0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #20 -: Декември 04, 2007, 17:56:11 pm »
Моя първи опит беше с гонал-ф 4 по 75 на ден и отидоха доста лекарства -  направих 8 качествени фуликула, всички се оплодиха, 4 върнаха и 4 замразиха, само че теста беше отрицателен и още по време на стимулацията се подух, напълнях с 4 кг и задържах вода като гъба, сменяха ми се настроенията. Подобно беше полежението при следващите ми 2 опита с пурегон, само че единия от тях беше ++ тест и миссед, и сега бях на Менопур и идинствено с него нямах всичките странични ефекти, които имах с гонала и пурегона, резултата беше 8 яйца - 7 оплодени, 4 най-добрите върнати, ++ тест и пак миссед. Предполагам , че ще продължа с Менопур, ако доктора също смята така за най-добре.  :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #21 -: Декември 05, 2007, 05:01:09 am »
Цитат
  Доста се притеснявам дали ще мога да се справя сама със инжектирането на лекарството,но вашият опит ми вдъхва кураж!Трябва да се науча,къде ще отида! :wink: lily_v , *Принцеска* ,ако нещо "закъсам" ще ви тормозя за съвети! :D

Миличка, не се притеснявай за поставянето му, много е лесно, само трябва да намериш някой да ти обясни на гледно. А ние тук с каквото можем ще помагаме. Не е болезнено, просто трябва да свикнеш.
С цялото си сърце ти желая късмет!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #22 -: Декември 05, 2007, 08:32:50 am »
lily_v , *Принцеска* ,ако нещо "закъсам" ще ви тормозя за съвети! :D

Няма проблем, barakuda, насреща сме :).  Успех, и да не се притесняваш само!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #23 -: Декември 05, 2007, 13:11:00 pm »
и от мен, успех, насреща съм!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #24 -: Декември 07, 2007, 20:09:59 pm »
баракудке, видях, че си цитирала моя дневник. но трябва да поясня, че моята стимулация не беше само с Гонал-Ф, а имаше и други лекарства (Пурегон, фостимон, и Мерионал). по принцип нямах проблем със самата стимулация (образувах 9 фоликула), проблема беше в оплождането (предприехме инвитро, защото нямаше показания за икси), но това се оказа грешка (само 2 ембриона, които не доведоха до успешен край). аз лично (въз основа на моя опит с АРТ)препоръчвам на всички момичета, независимо от по-високата цена, да правят  ИКСИ, а не инвитро. така се увеличава процентът на оплодените яйцеклетки.

успех момичета!
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #25 -: Май 11, 2013, 14:21:52 pm »
момичета, коя е най-ниската доза гонал дневно и горе-долу колко дни продължава стимулацията с него?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #26 -: Май 11, 2013, 20:26:01 pm »
По принцип една доза е 75 единици, обикновено се изписват две дози на ден, има случаи/редки са мисля/ и на 75 единици дневно, но стандартното е 150. Разбира се, има и по-високи дози, но това вече е индивидуално и по преценка на лекаря. Стимулацията трае около 10 дни, но пак зависи от случая. В момента ти говоря за стандартен протокол. Защо не обсъдиш тези неща с лекаря си, той ще ти даде най-точна информация?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #27 -: Май 11, 2013, 20:40:57 pm »
благодаря ти sixsense
разбира се,че ще обсъдя с доки,но искам да съм готова да преговарям;) досега сме били на ЕЦ и целта ми сега ще бъде наистина малко помощ...
Иска ми се по-щадяща стимулация пук и не разполагам с много пари
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за стимулациите със Gonal-F
« Отговор #28 -: Май 11, 2013, 21:03:11 pm »
Разбирам  :D По принцип, ако няма необходимост, не се назначава силна стимулация. Щом искаш да подпомогнеш малко ЕЦ, предполагам, че съвсем малки дози ще има и надали стимулацоята ще трае толкова дълго. Аз говорех за стандартен протокол за ин витро процедура в предния пост.
Дано имаш успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!