0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност и дуфастон
« -: Ноември 29, 2007, 08:17:37 am »
здравейте! бях на док,видя се добре оформен плоден сак в матката - 6мм. док обаче ми изписа дуфастон 2х1 до края на 3-ти месец. попитах дали не се е закрепило по-надолу в матката, тя ми отвърна,че дуфастона ми го изписва защото съм се водела рискова бременност, поради 2 години безплодие. каза ми, че веднъж щом го започна, да не го спирам до края на 3ти, защото можело да падне. кажете ми момичета, какво е вашето мнение? вие пили ли сте дуфастон толкова дълго по време на бременност?
Re: бременност и дуфастон
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2007, 09:46:25 am »
Бях на Дуфастон до края на 13 г.с. След това плацентата вече е оформена и си поема функциите. Така ми обясниха
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: бременност и дуфастон
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2007, 11:41:33 am »
пих Дуфастон до 20-та г.с.,сега съм на Утрогестан-до към 30-та сигурно.Първоначално редувах - 2 седмици Дуфастон, 2 седмици витамин Е.Е за 2-те седмици почивка,не ми е паднало бебето.Но всеки лекар преценява,как и какво да пиеш.
<br />
*
Re: бременност и дуфастон
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2007, 11:47:39 am »
и аз съм на Дуфастон още 4 седмици. Док каза, че после вече ще се образува плацентата. Аз съм на 3х1 още 2 седм.и после 2х1. Но при мен е малко жълтото тяло за двете бебета.
Re: бременност и дуфастон
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2007, 14:51:12 pm »
До колкото аз имам информация до 13 г.с.почти всички лекари изписват прогестеронов препарат дуфастон или утрогестан,който спомага за оформянето на плацентата.Утрогестана се слага и вагинално по преценка на лекаря.Затова според мен послушай лекаря си,той знае най-добре състоянието ти. Успех и лека бременност!!!

Re: бременност и дуфастон
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2007, 09:48:02 am »
благодаря ви момичета! започнах с дуфастона и ще го пия докато док не ми каже дза го спра. симптомите ми се засилиха, незнам дали е от него ,но започна много да ми се гади и вече ме болят гърдите. Пожелавам ви лека и щастлива бременност! :bighug: