0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Spermograma v Ruse
« -: Декември 04, 2007, 19:59:14 pm »
Здравейте,
някой знае ли къде и при кой лекар в Русе може да се направи качествена спермограма, че ни предстои!
Благодаря Ви много, момичета, и стискайте палци  :)
 
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #1 -: Декември 04, 2007, 21:44:46 pm »
Не.
Насочете се в клиника по стерилитет.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #2 -: Декември 04, 2007, 22:00:14 pm »
А нещо като лаборатория, само къде да се направи, а разчитанео после?
 
*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #3 -: Декември 05, 2007, 07:47:23 am »
Когато те болят очите не отиваш на ушен лекар, нали? И той е лекар, и той може да ти постави диагноза, но едва ли ще е правилната.
Направете си спермограма в клиника по стерилитет. Така ще получите достоверни резултати.

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #4 -: Декември 08, 2007, 14:35:27 pm »
Meggi можете да направите спермограма в лаборатория "Здраве",намира се в стоматологията,или да отидете в Тътракан при доктор Бойчев.В Русе специално при който и доктор да отидеш ще ти каже да си занесете материала в някоя лаборатория,така че е все едно дали доктор ще те изпрати или вие сами ще си отидете.
*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #5 -: Декември 08, 2007, 14:44:05 pm »
Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет от специално обучен ЕМБРИОЛОГ.
Всичко друго е експеримент с емоциите и времето.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #6 -: Декември 08, 2007, 14:49:55 pm »
Здравейте,
Благодаря Ви за насоките. Точно за това се интересувам, да я имаме предварително и с нея да ходим при лекар, защото той така или иначе пак ще ни прати да я направим.
ViVa 1: имаш ли координати на д-р Бойчев в Тутракан?
Или ако някой друг от момичетата знае! Че там май се чака достатъчно дълго.
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #7 -: Декември 08, 2007, 15:02:57 pm »
Меги, ти не четеш ли какво са ти писали момичетаат или искаш да си дадеш парите и времето напразно  8O В лаборатории спермограми НЕ СЕ ПРАВЯТ Трчбва да е направена от ембриолог. Само за сведение ще ти кажа, че една такава "фалшива" спермограма ни отклони с 8 месеца от верния път към нашата мечта. Не рискувай да правиш спермограма в Русе само защото не ви се ходи до Плевен, Пловдив или София. Порови се малко тук и питай ако имаш някакви недоизяснени въпроси.

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #8 -: Декември 08, 2007, 16:26:07 pm »
Толкова ли големи отклонения се получават?
 
*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #9 -: Декември 08, 2007, 16:34:01 pm »
Доколкото разбирам в Русе няма ембриолог
 
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #10 -: Декември 08, 2007, 16:43:32 pm »
Наистина няма. Правихме нашите в лаборатория Здраве, но до колкото разбирам всички резултати си приличат.
Където и да решите да отидете, лекуващия лекар ще ви накара да направите нова спермограма. Ще започнете всичко отначало, така че не губи време, а се насочи веднага към клиника по стерилитет. ТАм действат последователно, за да не губите време и пари за излишни изследвания и процедури.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #11 -: Декември 08, 2007, 17:03:24 pm »
Не, че няма ембриолози в Русе, но просто по лабораториите (навсякъде в страната) спермограмите се правят от лаборанти, които не са обучени да правят такива. При нас в началото нямахме почти никакви отклонения и чак след нормална спермограма истината лъсна.. А тя съвсем ня беше розова, за съжаление.. така че просто няма смисъл да губите време, мила. Избери си един от гореспоменатите градове и се разходете някоя събота след като сте си запазили час. Докато изпиете по едно кафе и резултатът ще е готов. :D
ПП Прочети и изискванията, които трябва да са спазени преди процедурата.

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #12 -: Декември 08, 2007, 17:12:08 pm »
ОК, момичета!
Много Ви благодаря! Прочетох доста от нещата, които сте изписали и наистина много ме насочихте.
Zlatulka: Наистина ли работят и в събота?
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #13 -: Декември 08, 2007, 17:18:06 pm »
Мисля, че да (поне аз се сещам за две места, които работят и в събота). Ти си избери един от трите града, а после виж на първа страница адреси на клиники и се обади да питаш. Мисля, че навсякъде трябва предварително да си запишете час. Имайте го предвид. Успех  :D

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #14 -: Декември 08, 2007, 17:28:25 pm »
Zlatulka: Ще потърся веднага, а ако може кажи и ти за кои се сещаш.
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #15 -: Декември 08, 2007, 17:59:59 pm »
Писах ти на лични  :D

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #16 -: Декември 08, 2007, 20:03:50 pm »
В Русе нищо няма,ходиш от един на друг гинеколог и всеки се прави на луд и ти казва,че ще стане работата(в смисал бебчето),а в крайна сметка нищо не става,а и те не те насочват на каде да тръгнеш.Така като гледам най-добре човек сам да си търси пътя,макар че това си е работа на специалисти,но така е в Русе.Искам да ви попитам как се казва тази клиника в Плевен,защото така като гледам и на нас май ще ни се наложи да ходим до там само,че нямам никаква идея какво да търся.
Меги най-добре послушай наистина момичетата,те поне със сигурност са по запознати от мен,аз като се замисля ние веднъж правихме спермограма,след това сменихме доктора и новия ни кара пак да правим,но не ни казва,че трябва да се отиде при специалист,а ни каза да си занесем матерял в лабораторията,аз вече незнам какво да правя,а доколкото знам то трябва чашката с матеряла трябва да е с определена температура и някакви такива неща,
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #17 -: Декември 09, 2007, 00:47:41 am »
viva, това е адресът на клиниката в Плевен: www.ivfpleven.com. Иначе наистина е по-добре да се даде материал в самата клиника поради ред причини като при това трябва да са спазени изискванията за 3-5 дни въздържание, да не се пие алкохол поне седмица преди това и да няма прием на лекарства през този перод. За повече подробности вижте закованите теми в "Стерилитет при мъжа.." Това е наистина важна стъпка по пътя към мечтата ни. Не я подценявайте. Моля ви.

*
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #18 -: Декември 09, 2007, 02:01:23 am »
Zlatulka страшно много ти благодаря за инфото.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Spermograma v Ruse
« Отговор #19 -: Декември 09, 2007, 09:29:53 am »
Zlatulka страшно много ти благодаря за инфото.
За мен е важно да се чувствам полезна и ми се иска да вярвам, че помагам  :D