0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2007, 09:56:31 am »
Да не отварям нова тема искам да попитам на някой правено ли му е вливане с имуновенин с цел профилактика независимо,че не са установени проблеми но има спонтани аборти? Има ли някаква опасност за плода или за майката,ако има бременност и доктора препоръчва вливане с цел избягване на загубата на плода.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2007, 15:12:10 pm »
Вече спокойно мога да се включа по темата. Аз сьщо имам преживени 3 спонтанни аборта. Но при 4-тото забременяване ми бяха направени още от самото нучало изследвания в Плевен за АФС при доц.Конова. Имам 4 влиеания на Имуновенин и през цялата бременност Фраксипарин от 0,3 подкожно. Сега резултатът спи в кошарата :) :) :) - роди се на 01.11.2007, 3700, 50 см, живо и здраво бебе Павел !!!!!!!!!!!
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2007, 16:21:40 pm »
Зарева,честито да ти е живо и здраво бебчето и много да ви радва.Може ли да опишеш при теб бяха ли намерени причини при имунологичните или ти ги вливаха профилактично с цел запазване на бременността.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2007, 16:32:51 pm »
Ще се опитам възможно най-кратко да опиша положението при мен.
2 спонтанни аборта
причини: 2 вида хомозиготни ДНК мутации свързани с  предразположеност към тромбофилия, АФС със слабо завишение на антителата.
терапия: след положит. тест- 3 пъти вливан имуновенин през първите 3 месеца от бременността, Фраксипарин 0,3 през цялата бременност, Аспирин протект 100 мг. ежедневно,Фолиева киселина 4 мг. на ден и още вит.Б6, Б12(мускулно), много витамини