0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, имам спешна нужда от вашия опит.  Тези, на които са правени вливания на Интралипид, имахте ли някакви странични реакции след вливането?  Знаете ли дали може да се шофира след това и изобщо, какво може и не може.  Тъй като не планирам да ходя до Плевен за вливанията, а личният ми лекар, заедно с медицинска сестра, ще ми сложат системата, имам нужда да зная какво да очаквам след това.  Благодаря предварително.

 
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2007, 10:18:53 am »
И аз нямам възможност да отида до Плевен и Конова ми написа подробно описание на вливането на интралипида и имуновенина.
Интралипид 20% - от него се взимат 4 мл. и се радтварят в 250 мл. 0.9% NaCl, изтича за около 40мин.
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2007, 10:22:44 am »
И на мен това е написала.  Вчера обърнах света, за да намеря Интралипида (съществува в разфасовки от 100 до 500 мл. само, защото е за болнична употреба, и не се продава свободно в аптеките), но не зная какво да очаквам след вливането и дали мога да си карам колата към дома :).  Ти къде ще правил вливанията?
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2007, 11:57:58 am »
На мен са ми правили вливания на имуноглобулин.
Нямах абсолютно никакви странични усещания или проблеми.
След вливанията си карах колата и изобщо не съм имала грижи! :)
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2007, 16:35:18 pm »
Не се притеснявай,няма странични ефекти спокойно можеш да шофираш,аз също не ходих до Плевен,но това са само 4мл интралипид,това било някакво си масносъединение,не химия.Чао и успех
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2007, 00:24:49 am »
И на мен това е написала.  Вчера обърнах света, за да намеря Интралипида (съществува в разфасовки от 100 до 500 мл. само, защото е за болнична употреба, и не се продава свободно в аптеките), но не зная какво да очаквам след вливането и дали мога да си карам колата към дома :).  Ти къде ще правил вливанията?

Тук при нас не е проблем да го поръчам в аптеката. Иначе е кофти това, че се ползват 4 мл., а останалите се изхвърлят, затова с Конова коментирахме, че е най-добре да се вземе от 100 мл., защото се изхвърля по-малко, а и предполагам, че ще има разлика в цената.
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2007, 08:12:36 am »
@ Mary

Така е за изхвърлянето, но при нас в Бг не предлагат разфасовка под 500 мл.  Говорих с кой ли не, с вносителите и единствения дистрибутор, който има наличност - толкоз, ако щеш :).  Друг е въпросът, че дори и голямата разфасовка струва в пъти (доста пъти) по-малко, отколкото вливането в болница, така че не е проблем.  Аз си мислех да задържа оставащото за второто вливане, след положителния тест :D.  Няма пак да разхищавам цяла опаковка я!
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2007, 08:20:58 am »
Нищо не се задържа за второ вливане.Кофти е но като се отвори банката се изхвърля.
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2007, 12:46:17 pm »
Колко пъти се прави вливане на интралипид и колко струва 1 вливка .Не може ли да се вземе от болница като се касае за такива малки количества или пък да те вземат в болница и там да ти ги правят. Кое е по добре -интралипид или имуновенин? Мойте НК са 17% ,нямам антифосфолипиден синдром
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2007, 13:06:41 pm »
Колко пъти се прави вливане на интралипид и колко струва 1 вливка .Не може ли да се вземе от болница като се касае за такива малки количества или пък да те вземат в болница и там да ти ги правят. Кое е по добре -интралипид или имуновенин? Мойте НК са 17% ,нямам антифосфолипиден синдром

На мен са предписани 2 вливания на Интралипид.  От Плевен ми казаха, че струва 70 лв вливането с лекарството, но не може да ми дадат само лекарството (малкото количество), защото нямат такава практика.  В тукашната болница нямаха, за да ми направят те, затова и си купих.  А за това кое е по-добре, не мисля, че са съвсем взаимозаместими.  Аз имам вливания и от двете, има си схема.  Трябва лекар да ти назначи, нали не планираш сама да свършиш това?
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2007, 17:49:02 pm »
Принцеска, и аз душата съм в България. Като казвам тук, имам в предвид Пирдоп. Питах в една от нашите аптеки няма проблем. Също така питах и в една аптека в София която се намира на арката на Александровска болница, жената каза че не  знае със сигурност дали ще има от 100 или 200 мл., но не е проблем за поръчката и каза че струва около 20 лв. Аптеката е собственост на МЦ Панацея и тяхните пациенти ползват 5% отстъпка от цената. Аз от там мисля да си взема и имуновенина и интралипида.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2007, 02:13:14 am »
Аз ще правя вливане в петък /30,11/. Интралипида си го намерих от Чайкафарма - 20лв. Вливането ще си правя в Торакс срещу 15лв. Не ми е ясно само това с "бавна" и "бърза" капка. В моето предписание от Конова пише само, че се влива разтвор от 4мл с 250мл физиологичен разтвор, но начина не е описан и незнам ако ме питат какво да отговора. Каква е практиката?
*
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2007, 07:59:04 am »
Аз ще правя вливане в петък /30,11/. Интралипида си го намерих от Чайкафарма - 20лв. Вливането ще си правя в Торакс срещу 15лв. Не ми е ясно само това с "бавна" и "бърза" капка. В моето предписание от Конова пише само, че се влива разтвор от 4мл с 250мл физиологичен разтвор, но начина не е описан и незнам ако ме питат какво да отговора. Каква е практиката?
Правих го в Торакс на бърза капка за около половин час.Разтвора никак не е опасен и бързината не е от значение защото с Интралипида хранят парантерално бебета в неонатологията.
Re: Вливане на Интралипид - има ли странични реакции?
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2007, 08:39:09 am »
Супер значи, мацки, няма проблеми.  И на мен ми казаха, че може да се достави от няколко места, но след това доставката не дойде, защото нямало в наличност.  И се бях попритеснила.  В крайна сметка, ако някой има проблем, дистибутор на вносителя е Либра и всяка аптека, която зарежда от Либра, може да достави.  За съжаление Либра имат само разфасовките от 500 мл.  Мисля си, че ако някой по средата на звеното е имал количества от преди, затова и сте намерили така лесно, че и по-малък грамаж.  При мен беше голямо търсене :) 

Иначе самото вливане ми го започнаха бавно и след това забързаха капката :).  За половин-един час влезе.