0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #40 -: Декември 19, 2007, 20:11:24 pm »
Мирка, с цялата ми симпатия :D но не си съвсем права.
аз съм "колежка" и на двете страни и имам близък поглед, така да се каже.
ще се опитам много вкратце да го кажа:
*който и да е журналист не може да бъде сведущ и дълбоко компетентен по всички теми.
* за времето, с което разполага трябва да се опита да зададе въпроси, максимално рамкиращи и разясняващи проблема.
* и много да знае е длъжен да пита сякаш не знае.

сега, за нашите изчерпателни, почти академични познания по темата, днешното предаване е крайно незадоволително. което и да е предаване по-кратко от няколко часа, би било незадоволително. нищо всъщност, не би задоволило изпитаното от нас.

разбира се, можеш да изпратиш писмото си, но в този си вид е неоправдано агресивно, спрямо получателя. разбираш ли? с право можеш да отправиш забележките си към водещите, но по друг начин. ако се омекоти ще бъде градивна критика, а така, част от морето агресия.

не се ядосвай така, защото на бебето му се разтуптява сърчицето :bighug:

« Последна редакция: Декември 19, 2007, 23:26:04 pm от manhattan »
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #41 -: Декември 20, 2007, 09:20:13 am »
Според мен основната им грешка беше малкото време, отделено на темата.
Грубото прекъсване и склонността да се обобщава, няма да ги коментирам. Елементарната неподготвеност за темата - също. Това не ми говори за нищо друго, освен за непрофесионално отношение.
Съжалявам, че водещите имаха шанс да дойде в студиото, човек преживял всичко това и го пропиляха.
Д-р Киров беше много систематичен и неголословен, но дали ще се съгласи отново да отиде в това предаване?
... Ива, дори не беше запомнила името на госта!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #42 -: Декември 20, 2007, 09:40:28 am »
Мани :sunshine:, оздравя ли !?

Сега за предаването, права си няма как да са компетентни по-всички теми.
Но мисля че когато темата е толкова сериозна
с оглед насочеността на самото предаване-правиш "Часа на мама" за жени които са вече такива!
И искаш да помогнеш с инфо на тези които по един или друг начин нямат това щастие.
Ами направете цялото предаване за това!

А и в случая наистина пропиляха ценни гости!
Лекаря макар и попритеснен от камерите много точно обясняваше.
В детайли и много разбираемо, а момичето просто беше много подходящо!
От желаниението и да не се предава, да опитва пак, лъхаше толкова Надежда!

Дано следващите по темата са по-добри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #43 -: Декември 20, 2007, 10:22:27 am »
Аз за съжаление не гледах предаването, понеже съм на работа по време на излъчването му, но ще изкажа мнение, както White  е помолила, въпреки че вече може да е изпратила писмото си. Може пък погледът ми относно написаното от нея да е малко по-обективен точно защото не съм гледала коментирания от вас брой. Основното което човек забелязва в написаното е емоционалната страна на нещата, то и няма как иначе да е, предвид проблема, но аз си мисля, че ако водещата на предаването го прочете, няма да погледне на него като на градивна критика, а като на писмо на обидена жена. Ако правилно разбирам идеята на White, би следвало Ива Дойчинова да „види” грешките си при воденето на предаването (като цяло) и да ги поправи. Ако обаче на преден план в писмото изниква емоционалната нотка, тя ще го възприеме като част от болката на подателя, тъй като е преживяла всичко лично и няма да осъзнае, че може би наистина нещо куца в предаването. Познавам И.Дойчинова покрай професионалните си ангажименти и впечатлението ми е, че винаги се стреми да направи най-доброто и дава максимума от себе си. Не го казвам, за да я защитя, а за да изкажа мнението си, че може би ние сме толкова навътре в нещата, а тя толкова далече от тях като усещане и разбиране, че и да искаме няма как темата да бъде засегната с тази съпричастност, която на нас ни се иска. От друга страна за да опонирам сама на себе си, ще да за пример Имаш поща, където гостува д-р Стаменов. Там нямаше начин човек да не се просълзи. Обаче не съм съвсем сигурна дали заслугата е на водещата или на  самите гости. Факт е обаче, че им беше дадена думата :)
Относно мнението на manhattan – наистина няма как човек да е специалист във всяка област, но се предполага, че когато готвиш дадена тема би следвало да си набавиш нужната информация. В днешно време, благодарение на google информация се намира лесно. Журналистиката, медиите като цяло са устата и ушите на обществото и имат голямо влияние върху нас. Не знам дали е проведен предварителен разговор с гостуващото момиче, но той би бил много полезен да се уточни коя ще е основната тежест на предаването, кое е важно за двойките, тепърва тръгващи по трънливия път на борбата със стерилитета, кои са най-важните неща, които трябва да се знаят за стерилитета и др.
Стана малко дълго, за което се извинявам, но ето още едно доказателство, че за тази тема времето никога не стига ;)



*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #44 -: Декември 20, 2007, 11:19:12 am »
А защо да не пратим линк към тази тема на предаването?
Спомням си преди 2 години, като се опитвахме да си осигурим присъствие при Марта Вачкова, колко много помогнаха именно коментари от различни хора в техния форум.
Няма да е лошо и да разберем защо точно Бтв пренебрегват темата за стерилитета или я претупват.
Покрай нашите инициативи ни каниха в сутрешни блокове или в специализирани предавания във всички други телевизии, освен в Бтв. Шири се една неофициална информация, че е нежелателно да бъдем канени за гости. Защо :dontknow:
Добре поне, че позволиха на Боряна Гидикова да си направи филма...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #45 -: Декември 20, 2007, 11:39:30 am »
Това е много добра идея. Ако журналистът е съвестен и иска да си свърши добре работата, нашите коментари ще са му от огромна полза.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #46 -: Декември 20, 2007, 11:44:05 am »
Мани, съгласна съм, че не може човек от всичко да разбира, но може да прочете, да поразсъждава, да попита...
Впечатленията ми специално за Ива Дойчинова бяха доста по-позитивни, преди да започне да води това предаване. Затова се изненадвам от повърхностното отношение към сериозните теми, за които се говори в "Часът на мама".
Далеч съм от мисълта, че за краткия период на проучване, ще стигнат до цялата информация, която ние имаме, ама все пак... Пък и те взимат отношение по всички въпроси и то като прекъсват госта. Това не мога да приема. И това се отнася за всяко едно предаване, не само по тази тема. Просто се чувствам като в клюкарник, пълен с блондинки (като тези от вицовете).
Още повече в телевизия, в която има доста хора, минали през ада на стерилитета. Да не черпят от извора, това не го разбирам.
За мен всичко е въпрос на желание.
Писмото ми наистина е емоционално. Вярвам обаче, че всяко едно мнение, било то и твърде емоционално, би трябвало да има значение за екипа. Поне при мен така стоят нещата.
Ако утре някой от моите клиенти каже на познатите си, че е попаднал на най-некадърния и неточен човек да му свърши работа, ще ми светне червената лампа. Няма да го сметна за ощипана госпожица или неблагодарник. Той има право.
Може повредата да е в моя телевизор. :D
Писмото още не е пратено. Днес пак ще си го прочета и тогава ще реша, как да постъпя.
За мен беше важно да чуя вашите мнения, особено отрицателните.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #47 -: Декември 20, 2007, 11:54:07 am »
White, изпрати писмото.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #48 -: Декември 20, 2007, 12:12:01 pm »
Писмото е изпратено и към него съм сложила линк към сайта на Зачатие и тази тема. Дано има смисъл.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #49 -: Декември 20, 2007, 14:31:06 pm »
Гледала съм само веднъж това предаване и тогава темата беше свързана с амниоцентезата и начинът на водене на разговора беше същия, който описвате и сега. Прекъсваха д-р Савова през цялото време, не й даваха възможност да си довърши изречението, прескачаха от една мисъл на друга. Същото се случи и когато дадоха думата на момичето, на което се наложило да прави такова изследване. Направо не мога да проумея що за водещи са това?! Наистина няма как да са компетентни по всяка тема, но съществува и нещо като подготовка за конкретното предаване, има интернет в крайна сметка, ще положат малко усилия да прочетат това онова. Хубаво е, че си изпратила писмото Уайт!
<br />[link=http:
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #50 -: Декември 20, 2007, 20:57:40 pm »
Аз бих казла 4е май всяко предаване е така - прекъсване,неизслушване и т.н. направи ми много грозно впе4атление! 8O
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #51 -: Декември 21, 2007, 09:30:24 am »
Това с линка към сайта винаги ми е минавало през ума, когато е ставало дума за подготовка на предаване (и не само)! По-голяма яснота няма къде другаде да придобие човек. Чудесна идея!
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #52 -: Януари 06, 2008, 11:38:50 am »
Наближава 10.01. Подсещам :wink:.
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #53 -: Януари 06, 2008, 11:58:47 am »
По принцип не харесвам изобщо предаването! Една говорилня, която ме натоварва много. Но, ще гледам на 10-ти, а също и на 21-ви, заради вас, момичета!  :thankyousign:

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #54 -: Януари 09, 2008, 21:01:13 pm »
Наближава 10.01. Подсещам :wink:.

И аз подсещамJoshi,  и аз! :wink:

Днес на финала на предаването направиха анонса за утре!
Да не забравите, който може в 15.30 пред телевизорите!
Утре е участието на Cvetelina,а на 21.01 на ellysot
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #55 -: Януари 10, 2008, 15:52:13 pm »
Случайно се прибирам по-рано от работа, случайно пускам телевизора, случайно е на БТВ, случайно е "Часът на мама" и съвсем случайно чувам, че след малко започва нещо си за ин витрото ... и чак тогава най-случайно зацепвам за какво става въпрос. Хайде започва след малко!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #56 -: Януари 10, 2008, 16:05:33 pm »
Изтървах началото.
Познах Наско от снимките и сега прочетох тук,
че Цветелина ще участва.
Браво, Цвети!!! :D
*
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #57 -: Януари 10, 2008, 16:13:43 pm »
Аз съм на работа,ще го гледам,като го качат в нетерата.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #58 -: Януари 10, 2008, 16:17:18 pm »
Браво на Цветии!!!
Този път се получи по-добре предаването!!!
Може би благодарение на критиката от наша страна!!! Ива този път си мълча, Боги успяваше да води добре разговора!!!
Това беше доктора, при който правих първата стимулация в София! Той също работи със Якентро!!! 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Покана от "Часът на мама"
« Отговор #59 -: Януари 10, 2008, 17:09:48 pm »
Цвети, благодарим за участието, Наско бърбори много сладко- да ви е жив и здрав и дай Боже вече да ни изслушват повече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит