0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
здравейте .Отдавна чета в този форум но сега се престраших и да пиша.Интересува ме има ли алтернативен начин за повлияване на яйчниковата функция?аз съм с такава диагноза и след едно неуспешно ИКСИ този месец реших да пробвам с билки докато организма ми се възстанови.На 31 години съм .Предварително благодаря  :)
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #1 -: Декември 06, 2007, 00:14:03 am »
Благодаря за отговора ти .Аз съм наясно със това че яйчниковия резерв е нещо с което всяка жена се ражда...има значение наследствения фактор,има значение и начина на живот обаче ,и средата ,и храненето ,и вредните навици.
Идеята ми е как да стимулирам останалите ми "резерви"  :)да работят по-добре за мен оттук нататък.Тъй като д-р Владимиров за пръв път въведе това понятие в живота ми преди по-малко от година ,и колкото повече чета за него толкова по-страшно ми става..
А възрастта ми не е толкова голяма по-принцип.Аз знам че лекарства не помагат,още повече че дори с мощна стимулация накрая извадихме 3 яйцеклетки от които 1 куха ...
Но ако има някакви природни начини за подобряване на яйчниковата функция бих приела с радост вашите съвети.
Благодаря предварително!!!
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #2 -: Декември 15, 2007, 17:21:33 pm »
Мисля, че белия равнец влияе много добре при недостатъчност на жълто тяло. Има такава информация в нета за билката. Опитай ако искаш с него преди следващия опит. В 400 гр вода запарваш 2 супени лъжици от билката оставяш я да поседи половин час и после прецеждаш и пиеш на гладно по 3 или по 2 пъти на ден дозата. По принцип билката прочиства организма. Успех!
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #3 -: Декември 16, 2007, 18:42:40 pm »
Не бъркам и всъщност не бих могла да си го позволя да го напиша, ако не е така. Наистина се пие при недостиг на жълто тяло и има резултат. Който не вярва може да провери просто в нета я има информацията. Аз си мисля, че ще е много добре, ако занижи фсх хормона, нали? Това е, което аз бих могла да препоръчам и не мисля, че равнеца би навредил с нещо. Хубаво е да се пие поне 2,3 месеца преди следващ опит и си мисля, че ше има повече яйцеклетки след това. Аз съм от ветераните в зачатие и си мисля, че имам доста опит. Просто искам да помогна.
« Последна редакция: Декември 16, 2007, 18:47:25 pm от Tutto_bene »
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #4 -: Декември 16, 2007, 20:16:36 pm »
Не бъркам и всъщност не бих могла да си го позволя да го напиша, ако не е така. Наистина се пие при недостиг на жълто тяло и има резултат. Който не вярва може да провери просто в нета я има информацията. Аз си мисля, че ще е много добре, ако занижи фсх хормона, нали? Това е, което аз бих могла да препоръчам и не мисля, че равнеца би навредил с нещо. Хубаво е да се пие поне 2,3 месеца преди следващ опит и си мисля, че ше има повече яйцеклетки след това. Аз съм от ветераните в зачатие и си мисля, че имам доста опит. Просто искам да помогна.
Точно така!!!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #5 -: Декември 17, 2007, 11:05:30 am »
Това няма да го коментирам въобще. Все едно не си го написала...
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #6 -: Декември 17, 2007, 11:26:03 am »
Това, което съм го написала съм го опитала няколко пъти. Много добре знам за какво става въпрос, защото съм от учредителите на сдружение "Зачатие" и съм участвала в създаването на този сайт. Не те познавам и незнам от кога пишеш тук, но тона ти е неприятен. Просто имам 6 опита инвитро и съм го пробвала това нещо с производството на яйцеклетките и мога да кажа от личен опит какъв е ефекта от тази билка. На фона на отчаянието на повечето момичета това е най-малкото, което може да опитат преди следващ опит и преди да се стигне до донорска яйцеклекта. Аз съм я пила тази билка 3 месеца преди опит и после я спирам като трябва да направя опита. Имаше резултат-извадиха ми 2 пъти повече яйцеклетки. Правила съм го 2 пъти и двата пъти имаше ефект.
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #7 -: Декември 17, 2007, 18:17:01 pm »
Tutto_bene, през коя фаза на цикъла е добре да се пие белия равнец ? Ще опитам да си вкарам хормоните в норма, дай Боже и FSH-то, само да не си прецакам овулацията.
Преди, след ову или през целия цикъл ?

Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #8 -: Декември 17, 2007, 20:44:57 pm »
Аз го пиех непрекъснато. Само не трябва да се прекалява с количеството и да не се пие продължително. Максимално съм го пила 3 месеца не повече. След това почивам.
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #9 -: Декември 17, 2007, 21:26:27 pm »
Искам да попитам за намален яйчников резерв има ли значение по кой портокол ще се започне Икси процедурата?Сиреч искам да попитам/По дългия или късия портокол/ кой е по добър и вобще дали има това значение за повече яйциклетки?Моята половинка при Икси с дълъг портокол и извадиха две яйциклетки и от там ни казоха че може би има намален яйчников резерв.Извинявай те че малко е извън темата но нищо не ни е ясно все още макар да имаме едно неуспешно Икси/причина мъжки фактор/ а ето че и това излезе за капак.Благодаря на всички който се включат.
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #10 -: Декември 18, 2007, 09:54:47 am »
Има значение и протокола. В тези случаи не се прави дълъг протокол. Но това зависи от лекаря. Всяка жена реагира различно и трябва да се предцени индивидуално.
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #11 -: Декември 21, 2007, 16:50:54 pm »
Аз имах данни за намален яйчников резерв /нормален FSH, нисък LH/ и ме стимулираха по дълъг протокол. Бяха необходими страшно много лекарства, а резултатът беше 5 яйцеклетки. Изследвания по-задълбочени относно ЯР не съм правила, защото при нас беше водеща мъжката диагноза.
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #12 -: Декември 22, 2007, 14:54:09 pm »
Много благодаря на всички включили се по темата.Тъй като в момента пия билките за забременяване от аптеката на"Бачо Киро" и препарата" Агнес" който след много коментари тук реших да си купя тъй като имам много силно изразен ПМС; а и още едни билки съм започнала за анемичен синдром поради много обилни месечни цикли  :(...мисля да започна и с равнеца ама малко по натам след 2-3 месеца за да не се претоваря.
Специални благодарности към теб Tutto_bene за оптимизма който ми вдъхваш  :)
  Мисля че донорските яйцеклетки са краен вариант и не искам да мисля за тях сега.Чуствам се заредена с енергия и много позитивно настроена и все повече вярвам в билките(въпреки че аз самата съм медицинско лице  :D ).Освен това още следващия цикъл след процедурата имах на 11-я ден доминантен фоликул и доктора каза че мога да започна когато искам друга процедура .На мен това ми звучи добре,а на вас ?!  :D
Мисля сега няколко месеца да си почина и психически най-вече и да ги видим тия билки  :wink:
2008-ма ще е нашата година!!!Силно вярвам в това! Повярвайте и вие!!!!!
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #13 -: Декември 23, 2007, 11:26:28 am »
Много добре знам, че яйцеклетките са краен брой и не е нужно някой да ми го казва, но има случаи когато помагат тези билки. Това за яйчниковия резерв го знам мнооого отдавна и просто не е нужно да ми даваш разяснения по въпроса, защото съм доста навътре в нещата. И пак повтарям, че голяма част от статиите в този сайт съм ги превела аз и имам принос в създаването на сайта, а това означава, че съм изчела почти всичко по всички въпроси в този сайт и едва ли ми казваш нещо ново.. Звучиш ми неприятно и заядливо. Аз съм със седем инсеминации и 6 иксита и просто опита ми е огромен. Естествено, че жена с много високо фсх и пълна липса на цикъл няма как да постигне някакъв успех с билки и стимулация, но има жени, при които има смисъл. Не искам да се заяждам, а просто да помогна. Искам само да кажа, че от билките за забременяване(аз си ги взех от Поп Богомил-София) се вдига фсх и на мен специално ми повлияха доста зле и съжалявам, че воъбще ги пих. Мисля, че стимулират много и ефекта после е обратен-реакцията при стимулация е много зле(мисля, че не само при мен е така и друго момиче се беше оплакало). При белия равнец ефекта е повече яйцеклетки и той също влияе доста добре при обилна менструация и болки. Най-добре ми повлия равнеца и просто сега, ако ме попитат не бих пила билки за забременяване в никакъв случай. А равнеца се пие 2,3 месеца и се почива и в никакъв случай не се прекалява с дозата.
« Последна редакция: Декември 23, 2007, 11:51:31 am от Tutto_bene »
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #14 -: Декември 30, 2007, 11:11:20 am »
Това е причината, поради която не пишех до преди година.. Смятам да не пиша вече тук. Омръзна ми от разни изнервени и заядливи жени, които се заяждат непрекъснато...
Не насилвам никой да я пие билката. Ако не си успяла да разбереш точно тази билка променя фсх хормона, който е един от показателите за намален яйчников резерв. На мен така ми действаше. И не само, но след като го пия 2 месеца и правя процедура имам доста повече извадени яйцеклетки. Първия път бяха 3. Пих равнец и на следващия път бяха 8. Първия път бях стимулирана с нормална доза-по 250 единици на ден. Втория път цялата ми стимулация беше с 1700 единици пурегон и 8 яйцеклетки. После имах един опит само 2, но с провалена стимулация-пълен блокаж на хипофизата-цялата доза декапептил депо(обикновено не се слага цялата, особено на 37 годишни жени). Прави се друг протокол на стимулация.. После имах опит с по 200 единици и 2 яйцеклетки. После пих равнец и ми извадиха 5. За какво си говорим. Аз просто искам да помогна, защото когато една жена е на 40 със сигурност е с намален яйчников резерв и все пак и тези жени забременяват. Спирам да пиша. Желая успех на тези, които се борят.
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 11:30:51 am от Tutto_bene »
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #15 -: Декември 31, 2007, 02:42:08 am »
Искам само да кажа, че от билките за забременяване(аз си ги взех от Поп Богомил-София) се вдига фсх и на мен специално ми повлияха доста зле и съжалявам, че воъбще ги пих. Мисля, че стимулират много и ефекта после е обратен-реакцията при стимулация е много зле(мисля, че не само при мен е така и друго момиче се беше оплакало).

Билките не са безобидни! Въпросните билки за забременяване от Поп Богомил, така ми объркаха цикъла, че трябваше да минат шест месеца да се възстановя!
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #16 -: Декември 31, 2007, 09:25:03 am »
Искам само да кажа, че от билките за забременяване(аз си ги взех от Поп Богомил-София) се вдига фсх и на мен специално ми повлияха доста зле и съжалявам, че воъбще ги пих. Мисля, че стимулират много и ефекта после е обратен-реакцията при стимулация е много зле(мисля, че не само при мен е така и друго момиче се беше оплакало).

Билките не са безобидни! Въпросните билки за забременяване от Поп Богомил, така ми объркаха цикъла, че трябваше да минат шест месеца да се възстановя!


Блазе ти, аз ги пих през април и май 2005та и ще не мога да си оправя цикъла! :(
*
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #17 -: Януари 29, 2008, 11:01:21 am »
Здравейте момичета,
Малко късно прочетох темата, но мисля да се включа с мнение и аз.
Tutto_bene много ти благодаря за информацията , която си дала. Моля те, разбирам, че след толкова неприятни коментари ще ти е трудно да пишеш отново, искам да ти благодаря за ценната информация относно белия равнец, и да те попитам колко време преди Икси започваш да го пиеш?
Колкото до Vaninaa, бих искала само да и кажа, че изчерпването на яйчниковия резерв е процес, зависи до каква степен е изчерпан и че ако белия равнец помогне на момичетат с ИКСИ да пият по-малко лекарства а да изкарат повече яйцеклетки би било чудесно...
Поздрави и Успех на всички
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2008, 16:47:45 pm »
Ако наистина дава добро отражение върху работата на яйчниците, мисля че може да се пие и от жени, които не правят АРТ. Белият равнец има чудесно действие при вагинални течения, болки в яйчниците, регулиране на месечния цикъл, при болезнен цикъл и др.
Моят въпрос е колко време трябва да се пие, може ли да се пие и след овулация или трябва да го пия само до овулация. Това на листовката не го пише.
Туто Бене, моля за отговор.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: билки за лечение на намален яйчников резерв
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2008, 20:28:14 pm »
Пие се 2, 3 месеца не повече и се внимава с количеството. Мисля, че съм писала точно как се пие в началото на темата и не се прекалява с количеството. В нета има доста инфо по въпроса. Аз просто направих грешка да пия билки за забременяване и равнеца ми регулира нещата. Просто с тези билки за забременяване не ми бяха казали, че се пият след цикъла и аз си усещах овулация по време на цикъла. Но по принцип влияе доста добре за много неща.