0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Лаборатория Бодимед
« -: Ноември 11, 2005, 12:24:32 pm »
Не бях ходила досега там. Предпочетох тази лаборатория заради добрата информация на страниците им за изследването, което ми трябваше: http://www.bodimed.com/test5_1.html
Отвън изглежда лъскава, но вътре е един малък хаос. Голяма опашка пред три гишета за регистрация. Първо се чака да те регистрират, после се чака да си дадеш материала и да си платиш. На служителя, който ме регистрира, му отне 10 минути да ми напише името и егн-то и да открие що за странно изследване е това, което искам - обикновена урина, въпреки че му обясних точно за какво става въпрос. Сети се чак като му казах колко струва, но за всеки случай пита и една колежка :lol:
Питам - няма ли да ми дадете номер, къде да оставя изследването, на кого да платя... Той ми дава едно листче, на което ръкописно изписа номера на регистрацията ми и първото ми име. На другата опашка, на която чаках, просто ми взеха контейнера, бележката и парите и ми казаха да съм идела след 14 часа 8O  А срокът за изработване е 1 час. За резултати по интернет не бяха чували, за касова бележка също, изрично си я поисках. Бабите коментираха, че никога не давали разписки за платени суми.
В едно общо, доста разхвърляно и тъмно помещение са и регистратурата и манипулационната и лабораторията, отделени с прозрачни стени. Работното облекло на повечето служители беше с петна от неясен произход, а отношението им - изключително нелюбезно за частна лаборатория.
Ми това е, оплаках се, като целта ми е просто да ви информирам. Като си вземам изследванията ще проверя дали има начин оплакването ми да стигне и до тях.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Лаборатория Бодимед
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2005, 13:03:44 pm »
аз за това ходя в другата им лаборатория в Младост-в "Панталеймон".Все като отида или няма никой,или да има един човек най -много.Като правих изследването с глюкозата и трябваше да седя там 2 часа хич не разбрах ,кога минаха-има много удобни дивани,телевизор и списания.
 Повече в централната им лаборатория няма да стъпя.
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Лаборатория Бодимед
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2005, 16:26:03 pm »
Аз миналата година ходих два пъти в Цибалаб и бях доволна от обслужването.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Лаборатория Бодимед
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2005, 16:28:12 pm »
Цибалаб (на Люлин планина съм ходила само) и Кандиларов най-вече са си много добре откъм обслужване и организация :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Лаборатория Бодимед
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2005, 11:09:28 am »
Аз ходя в Бодимед, но няма с какво да сравня. В Бодимед ходя, щото ми е много удобно местоположението. Аз пък съм доволна. Имат страхотни сестри (или каквито са тези, които вземат кръв) - е евала значи, защото имам неудобни вени иначе. Има една тайна, дето ми я казаха колегите - ако не е нещо спешно, е добре да се ходи във втората половина на месеца, защото тогава са свършили талоните на GP-тата  :twisted:  :lol:  Лекарите на компютрите са любезни, даже много, и изключение на един много проклет, не знам защо го държат. Казват резултати по телефона. И мен ме подразни, че не дават касова бележка, затова сега си искам и ми дават без проблем. Един път отказаха да ми кажат резултата по тел, щото не било ясно платила ли съм :twisted:  и аз като се замислих, че нямам касова бележка... но след разговор по тел. с шефа им ми се извиниха и всичко беше ОК. Не съм доволна от изследването им за антиспермални антитела, което го правят в Германия, и ми го върнаха без метод на изследване, без името на лабораторията в ясен вид ...
Благодаря ти, Бени!







*

    Velikova

за изследванията???
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2005, 14:28:09 pm »
Интересно ми е освен качеството на обслужване, проверявате ли и качеството на консумативите, които ползват - затворени системи за вземане на кръв, игли, апарати, реактиви? И имате ли доверие на резултатите, които получавате? Имали ли сте случаи, в които да сте си правили едно и също изследване на няколко места, за лично спокойствие?  :oops:  :?:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: за изследванията???
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2005, 18:32:21 pm »
Цитат на: Velikova
Интересно ми е освен качеството на обслужване, проверявате ли и качеството на консумативите, които ползват - затворени системи за вземане на кръв, игли, апарати, реактиви? И имате ли доверие на резултатите, които получавате? Имали ли сте случаи, в които да сте си правили едно и също изследване на няколко места, за лично спокойствие?  :oops:  :?:

 
 аз съм изследвала по съвет на лекар пролактина на 2 места - в Бодимед и в Кандиларов и на двете места резултатите бяха еднакви.
<br />
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Лаборатория Бодимед
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2005, 10:54:25 am »
Поправка след просвещаване:D
Изследвах урина в двете лаборатории - в Кандиларов в общо химично и седимент изследват  еритроцити в урина, в Бодимед - пише кръв (не еритроцити). Показателите се разминават съществено при 2 показателя - еритроцити и седимент, разбира се възможно е едната проба да е била по-замърсена от другата...
Абе аз що си мислех, че в съставките на кръвта има и други компоненти, а не само червени кръвни телца. Прието ли е да се слага равенство между еритроцити и кръв?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Лаборатория Бодимед
« Отговор #8 -: Декември 14, 2005, 19:18:02 pm »
Аз също ходя в Цибалаб,но моята ендрокринолжка поиска да направим хормоните в Бодимед.Каза ми,че имала няколко случаи с грешни резултати в Цибалаб.Учудих се...и незнам вече на кой да вярвам. :)
Лаборатория Бодимед
« Отговор #9 -: Декември 14, 2005, 19:34:45 pm »
Цитат на: danidan
 имала няколко случаи с грешни резултати в Цибалаб.

Навсякъде се случва да има грешни резултати, въпроса е да не е системно ;)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Лаборатория Бодимед
« Отговор #10 -: Декември 15, 2005, 17:19:36 pm »
Така е,Конова пък ми дава друг резултат,но май трябва да си пусна и в Цибалаб,за да видим какво ще стане,а ако и трите са различни-ще е весело. :lol:
*
Лаборатория Бодимед
« Отговор #11 -: Декември 15, 2005, 17:28:20 pm »
Аз съм доволна от Бодимед. Пращат резултати по мейл, ако предварително изявиш желание и им го напишеш. Освен това пращат резултати и по факс. ( същата процедура). Сестрите, котио взимат кръв са много кадърни ( с изключение на една по-възрастна) , докторите на регистратурата наистина не са самата любезност, но ги разбирам- при тая лудница. Бих казала че при тях цари един подреден хаос. Единствено имат сериозни проблеми със софтуеъра, който непрекъснато блокира.
Въпреки това за мен са една от най-читавите лаборатории.
The impossible is often the untried [/i]
Лаборатория Бодимед
« Отговор #12 -: Декември 17, 2005, 23:58:01 pm »
ALFI,на регистратурата не са доктори,а сестри/а може би дори и сестри не са/,защото са абсолютно некомпетентни.Ходих там за антитела-питах за антифосфолипидни,антикадриолипинови-гледаха ме като извъмземно,след това завъртяха 5,6 телесфона за да разберат аджеба за какво става въпрос.Да не ти говоря ,че на 2 пъти ми спукаха вена.А и отношението-на конвейр,след 1ното изследване трябваше да лежа 20 минути,изхвърлиха ме навън ,като мръсно коте.
Но не забравят да си вземат парите предварително :twisted:
Лаборатория Бодимед
« Отговор #13 -: Декември 19, 2005, 17:19:12 pm »
Бе май доктори се водят, като такива се разписват на резултатите ...
Благодаря ти, Бени!







Лаборатория Бодимед
« Отговор #14 -: Декември 29, 2005, 16:29:33 pm »
Здравейте момичета!

Аз съм доволна от Бодимед. Ходя там от около две години и обслужването ми допада. Кото местоположение не ми е най-удобната лаборатория, но почти всички изследвания си ги правя там. Харесвам и Свети Тихон (мисля, че е на ул.Пчела, но не съм съвсем сигурна за улицата), обаче там казаха, че не могат да ми направят хормонални изследвания. :( Затова ще си ходя пак в Бодимед. :)
*
Re: Лаборатория Бодимед
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2007, 12:32:48 pm »
Не искам да пускам отделна тема, затова повдигам тази (по-прясна за Бодимед не открих с търсачката  :oops:)

С какво работно време работят Бодимед, искам да изследваме Хламидии на мъжа ми, че вече имаме положителен резултат от Плевен.Ако отида към 13 часа ще работят ли още?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Лаборатория Бодимед
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2007, 14:14:01 pm »
до колкото си спомням,централната им лаборатория е поне до 17ч..А другите са само до 10-11ч.
<br />
*
Re: Лаборатория Бодимед
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2007, 14:20:44 pm »
А коя е централната?Тази близо до ЦУМ ли?На Позитано?
*

    Crystal

Re: Лаборатория Бодимед
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2007, 15:11:24 pm »
Централата е на ул. Позитано 21, тел. 986 66 76. Можеш да се обадиш и да ги попиташ какво точно им е работното време. Успех!
Re: Лаборатория Бодимед
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2007, 16:42:36 pm »
И аз да се включа.Бодимед не е лоша лаборатория наистина,че не са учтиви.Преди ходих в Цибалаб и повече няма да стъпя там.Откриха ми хламиди и после ходих още в 2 лаборатории заради тях и резултата беше в границите.Почти всички доктори те пращат там защото те им плащат процент,че са те изпратили и все ме питат кой лекар те изпраща.Последният път ходих в Кандиларов и съм доволна.Вече толкова много лаборатории се навъдиха,че да се чудиш къде да отидеш и дали резултатите ще бъдат вярни.