0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иска ми се да разбера колко момичета са забременели успешно след направени вливания на имуновенин.
Имам неуспешно инвитро, след което доц. Конова ми предписа вливания на имуновенин и фраксипарин. През последните месеци се опитах да намеря повече информация за успешното прилагане на това лечение в интернет, просто за сравнение на информацията извън нашия форум. Никъде не открих нищо категорично.
Моите уважения към доц. Конова, просто ми се струва, че на всички се изписва почти едно и също. Иска ми се да разбера доколко това помага. Дано се включат повече момичета, правили вливания, независимо от резултата.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2007, 11:15:23 am »
Здравей, аз също правих вливания  преди ин-витро при доц.Конова, вливахами имуновенин преди трансфера, защото ми бяха малко вискоки НК - клетките 11.25%, имуновенина подготвя матката да приеме ембрион4ета, имах положителен тест и след него веднага пак ми вливаха имуновенин защото имах леко кървене, аз съм и с тромбофилия много бързо ми се съсирва кръвта и не може да достигне храна и кислород до ембрион4ето и затова ми слагаха и фраксипарин но за съжаление пак си загубих ембрион4ето на 50 ден, но аз спирах фраксипарина за няколко дена за6тото имах кървене,което спиране на фраксипарина даде и лошия резултат после.Според мен фраксипарина се бие за да разрежда кръвта и да достига храна до плода но в каква доза ве4е зависи от състоянието на пациента.Ние пак ще правим втори опит при доц.Конова, януари месец и се надявам ве4е всичко да е наред.Така 4е не на вси4ки правят едно и също, а според изследванията и смятам 4е вливанията на имуновенин и боцкането с фраксипарин не са изли6ни манипулации, напротив полезни:P
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2007, 11:47:45 am »
ДинДин, да не те смущава, че на всички изписва едно и също - просто в репродуктивната имунология се прилагат само наистина силно ограничен брой лечения, като това е основното. Смята се, че повишава шансовете, но точно с колко и при кого - въпросът е сложен.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2007, 13:11:25 pm »
Аз мога да се отчета с два резултата след вливане. Първия път /при второто ми икси/ правих вливане на 30 амп. преди трансфера. Резултат - отрицателен.
При третото икси пак вливах - 40 амп. След положителния тест правих още 2 вливания като следяхме нивата на Антифосфолипидните антитела на всеки 4 седмици. В началото паднаха, после драстично се качиха и при третата контрола бяха малко над реф. граници.
Имунотерапията не е панацея! Това е доста нова материя и наистина приложимите лечения са малко.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 13:54:31 pm »
White, ти само три вливания през първия триместър ли имаш?
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2007, 13:57:39 pm »
Точно така. Първото беше 10 дни преди трансфер. Контрола направих 20 дни след положителен тест - последва вливане след около 5 дни. Отново контрола след месец и вливане седмица след това. След последната контрола доц. Конова каза, че при направени 3 вливания по време на бременността не се налага повече.
Отделно съм на терапия с фраксипарин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2007, 14:04:04 pm »
Благодаря ти, аз съм на същата схема само, че + интралипид, а фраксито решихме да го бием през ден или два.
По-скоро ме вълнуваше момента, кога се налага и от какво зависи дали, ще има повече от тези три вливания.
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2007, 14:07:45 pm »
Зависи от резултатите. При мен АФА бяха силно повишени при предпоследната контрола. Вляхме 40 амп. и паднаха до умерено повишени. Доц. Конова каза, че при ТЕЗИ резултати и направени 3 вливания, може да се спре с вливанията. И контрола няма да правя повече. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2007, 14:22:36 pm »
Браво на теб, дано и при мен нещата се развият така.
Диндин, извинявай за спама.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2007, 18:01:13 pm »
Аз вливах имуновенин 10 дни преди трасфера- 56 ампули. При контролата при положителния тест НК клетките бяха в норма, но АФА ми бяха малко завишени.
Вляха ми  още 30 бр. В момента си чакам поредните изследвания, за да решат дали ще вливам пак. Отделно си бода и фраксипарин.
Не съм ходила при доцент Конова, следят ме имунолозите в клиника Малинов.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2007, 23:13:10 pm »
Момичета, напълно съм наясно, че тази област в репродуктивната медицина не е много изследвана и тепърва ще се установява кое е полезно и кое не. Описаните вливания са ми предписани и на мен по схемата на White.. притеснява ме факта, че нъкъде другаде (в интернет и чужди форуми) не съм срещала информация за прилагане на това лечение при имун. причини и стерилитет.

За фраксипарина например ми казаха и четах, че е се повишава риска от кръвоизливи...тъй като той 'разрежда' кръвта, и съсирването се забавя..

Срещнах и информация в заключение на американската ендокр. асоциация, че вливанията на имуновенин не са доказано ефективни.

Размишлявам си просто.. търсейки най-доброто решение за себе си.
*

    Crystal

Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2007, 09:18:26 am »
На мен ми вливаха 40 ампули имуновенин преди трансфер заради НК 56+16+ на горна граница(12%). Опитът ми беше неуспешен. Първият ми опит икси беше без вливания и бременност имаше, но само до 10г.с.Никой не можа категорично да ми каже каква е била причината за миседа, имам и понижена функция на щитовидната жлеза и е възможно това да е била причината ( въпреки че ТАТ и МАТ са ми в норма).
И аз съм чела противоречиви мнения за ползата от имуновенина. Дори сякаш надделяват мненията на специалисти, че ползата не е доказана. Тази област наистина не е достатъчно проучена. Въпреки това, ако лекарят ми прецени че при следващия опит е удачно да правя вливане, ще го направя. Друго не ми остана...
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2007, 11:37:53 am »
преди второто инвитро правих вливане на 40 ампули имуновенин.понеже имаше висок риск от алергичен шок,след положителния тест не съм правила ново вливане.сега съм само на аспирин.
вливането е заради НК-клетки 14%+гранично положителни антифосфолипидни антитела
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2007, 09:42:15 am »
При контролата при положителния тест НК клетките бяха в норма.

Зейтуни, радвам се за теб  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2007, 11:11:23 am »

Срещнах и информация в заключение на американската ендокр. асоциация, че вливанията на имуновенин не са доказано ефективни.

Размишлявам си просто.. търсейки най-доброто решение за себе си.

Това е информацията за АИ .
Доказано е, че е по-ефективна.
Прилагам ти точния превод. :lol:
 
Цел: Настоящето изследване бе проведено за да оцени ефикасността на имунотерапия с лимфоцити от съпруга при жени с повтарящи се спонтанни аборти (RSA).

Методи: общо 205 жени с 3 или повече последователни аборта бяха проверени за познати причини на повтарящи се спонтанни аборти. Само 105 жени бяха регистрирани за имунотерапия след като беше изключена една или друга позната причина за аборт. 73 жени бяха регистрирани за имунотерапия срещу лимфоцитите на съпруга. 32 жени бяха регистрирани след двойна произволна проба. Тези жени бяха отрицателни за наличието на антибащински цитотоксични антитела срещу клетките на съпруга. Успеха при имунотерапията беше еднакъв и при двете групи.

Резултати: Имунотерапия с клетки от съпруга при 73-те жени с RSA беше проведена при непроизволна проба. Нашите резултати показват, че нивото на успешната терапия бе значително по-високо (86%) в сравнение с другите групи в настоящето изследване, т.е. жени с RSA, които отказаха да се подложат на опита (33%),, отказали се след началото на опита (50%) и жени с RSA с отрицателни показатели за антибащинска цитоксология. Антибащински цитотоксични антитела (APCA) бяха възприети като мярка за имуноспособността. Нашите резултати показват, че APCA може да се приеме като добър индикатор за подбор на пациенти за имунотерапия и също като мярка за преценка дали RSA жените са адекватно имунизирани или не. Наблюдавахме също ефекта на клетките на съпруга при групата с двойна произволна проба (32 RSA жени). Нивото на успеха беше 85% който резултат е сравним с този в изпитателната група с непроизволен избор.

Заключения: Резултатите ни показват важността на имунотерапията с лимфоцити от съпруга при жени с  RSA, а също така, че APCA могат да се считат за един от важните фактори за задействане на имунитета.

(RSA) Повтарящият се спонтанен аборт може да се дефинира като 3 или повече случая на прекратяване на клинично установена бременност преди 20 седмица на бременността след последния менструален цикъл или при по-малко от 500г на плода. Това се получава при приблизително 1 на 300 бременни жени.

RSA могат да се класифицират като първични RSA абортиращи и вторични RSA абортиращи. Първични са тези, които са с прекъснати всички предишни бременности и нямат живо дете. Вторични са тези, които имат поне една успешна бременност независимо от броя на прекъснатите такива. При повечето жени, които преживяват повтарящи се аборти не може да се установи причината. Алоимунни механизми, които пречат на майките да развият имунологични реакции съществени за оцеляването на полуалогенна бременност, се предполагат като причина за 50% от загубите на бременността. Отхвърлянето на плода при животни изглежда, че зависи от активиране на клетки естествени убийци (NK), а не от антигенни специфични    нервни клетки. Установено е, че при животни фактора на стимулиране на макрофагни колонии от гранулоцити (GM-CSF) може да предотврати спонтанен аборт като предпази от NK клетките, а при хората СD56+ лимфоидни клетки отделят нов фактор трансформиращ растежа, който се оказва имунопотискащ в природата.
Активирането на майчината имуносистема потиска NK клетките. Има сведения, че алоимунизацията може да модифицира майчината имунна реакция и затова имунизацията се използва за предотвратяване на други аборти.
За имунотерапия с клетки от съпруга ............................................(недовършено в оригиналния текст)
По-внимателен преглед на групата за имунотерапия показа, че ръста на бремеността в съответно имунизираната група беше 86% в настоящето изследване, което съответства на сведения от други изследвания.
Точният механизъм, който може би играе роля в поддържането на бременността, е участието на потискащи клетки. Има сведения, че лимфоцитна имунизация причинява увеличение на блокиращия фактор причинен от прогестерон (PIBf) при RSA жени, което може би играе роля за поддържането на бремеността като балансира производството на цитокини. По-нататък се  предполага,че имунизация с бащини лимфоцити е отговорна за промяна на имунитета при жени с необясними повтарящи се спонтанни аборти, в резултат на което има промяна в баланса на цитотокинните профили от Тh 1 тип реактивност в тип Th 2 реактивност. Тази промяна на цитокините е съществена за поддържането и продължаването на успешна бременност.

http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=index.xml
http://www.ispub.com/ostia/index.php?xmlFilePath=journals/ijgo/vol2n1/rsa.xml#e31


http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2007, 13:00:01 pm »
И мен ме вълнува тази тема - моите НК клетки са 19% а имунулогията е много обширна и малко понатна наука. :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2007, 16:24:21 pm »
Момичета, а пиете ли нещо за намаляване на NK клетките и какво?

Благодаря!
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2007, 17:29:51 pm »
Момичета, а този фраксипарин защо се бие?

*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2007, 22:22:09 pm »
за днк мутациите за тромбофилия
*
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2007, 10:46:21 am »
Момичета, а този фраксипарин защо се бие?
При мен се налага, заради антифосфолипидни антитела.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2007, 09:56:31 am »
Да не отварям нова тема искам да попитам на някой правено ли му е вливане с имуновенин с цел профилактика независимо,че не са установени проблеми но има спонтани аборти? Има ли някаква опасност за плода или за майката,ако има бременност и доктора препоръчва вливане с цел избягване на загубата на плода.
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2007, 15:12:10 pm »
Вече спокойно мога да се включа по темата. Аз сьщо имам преживени 3 спонтанни аборта. Но при 4-тото забременяване ми бяха направени още от самото нучало изследвания в Плевен за АФС при доц.Конова. Имам 4 влиеания на Имуновенин и през цялата бременност Фраксипарин от 0,3 подкожно. Сега резултатът спи в кошарата :) :) :) - роди се на 01.11.2007, 3700, 50 см, живо и здраво бебе Павел !!!!!!!!!!!
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2007, 16:21:40 pm »
Зарева,честито да ти е живо и здраво бебчето и много да ви радва.Може ли да опишеш при теб бяха ли намерени причини при имунологичните или ти ги вливаха профилактично с цел запазване на бременността.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Забременяване след вливания на имуновенин?
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2007, 16:32:51 pm »
Ще се опитам възможно най-кратко да опиша положението при мен.
2 спонтанни аборта
причини: 2 вида хомозиготни ДНК мутации свързани с  предразположеност към тромбофилия, АФС със слабо завишение на антителата.
терапия: след положит. тест- 3 пъти вливан имуновенин през първите 3 месеца от бременността, Фраксипарин 0,3 през цялата бременност, Аспирин протект 100 мг. ежедневно,Фолиева киселина 4 мг. на ден и още вит.Б6, Б12(мускулно), много витамини