0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    a_girl

progesteronov test
« -: Февруари 10, 2004, 16:27:43 pm »
zdraveite,

az na 19 godini i imam dosta seriozen problem i ste sum mnogo blagodarna ako 4yq 1-2 mnenia po vuprosa. istinata e 4e sum adski pritesnena.

imam si priatel, samo 4e prez Dekemvri, ne znam kak, samo 4e se naloji da vzema 2 puti Postinor Duo.samo za edin mesec. i nqmam menstryacia!!! 4etoh za progesteronovia test, tova 4e moje da se prilaga sistemno pri amenorea, v sly4ai , 4e momi4eto ne jelae da zabremenqva. taka li trqbva?? strahyvam se, 4e ako otida na ginekolog, ste se zapo4ne edna pleada ot lekarstva i le4enia, koito moje da vlo6at ne6tata.

spored Vas, po-dobre li e prosto da priemem Progesteron? sled nego poly4avam kruvote4enie, predstavqm si stresa ako posetq ginekolog! vse pak ako nqkoi ot Vas se po4uvstva kompetenten, plsss, spodelete mnenieto si ili informaciata, koqto imate!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
progesteronov test
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2004, 23:58:51 pm »
Мило момиче, в никакъв случай не приемай прогестерон или друг хормонален препарат без лекарско предписание. Безотговорно е. Можеш да си навредиш.
Няма да коментирам това "не знам как се наложи да взема два пъти постинор". Пълнолетна си, нали? Значи трябва да знаеш как така се е наложило. Бих ти препоръчала следните няколко неща:
1. Намери си гинеколог. Всяка уважаваща себе си жена трябва да си набави такъв артикул.
2. Иди на преглед и си направи цитонамазка.
3. Ограмоти се по отношение методите за предпазване от забременяване.
4. Ограмоти и приятеля си. Да не се налага да го ограмотявам аз.
5. Горещо ти препоръчвам да започнеш да ползваш презервативи - предпазват и от сексуално предаваеми болести.
6. Пиши какво си направила по горните точки.
7. Бъди здрава!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу