0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Антиспермални антитела
« -: Ноември 23, 2005, 16:45:35 pm »
Здравейте момичета!!
Знаете ли дали в Варна се прави MAR тест за антитела и къде?
И дали има други изследвания който да доказват наличието на тези антитела;освен кръвните тестове за антиспермални антитела?
Антиспермални антитела
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2005, 19:56:38 pm »
А знаете ли дали някъде в България изобщо правят този тест за антитела?Антиспермалните антитела при мъжа ми са на горната граница ;а това според моя лекар не е убедителна причина за стерилитет.Дали има друг начин да се докаже или отхвърли наличието на тези антитела?
*
Антиспермални антитела
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2005, 22:03:09 pm »
За Варна не знам, но съм питала в МЦРЗ (клиниката на Щерев) и там се ползват MAR тестовете.


Антиспермални антитела
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2005, 10:30:26 am »
Мерси за отговора Габи!! А знаеш ли колко струва и дали е достатъчно показателен;защото кръвния тест за антиспермални антитела май не е много показателен за наличието на такива антитела? :)  :)
*
Антиспермални антитела
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2005, 20:39:45 pm »
Аз така и не правих, но по телефона ми бяха казали, че мъжа дава сперма, а жената кръв за теста. Относно цените, виж ценоразписа на клиниката:

http://www.ivf-bg.com/prices.htm


Антиспермални антитела
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2005, 11:11:09 am »
Струва 60 лева за мъжа и жената общо. Знам, че и Мели в Пловдив прави МАР тестове.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Антиспермални антитела
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2005, 13:22:00 pm »
Мерси момичета!! :) Всъщност при мъжа се изследва еякулат ;а при жената кръв.Нали правилно съм разбрала?
Антиспермални антитела
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2005, 21:06:34 pm »
Да правилно си разбрала
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Антиспермални антитела
« Отговор #8 -: Декември 05, 2005, 15:52:19 pm »
За този тест МАР разбрах и аз от Мели. И аз се интересувам дали не го правят във Варна, защото разбрах че само кръвен тест не е достатъчен.
Всъщност при нас и на мен и на мъжа ми изследваха кръв, при мъжа ми е положителен резултата. Mamun4e: какъв е при вас проблема? Имате ли назначено вече лечение и къде правихте тестовете?
imam_vjara
Антиспермални антитела
« Отговор #9 -: Декември 05, 2005, 17:18:43 pm »
Здравей!!
При нас в спермата има атлутинати и две години никой не ни каза че нормално не трябва да ги има.След това ни назначиха кръвни тестове за антиспермални антитела и при мъжа ми бяха  58.75  при норма до 60.Според лекарите този резултат не е убедителен и не доказва нито пък изключва наличиено на антитела.Тук във форумите прочетох за този MAR тест;но в Варна май не се прави.А за лечение лекарят ми ни каза че е дълго и скъпо;а инсиминацията е решение на проблема.
Дано съм ти помогнала :)
Антиспермални антитела
« Отговор #10 -: Декември 08, 2005, 09:29:16 am »
Знаеш ли мен съвсем ме объркаха отново, тъкмо бях си изяснила някои неща. Но се уговорих да отида при Алексадров във Варна, много добри отзиви прочетох за него. Само мъжки фактор ли е при вас или и ти имаш проблем, защото досега все бях аз, а сега се появиха и тези антитела при съпруга ми.... Макар че някои са на мнение, че дори и да ги има в кръвта, не значи че ги има и в еякулата, та затова се правел този тест МАР. Всичко звучи логично, но понеже стойностите при мъжа ми са +64 (при норма <60), а и при ин витрото нямаше оплождане нормално, та затова сега се хванах за това, че може и те да са причина. Но лекарите пак се връщат към моите тръби, от които лявата все пак е сравнително добре. Ами не знам какво да правя: да отида ли при този Александров? За съжаление доц. Конова от Плевен каза, че не е много запозната специално с антителата при мъжа и препоръча консултация с андролог. Но с кого?
imam_vjara
Антиспермални антитела
« Отговор #11 -: Декември 08, 2005, 20:38:02 pm »
Мисля че д-р Александров е добър избор.Май и ние ще отидем да чуем и нейното мнение.Аз съм с поликистоза;но хормоните ми са наред и имам овулация.И при нас до скоро преглеждаха и лекуваха мен;причината се търсеше у мен.Прави ли сме 4 спермограми на различни места и всеки път имаше аглутинати и никой не каза че нормално не трябва да ги има.И аз съм много объркана.Мисля че е необходимо да направим MAR тест.
А при вас има ли аглутинати в спермата?
Успех!! :)
Антиспермални антитела
« Отговор #12 -: Декември 09, 2005, 00:56:20 am »
ето ви координати на Александров ако ви потрябват.
Клиника Кисьови
тел.052/631 888-там е във вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав)-близо е до гарата

там ходихме да правим спермограмата на моя мъж-затова знам че може да се намери на този адрес.
успех.
Антиспермални антитела
« Отговор #13 -: Декември 09, 2005, 18:29:57 pm »
Много мерси!!! :)