0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    motoneti

  • *
  • 47
  • Красавеца на мама!
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #20 -: Януари 05, 2008, 11:02:40 am »
Задължително иди на лекар!В болницата е било рано за сърдечна дейност ,така ,че не се притеснявай и отиди да си видиш малкото съкровище.Успех и да ни зарадваш после!
*
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #21 -: Януари 05, 2008, 18:12:09 pm »
Въпреки това че при мен вече спря, аз все още съм притеснена тъй като  при изписването от болницата в 7г.с.и 4 дена плодът ми нямаше сърдечна дейност. Сега немога да се реша да и да на преглед.
Аз не разбрах, няма сърдечна дейност или още не сте я видяли? Дано да е второто. В болниците обикновено не са хубави ехографите. Отиди при добър специалист с хубав апарат и дано всичко да е наред.
Успех!
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2010, 17:41:51 pm »
tedi , neznam dali 6te pro4ete6 tova koeto ti pisha , no se nadqvam iskrenno da go vidish i da mi otgovorish.skaipa mi e musa_saliev
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #23 -: Февруари 15, 2010, 12:28:29 pm »
Здравейте, не знам дали съм за тази тема, но реших да споделя. Направих спонтанен аборт в 5 гс и не се наложи кюретаж. + дни след това имах норамлно кървене и спря. Ходих на контролен преглед и лекарката установи устатъчна кръв в матката и каза, че сама ще изтече. Искам да попитам това тревожно ли е и кога се очаква след аборта тази кръв да изтече и с новия цикъл ли и кога ще настъпи той? Тя каза че е нормално, но все пак не знам притесних се и не знам да чакам ли ново кървене в близките дни?Моля споделете ако имате инфо! :oops:
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #24 -: Май 07, 2010, 11:25:39 am »
Здравейте момичета. Пиша тук за първи път имам спонтанни аборти в 9 г.с.Сега след опити пак ни се появи надежда.Бременна съм в 5г.с.Днес забелязах кафеникаво петно премесено с бяло.Доста съм притеснена.Имам киста на яйчника където е зародиша и сам на дуфастон заради ниския прогестерон.Не изпадам вече в паника всичко е в Божите ръце.Още нямаме сърдечна дейност тъйкато сме малки.Надявам се да се появи като, му дойде времето.
*
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #25 -: Май 07, 2010, 19:31:39 pm »
elina_93, дано да не е нещо сериозно, но те съветвам да почиваш повечко и да се обадиш на лекар.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #26 -: Май 07, 2010, 21:08:22 pm »
всичко ще се оправи!!! стискам палци! почивай повече и си  сложи розовите очила 8) т.е. мисли положително :D
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #27 -: Май 11, 2010, 12:24:19 pm »
и сам на дуфастон заради ниския прогестерон

Ели, мисля че дуфастонът е полезен, когато е предписан в по-големички количества. Мен миналото лято ме държаха на дуфастон три пъти дневно и не успях да си спася бременността. Друга жена със същия проблем разказва, че вземала шест таблетки дуфастон дневно. Трета казва, че при поява на зацапване веднага й предписали утрогестан. Мисля, че твоята бременност е много "скъпа" и затова трябва най-добрия специалист да ти изпише най-надеждното лечение.
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #28 -: Март 14, 2014, 13:00:46 pm »
Здравейте, не е писано отдавна в темата. Бременна съм в 10 г. с. На 28.02 постъпих в болницата с кръвотечение и леки болки. Оказа се, че имам два плодни сака. Едното бебче се развива нормално, другия плоден сак е започнал да се свива. Лежах 2 седмици, вчера ме изписаха.  Лечението ми е магнерич, утрогестан, спазмалгон, фолиева к-на. Кървенето ми спря още в болницата, но от време на време имам леки болки. Притеснена съм, не смея да ставам много много от леглото.
Може ли някой да ми каже, дали е имал случай като моя с изчезващ близнак в ранна бременност, както и диагноза "заплашващ аборт". Освен лежането и приема на лекарства Вас какво друго са Ви посъветвали.  Благодаря предварително. Леко бременеене на всички :)
*
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #29 -: Март 14, 2014, 13:20:41 pm »
Освен лежане и да си пиеш лекарствата няма какво да направиш.
Два пъти съм била в такава ситуация.

Първият път лежах в болница, но заради лекарска грешка не се задържа нито едно.

Вторият път вече бях чела много тук в Зачатие и знаех, че при ранна бременност няма какво да се направи освен лежане, приемане на лекарства и следене, така че си останах вкъщи и лежах до 12та г.с. Кръвоизливите спряха някъде седмица по-рано, ако не се лъжа. През този период на 2 седмици ходех на прегледи да следим  развитието на второто ембрионче, защото за първото още от началото почти беше ясно че няма да се задържи. А лежах, защото имаше опасност и второто да не се задържи.
С изключение на тези 2 месеца лежане (ставах само до банята и за хранене) изкарах много лека бременност и сега имам една 6 годишна калпазанка, която ме ядосва като за две, че и за три дори. :lol:

Стискам палци   :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #30 -: Март 14, 2014, 14:17:15 pm »
Привет tweety77

Всичко описано от теб се случи и с мен преди 7 години!
Бях с двуплодна бременност до 10 седмица в която прокървих и на прегледа се видя,
че единия плод още в 8ма е загубил пулс и се е свил, а живия плоден сак има леко отлепване.
Лежах до 12 седмица у дома на инжекции но-шпа, а след това имах много спокойна бременност!
Почивай и си пий лекарствата, както ти е написала Сия и ти пожелавам здраво бебче около термин!
Успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #31 -: Март 15, 2014, 10:26:15 am »
:) Много Ви благодаря момичета за отговорите. Ще пазя леглото докато трябва :) Да са Ви живи и здрави мъничетата :*
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #32 -: Май 01, 2014, 14:01:23 pm »
Моят гинеколог каза, че кафявото течение е нормално явление и горе долу се получава до 5ия месец. Аз също бях прокървила в 6 г.с. и то със съсиреци. Слава Богу спасиха моето ембрионче.
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #33 -: Септември 29, 2014, 17:22:35 pm »
Здравейте,момичета
Дано има някой да прочете и моя случай.Бях писала в тема за цветна бременност,но реших и тук да пиша.
Бременна съм в 8 гс, но съм с кървене вече от цяла седмица.В началото беше само кафеникаво и не се притесних толкова,защото и с първата ми бременност го имах до 3-тия месец,но сега вече е кръв със съсиреци.Всеки ден се чудя дали още съм бременна.Миналата седмица бях на лекар и ми каза,че бебчето е там,но само толкова,защото било още рано.Правих си няколко още теста за бременност,които са ясно положителни,а и си меря всеки ден БТ,която е над 37 гр.Пия дуфастон и нош-па.Не знам какво повече да направя.Много се притеснявам!
Утре пак съм на лекар.
Re: кръвотечение след заплашващ аборт
« Отговор #34 -: Януари 02, 2018, 13:59:46 pm »
Здравейте, не съм сигурна  дали моят случай  е за тази тема за което  се извинявам.
Мц  трябваше да дойде преди 10 дни повече от симптомите за бременност  са на лице, но аз реших да изчакам със теста за да не остана разочарована от резултата и вчера вечерта отидох до тоалетната и забелязах много слабо кафеникаво  течение придружено със леко розово. 
Обаче  тази сутрин  станах със нагласата да направя тест и какво  да видя кръв като на парцали и силни непостоянни болки  в корема. Уплашена  съм. Въпросът  ми е кръвоизлив, аборт или просто мц . Сега в това полужение мога ли да направя тест за бременност?  Благодаря  ви