дано намериш подходящата.Успех
*
Re: Смяна на клиника
« Отговор #7 -: Декември 09, 2007, 12:38:11 pm »
Arlina,за коя клиника става въпрос?
*
Re: Смяна на клиника
« Отговор #8 -: Декември 10, 2007, 17:54:18 pm »
ДХЕА има странични ефекти, наподобяващи тези на андростендиона. Злоупотребата може да предизвика хормонално разтройство и да наруши функциите на ендокринната система. Тъй като препаратът се взема орално, той има къс полуживот и натоварва до известна степен черния дроб и бъбреците. Страничните му действия обаче са по-слаби от тези на андростендиона, затова ДХЕА може да се употребява и от жени (опасността от развитие на мъжки вторични полови белези е по-малка). Възможни е и появата на акне, засилена миризма на потта, сърбеж по главата, менструални смущения, раздразнителност и изтъняване на косата.
Както виждаш това не е просто хранителна добавка, а хормон и то предимно за мъже, незнам как така някой те съветва на своя глава да започнеш прием. При стимулация не се приемат никакви такива препарати, без да са изписани от лекаря опрделил вида на стимулацията, ако пиеш и други хранителни добавки от този род по-добре ги спри.




Ledena_Luna Благодаря за подробното обяснение.Както виждам приема на DHEA не е безобиден.


Клиниката в която правих първото Инвитро е АГ Варна.Доволна съм от отношението но за съжаление все още успеваемоста им в случаи като моя е много малка.Препоръчаха ми чужбина.И понеже обстоятелствата ми позволяват ще направя втория опит в чужбина.
 Успех на всички и много късмет!

*
Re: Смяна на клиника
« Отговор #9 -: Декември 10, 2007, 21:38:09 pm »
А Къде в 4ужбина?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!