0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ден на християнското семейство
« -: Ноември 21, 2007, 10:19:00 am »

Днес е денят, който Църквата празнува като въведение Богородично е обявен и за ден на християнското семейство. В този ден малката Мария била заведена в църква, за да служи, още както било обещано преди да се роди.Този ден се чества като ден на християнското семейство!

Честит празник, мили дами!
Бъдете живи и здрави вие и вашите семейства! Обичайте се и се подкрепяйте във хубави и лоши моменти на живота! Нека във всеки дом цари мир, любов и разбирателство!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2007, 10:24:02 am »
Честит празник и от мен! С пожелания за здраве и любов в семействата ни и по един малък нов член на семействата ни на следващия празник на християнското семейство :balk_21:


*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2007, 10:26:00 am »
Oт news.bg:

Родителите на Пресвета Богородица - праведните Иоаким и Ана дълго време нямали деца. Те се сдобили с дъщеря си след дълги молитви към Господа и след като обещали, че ако им се роди дете ще го посветят на Бога. Когато Пресвета Дева Мария навършила 3 години, праведните й родители изпълнили обещанието си и тържествено въвели дъщеря си в Иерусалимския храм.

Чудя се дали са били с мъжки фактор като нас :) С божите работи шега ня бива, но аз с добри чувства :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2007, 10:57:39 am »
Ех, Аида, ако не се шегуваме ще се побъркаме, мила :kiss: Пожелавам ти скоро да преодолеете мъжкия проблем и да гушнете и вие едно малко :babyflips:


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2007, 11:03:27 am »
Честит празник и от мен! Нека има повече любов и разбирателство! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2007, 11:04:33 am »
Честит празник на всички!
Може ли да ме посъветвате какво точно се прави на този празник-имам някакви спомени,че се прави питка,но не съм много сигурна.
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2007, 11:22:40 am »
baksisa, на този ден цялото семейство се събира заедно. Приготвят се много лакомства за децата. Приготвя се хубава вечеря. Желателно е( но не е задължително) да е постна, има и питка. Така се празнува в южна България.

Инфо от интернет:
В миналото този ден се е чествал в много ограничен кръг - само с родителите и ония от децата им, които не са встъпили в брак. Всички те отивали заедно в храма, за да измолят за семейството си здраве и благоволение. След това в дома, събрани около огнището, на чаша вино, топла пита и вкусна гозба, чествали - освен празника Въведение Богородично - и здравата връзка помежду си. Масата оставяли неразтребена, за да дойде Богородица през нощта, да си хапне и да благослови дома.
Според църковния ни календар Въведение Богородично попада в периода на Коледните пости. На този ден по време на вярващите приемат Свето причастие, а с него и нови сили за духовен растеж и борба със злото – в себе си и в света.
Християнското семейство е Ноев ковчег в потопа на живота.
То е школа за здрави семейни добродетели - на чиста любов, съпружеска вярност, мир, трудолюбие, целомъдрие и пр. То е домашна църква, в която се служи Богу, възнасят се молитви и се слави Божието име. Тук, в християнския дом, гори кандилото на вярата и благочестието.

« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 11:42:53 am от Котарана »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2007, 11:54:08 am »
Честит празник! Честит ден на християнското семейство!



На всички пожелавам най-малко по две такива ангелчета!


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2007, 12:25:23 pm »
Честит празник!
Пожелавам на всички много любов и разбирателство в семейството!
*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2007, 15:23:41 pm »
Честрит празник на всички, много здраве и щастие :D
Аз моята баба знам, че не се раздига масата след вечеря и май само това спазваме :lol:
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2007, 16:05:40 pm »
Котарана,мерси за инфото.
*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2007, 16:23:19 pm »
Честит празник!
*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2007, 16:26:33 pm »
Честит празник момичета! пожелавам ви скоро семейството ви да порасне с още 1 или 2 члена!  :babyflips: :babyflips:
*
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2007, 16:39:58 pm »
Честит празник! Мили момичета, бъдете живи и здрави! Нека семействата ви да бъдат все така сплотени, любящи и предани! Дано се увеличат с колкото се може повече членове!!!

Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #14 -: Ноември 21, 2007, 19:59:19 pm »
Честит празник момичета.Бъдете живи и здрави и нека семействата ни се увеличат с по още един ,а защо не и два членове. :D
Re: Ден на християнското семейство
« Отговор #15 -: Ноември 21, 2007, 23:17:59 pm »
4естит празник!нека семейства ни бъдат изпълнени с любов,разбирателство и много семейно щастие!!!
 Бъдете щастливи и се оби4айте!!!