0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, моля за инфо и съвет:
- преди два дни - в 5 г.с. се установи, че бременността не се развива - в случая налице ли е аборт?
- мога ли веднага да направя имунологични и генетични изследвания или трябва да изчакам и колко?
- двурогата матка може ли да е причина за неразвитие на бременността - с какво изследване се установява двурога матка?
- на какви други причини /освен имунологични, генетични, двурога матка/ може да се дължи неразвитата бременност?
Благодаря на всички, които ще ми пишат!
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #1 -: Декември 05, 2007, 12:57:55 pm »
Съжалявам.
Най-вероятно се касае за случайност. Често се случват такива ранни аборти, вследствие генетично увреден ембрион. Обикновено няма нужда от изследвания и следващия път нещата са си наред.
Имунологични и генетични можеш да направиш и сега.
Двурогата матка може да е причина за спонтанен аборт, но в по-късен стадий. Доказва се с цветна снимка, лапароскопия, хистероскопия и често с обикновен УЗИ преглед от ДОБЪР ехографист.
Изследвай щитовидни хормони и антитела, ако вече не са правени.
Късмет. Бебето ще дойде.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #2 -: Декември 05, 2007, 13:35:55 pm »
Уайт, благодаря ти за отговора. Изследвала съм антиспермални антитела и щитовидната жлеза - всичко е ок. Мислих да се консултираме с доц. Конова и да направим предписаните от нея изследвания. Току що звъннах в клиниката и ми казаха да изчакам един цикъл и тогава да отида защото се покачвали антителата след аборт и резултатите няма да са верни. Но аз забравих да им кажа, че спермоантитела няма да изследвам :oops:
Пациентка съм на д- р Владимиров. Ходила съм много пъти на УЗИ и той нищо не ми е споменал за двурога матка. Правил ми е и хидротубация. Чрез хидротубация установявали се двурога матка?
Предварително ти благодаря!
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #3 -: Декември 05, 2007, 13:55:46 pm »
Ами явно, че не е на лице двурога матки - ти защо така реши? Иначе причини има много за т.н. мисседи и повечето се дължат на хромозомни или генетични грешки при оплождането, което е нормално и не помня, но май около 30% по принцип дори и при нормални обстоятелства са с такива грешки и организма ги разпознава и ги отхърля или пък самите те не могат да се развият. Някой отпадат още в предимплатационния период дори. Така, че не е задължително да има други проблеми. Иначе всъщност е хубаво да се проверят евентуални проблеми и ако съществуват такива да се оправят и затова при настъпил миссед се правят генетични и имунологични. И аз знам че трябва да се изчака 1 цикъл за да се нормализират нещата в организма. Аз съм в почти същата ситуация като теб. Успех и продължавай напред до успешния край!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #4 -: Декември 05, 2007, 18:24:52 pm »
Благодаря ти, Марина! Ще изчакам един месец. Късмет и на теб!
Re: колко време след аборта - имунологични и гk
« Отговор #5 -: Януари 25, 2008, 10:26:46 am »

 "Току що звъннах в клиниката и ми казаха да изчакам един цикъл и тогава да отида защото се покачвали антителата след аборт и резултатите няма да са верни. "

 Авре , на мен вчера ми установиха мисед в 9г.с.Кюртажа е в понеделник , но още вчера ми взеха кръв за имнологични и генетични изследвания.Също така взеха кръв за тромбофилия и ми казаха , че това е безплатно.
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #6 -: Януари 26, 2008, 22:50:36 pm »
fatalwoman, къде си ги правила теzи беzплатни иzследвания? Аz като zнам колко платих zа моите... 8O
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #7 -: Януари 27, 2008, 00:26:31 am »
fatalwoman, къде си ги правила теzи беzплатни иzследвания? Аz като zнам колко платих zа моите... 8O
 

В Плевен. Само за тромбофилия са ми безплатни , а останалите си ги платихме. Но не зная какво включват.Много ми е неясна тази материя
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #8 -: Януари 27, 2008, 10:41:21 am »
За тромбофилия включват от генетичните Фактор 5, Фактор 2, мутацията zа фолиевата киселина (не мога да и zапомня името и това е  :oops: ), евентуално и ПАИ 1. От имунологичните се иzследват антифосфолипидните антитела (те са около 8 на брой) и лупус антикоагуланти.
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #9 -: Януари 27, 2008, 12:06:48 pm »
fatalwoman, а колко струваха изследванията в Плевен? аз все още не съм правила никакви, а вече минаха почти 6 месеца от миседа...
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #10 -: Януари 31, 2008, 09:39:59 am »
fatalwoman, къде си ги правила теzи беzплатни иzследвания? Аz като zнам колко платих zа моите... 8O
Към 300лв е платил мъжа ми ( вкл. ехографски преглед).Безплатно беше само това за тромбофилия.
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #11 -: Януари 31, 2008, 21:25:37 pm »
fatalwoman къде в Плевен ги прави? Аз си правих изследванията в инвитроклиниката. Антифосфолипидни антитела (само 3 или 4 от тях), НК клетки, Т-(нещо си, сега немога да се сетя), хламидии, ТАТ, МАТ, ТСХ и 4 от мутациите на тромбофилията и ми струваха 250 лв. Казаха ми, че изследването за тромбофилия било най-скъпото.
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2008, 19:56:50 pm »
fatalwoman къде в Плевен ги прави? Аз си правих изследванията в инвитроклиниката. Антифосфолипидни антитела (само 3 или 4 от тях), НК клетки, Т-(нещо си, сега немога да се сетя), хламидии, ТАТ, МАТ, ТСХ и 4 от мутациите на тромбофилията и ми струваха 250 лв. Казаха ми, че изследването за тромбофилия било най-скъпото.
И аз там ги правих.Не зная моите какво включват. Казаха , че ще ми вземат кръв за имонологични и генетични и толкова. Резултатите трябва да излязат на 07.02.Другото , което ми казаха е че е много подходящо да се направят преди кюретажа.
*
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2008, 11:56:13 am »
Кажете ми момичета, до кога могат да се направят безплатни изследвания за тромбофилия в Плевен. Гледам в сайта им че правьят такива ама нито дати нищо. Сега аако изпратя кръв дали ще мога да ги направя. Минали са три седмици от моя мисед.
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2008, 12:04:53 pm »
 Мисля , че продължават да ги правят безплатно , тъй като кампанията им е от 05.02.
Обади се и ги питай по телефона.
Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2008, 14:28:06 pm »
Здравейте, момичета и аз се интересувах от тези безплатни изследвания, които предлагат в Плевен, попитах и ето какво ми отговориха: " Няма определен краен срок за изследване, но трябва предварително да си запишете час на тел. 064/ 804 790.

За Ваша информация това не е изследване за генетични фактори асоциирани с тромбофилия."
Дадоха ми и допълнително информация: "В Медицински център „Клиничен институт за репродуктивна медицина”  Плевен започва безплатно изследване на тромбоцити при жени със спонтанни аборти. Изследването е ново и се провежда за първи път в България. Прави се по съвместен проект с Медицински университет – Плевен.

Значение на изследването

Тромбофилията е причина за възникване на артериални или венозни тромбози по време на бременност с последваща загуба на плода и сонтанни аборти в различен срок на бременността. За да се намали честотата на спонтанните аборти, дължащи се на тромбоза на плацентарните съдове, е необходимо да се определят механизмите, които водят до повишена съсирваемост на кръвта. Един от основните фактори са тромбоцитите – елементи на кръвта, които участват във формиране на тромби. В центъра е въведен метод, чрез който се установява повишена активност и агрегация на тромбоцитите. Резултатите от изследването дават насока за терапия по време на следваща бременност.

Подходящи за изследване са жени със:

1. Един или повече спонтанни аборти или мъртво раждане;
2. Установени антифосфолипидни антитела;
3. Установени генетични фактори за тромбофилия;
4. Установена комбинация от двете;
5. Без установени причини за спонтанен аборт.

Могат да бъдат изследвани бременни жени, както и жени, които планират бременност, но не са бременни в момента на изследването. "
Дано ви е от полза. И аз мисля да ги направя, защото съм много притеснена. След дълго чакане на бебнце се решихме и направихме един опит ин-витро. Оказа се успешен. Всичко беше наред до 10 седмица. Тогава получих силни болки и загубихме бебето. Консултирах се с моя Док и направих имунологични изследвания. На своя глава направих и изследване за токсоплазмоза, ТАТ, МАТ и TSH.Сега съм на консултация и ще видим дали да правя и генетични.




Re: колко време след аборта - имунологични и генетични
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2008, 15:13:30 pm »
 Изследването на тромбоцитно-левкоцитните агрегати е много полезно , защото то дава конкретната информация за тромбофиличния статус на жената. При мен лично изследването за генетичните фактори асоциирани с тромбофилия показа "няма изменения в изследваните генетични фактори , свързани с предразположения към тромбофилични състояния ", а резултата от флоуцитометричното определяне на тромбоцитно - левкоцитните агрегати показа 1.69% , т.е.умерено повишени и повишена сисирваемост на кръвта и нарушения в плацентарната микроциркулация.
 Двете изследвания наистина са различни и мисля , че е добре който не го е правил да се възползва от предоставената безплатна възможност.
 Аз лечно за себе си открих евентуалната причина за миссед-а  и сега съм по-уверена , защото зная срещу какво трябва да се боря!