0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #40 -: Януари 25, 2008, 09:29:27 am »
Нивеар, моето дете като беше на вашата възраст го обличах с боди с дълъг ръкав и отгоре памучно гащеризонче с дълъг ръкав, чорапи или терлички. Така беше не почна да шава. И беше завито с поларено одеало, иначе й бяха студени краката и ръчичките, че то повечето време е сън.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #41 -: Януари 25, 2008, 09:59:08 am »
Е, Васи все пак твойта мома е родена пролетта бе. Не че оправдавам навличането на Нивеар, ама все пак...
Аз я държа с боди с дълъг ръкав и елек отгоре, а надолу панталонче или ританки и чорапи.
Темп е 22-23 градуса.
Вечер като стане 25-26 я хвърлям само по боди и гола надолу.
Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #42 -: Януари 25, 2008, 10:07:03 am »
Маро, може да е пролетта, ама пак си беше 22 градуса вкъщи  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #43 -: Януари 25, 2008, 10:19:41 am »
Не сме излизали откакто стана студено, даже последните дни има и сняг - тоест от около 10 дни 8O :( И аз полудявам вече вкъщи :x

10 дена е страшно много, колкото и да е студено. Ако температурите са по-ниски и не е приятно за разходка, извеждай поне пред вас за малко, и за 15-20 мин да е, но все пак да вземе малко въздух детето. С излизане на въздух се закалява, със стоене в къщи - не.
*
Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #44 -: Януари 25, 2008, 13:07:55 pm »
Добре, добре :) вслушах се. Може и за това да е толкова неспокоен...
*
Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #45 -: Януари 25, 2008, 13:13:15 pm »
да, напълно е възможни, ако му е много топло :)
*
Re: Как да си каляваме децата?
« Отговор #46 -: Април 11, 2008, 21:38:17 pm »
Аз съм родена в Москва, през декември  :D . В годината на моето раждане температурите са били около -30 о.Но това така или иначе са поносими стойности за онези ширини. Е какво, децата в Русия под нулата не излизат ли? Стоят вкъщи по 5 месеца  :). Моите 2 деца /зимни/ съм ги извеждала винаги от 10 ден след раждане, независимо от температурите. Е, гледам да не му капе сняг във врата, но иначе облечени добре, са спели прекрасно навън.
Вкъщи 20 градуса. Облечен сега Макс - боди дълъг ръкав, ританки. Спи завит с памучно одеяло и толкоз. Къпане, на същата температура го събличам и го нося гол до банята, където е по-топло заради лирата, около 23-24 градуса. Изнасям го гол през целия апартамент, завит в хавлията, масажа и гимнастиката на темп. в стаята, т.е. 20.


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007