0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инсеминация във фоликула?
« -: Ноември 18, 2005, 09:54:00 am »
Чували ли сте за такава инсеминация, при която семенната течност се вкарва в самия фоликул?
Вчера след като ми откри кистата, докторът ми спомена, че преди време в София( не уточни кой и в коя клиника) са правели такъв вид инсеминация, която понякога била успешна.Каза, че ще провери дали продължават с това и евентуално ще ме изпрати, ако и следващия стимулиран цикъл има проблем с пукането на фоликула.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2005, 11:11:33 am »
Лично на мен това ми звучи доста абсурдно 8O . И от къде по-точно ще вкарат сперматозоидите директно във фоликула, след като той (фоликула) си е в яйчника и яйцеклетката е вътре във фоликула :?.
 И на мен ще ми бъде интересно да разбера повече за този "супер" метод. :D
Намерихме нашето синче.
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2005, 11:17:27 am »
Не ходи повече при този доктор! Опасно е за здравето ти! Нямам думи.......
Подозирам, че въпросната "киста" вероятно си е фоликул. Бягай бързо!
*
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2005, 11:18:50 am »
Да бе, а аз будалата разрових в google: викам си какви са тези адвансед методс дето сме пропуснали да чуем за тях  :wink:
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2005, 11:40:32 am »
На мен направо ми се вижда абсурдно - а какво ще стане ако вземе, че се оплоди яйцеклетката докато е във фоликула и не слезе в матката???? Въпреки, че това също ми се вижда невъзможно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2005, 11:42:21 am »
Да, кистата е задържан фоликул след стимулация с Клостилбегит.
За инсеминацията, за която питах-докторът каза, че са правили негови колеги такива "експерименти" и че не знае дали продължават да ги правят. Не е казал, че той ще прави такава инсеминация. И засега не мисля да го сменям, защото дотук прави всичко както съм чела в статиите в Зачатие-за разлика от това което ми направиха дотук няколко други лекари, дори и светила.
Зададох този въпрос защото не съм чувала за подобно нещо, а мисля, че ако се прави в момента, все някой тук щеше да е чул или правил това. Може би въпросът ми ви се е сторил тъп. Съжалявам.
*
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2005, 14:05:45 pm »
Тоя да няма предвид ИКСИ - ама то не е инсеминация, а инвитро вариация. Явно човека се опитва да е в крак с модата ама не се получава съвсем.
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2005, 14:21:15 pm »
Цитат на: klia
Тоя да няма предвид ИКСИ - ама то не е инсеминация, а инвитро вариация. Явно човека се опитва да е в крак с модата ама не се получава съвсем.

Изрично го питах. Каза, че не е ИКСИ.
*
Ми...
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2005, 14:27:15 pm »
...защо чака да правиш киста, а не ти сложи прегнил за да се спука?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2005, 14:58:38 pm »
Цитат на: alia_alia

За инсеминацията, за която питах-докторът каза, че са правили негови колеги такива "експерименти" и че не знае дали продължават да ги правят.

А ти би ли се подложила на "експеримент"???!!! Моля те, бъди разумна.

Re: Ми...
« Отговор #10 -: Ноември 18, 2005, 16:35:32 pm »
Цитат на: bubeto
...защо чака да правиш киста, а не ти сложи прегнил за да се спука?

Аз описах нещата в един от съседните форуми, но ще повторя какво стана (ако някой го е чел извинявам се за повторението):
Срещите ми с този лекар: 3 месеца фоликуметрия, през 2 от тях нямах доминантни фоликули, а в третия имах овулация. Посткоитален тест- О.К.
Терапия:
Клостилбегит -1х1 5-9 ден
11 ден-21 мм фол. в десен яйник, Прегнил 5000 ед.
15 ден -21 мм фол. в десен яйник,!, 19 мм фол. ляв яйчник
вчера - 1 ден на новия цикъл 32 мм киста в лявия яйчник,
следва - на 5 ден УЗИ за да се види дали кистата не се е резорбирала по време на М и ако не е - проивозачатъчни.
А по въпроса за експериментите - затова питам тук, защото смятам, че ако и тук никой не знае, значи не е типична манипулация.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #11 -: Ноември 18, 2005, 19:27:19 pm »
Абе мислейки на глас - ако се направи инсе вътре в неспукания фоликул и  ако въпреки, че се е оплодила яйцеклетката фоликула не се спука, или се спука прекалено късно за да се предвижи клетката по тръбата, не се ли стига до овариална или тубарна ектопична бременност?
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #12 -: Ноември 18, 2005, 20:34:19 pm »
Цитат на: lady_11
Абе мислейки на глас - ако се направи инсе вътре в неспукания фоликул и  ако въпреки, че се е оплодила яйцеклетката фоликула не се спука, или се спука прекалено късно за да се предвижи клетката по тръбата, не се ли стига до овариална или тубарна ектопична бременност?

Като се замисля логично - вероятно да.
*
Re: Инсеминация във фоликула?
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2005, 14:04:49 pm »
Аз съм чувала, че е възможно да се направи нещо подобно като пункцията за инвитро, само че това което се прави е разкъсване обвивката на фоликула, за да може да излезе яйцеклетката. Друг е въпроса колко ще е качествена тя, а и незная някъде да го практикуват наистина.

А това за вкарване на семенната течност в самия фоликул ми звучи много невероятно и ако се направи то според мен резултата ще е извънматочна. Защото ако наистина се допусне, че тя се оплоди и излезе от фоликула то пътя до матката на оплодената вече яйцеклетка ще е по-дълъг в сравнение с този ако оплождането е било в тръбата. В такъв случай тя би заседнала в тръбата докато достигне до матката, защото деленето ще е започнало по-рано и тя ще достигне по-големи размери докато се предвижи.
Инсеминация във фоликула?
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2005, 15:46:48 pm »
Цитат на: lady_11
Абе мислейки на глас - ако се направи инсе вътре в неспукания фоликул и  ако въпреки, че се е оплодила яйцеклетката фоликула не се спука, или се спука прекалено късно за да се предвижи клетката по тръбата, не се ли стига до овариална или тубарна ектопична бременност?


Преди време и аз бях задала подобен въпрос.
Е, вервай ми дълбоко в себе си съм убедена, че е възможно.
Re: Инсеминация във фоликула?
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2005, 16:09:32 pm »
Цитат на: fauna
Аз съм чувала, че е възможно да се направи нещо подобно като пункцията за инвитро, само че това което се прави е разкъсване обвивката на фоликула, за да може да излезе яйцеклетката. Друг е въпроса колко ще е качествена тя, а и незная някъде да го практикуват наистина.

Днес ходих при доктора си да ми види кистата- уви, там си е и започвам Регулон. Та, попитах го за възможността за овариална бременност и въобще какво се случва, ако не се пукне фоликула. Това, което ми обясни докторът беше, че фоликулът няма как да не се пука, защото е "набоден". Та може би става дума за едновременно извършване на 2 манипулации- пункция на фоликула и инсеминация. Това последното е моя интерпретация на темата. Явно, аз не съм разбрала от обясненията.