0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля малко помощ , от къде да започна ?
« -: Ноември 19, 2007, 15:35:30 pm »
Момичета  имам съмнение че имам къса ЛФ. Под 10 дена. Почти съм убедена, че този месец е имало оплождане, но на 21 ден тоест на 8 след  овулацията ми дойде т.е не е имало имплантиране. Записах си час при гинеколога и се чудя аз ли да кажа, какви са ми съмненията или да чакам тя да стигне до този извод. Исках да ви питам  какви изследвания се правят в такава ситуация, и ако случайно не ме изпрати тя /както предполагам, те все чакат да мине повече време преди да проверят нещата - хич не им пука че междувременно се психясваш още повече/ мисля да си ги направя на частно. Имате ли идея от къде и скакво да започна. Знам че най важното за разрешаване на проблем  ако има такъв е поставянето на точна диагноза, но вече съм си патила с некомпетентни лекари и понеже виждам че сте доста информирани ви моля да ме насочите какво да изследвам за мен и освен спермограма трябва ли и др. да се проверява при мъжа.
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2007, 15:44:27 pm »
беба - овулация, дата на овулацията, и от там късна ЛФ се доказва с фоликуметрия направена три последователни цикъла  :lol:
Колкото до мъжа, на първо време само спермограма, и после ако показателите не са добри, можеш да консултираш с д-р Кацаров.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2007, 09:57:29 am »
1. Спермограма - разширена с морфология по Крюгер, направена в репородуктивна клиника;
2. Три последователни фоликуметрии, както ти е писала Рали, като наред с една от фоликуметриите  изследвания на полови хормони : ЛХ, ФСХ, Естрадиол - на 3-5 ден от МЦ, прогестерон - 7 дни след доказана овулация. Пролактин - по всяко време. Ако имаш възможност пусни и мъжки полови хорони - тестостерон, ДХЕАС.

Късата лутеална фаза и несъответствието на маточната лигавица като размер за инплантиране на оплодената яйцеклетка се доказват с узи. Можеш да имаш каквито и да било съмнения и предположения, но истината да е друга.
Шансът за оплождане  при естествен цикъл дори и при двойки без проблеми е 25%, така че не бъди толкова сигурна че е било настъпило оплождане.  Още повече, че от един твой постинг разбрах, че ползваш лубрикант, който може да наруши биохимичния състав на фертилната цервикална слуз.
« Последна редакция: Ноември 20, 2007, 09:59:56 am от lady_11 »
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2007, 12:41:15 pm »
О да, лубриканта ще го махна май на истина пречи. И ще почна с фуликометрия пък ще видим нататик. Мерси за отговорите. 
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 20:25:46 pm »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2007, 16:14:50 pm »
Имам едно питане. Като разглеждах форума, забелязах, че се говори за дебелената на лигавицата на матката. Исках да питам  определянето и с какво  изследване се прави и  има ли значение на кой ден от цикъла? Аз днес ще ходя на лекар, но ми е 5 ден, ще успее ли да се  разбере нещо за лигавицата още днес?
*
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2007, 17:02:52 pm »
с ехограф
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Моля малко помощ , от къде да започна ?
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2007, 18:04:40 pm »
Цитат
Имам едно питане. Като разглеждах форума, забелязах, че се говори за дебелената на лигавицата на матката. Исках да питам  определянето и с какво  изследване се прави и  има ли значение на кой ден от цикъла? Аз днес ще ходя на лекар, но ми е 5 ден, ще успее ли да се  разбере нещо за лигавицата още днес?
Нали не мислиш, че доктора чрез мануален преглед ще постави шублер в матката та да имери размера на маточната лигавица?
Това е част от изследването "фоликуметрия" - извършва се с вагинален узи и освен, че се следи дали фоликула е нарастнал, с колко е нарастнал, дали се е спукал и образувало ли се е жълто тяло, се следи и дебелината на маточната лигавица - дали е адекватна за съответната фаза на узи прегледа - фоликулярна, овулаторна или лутеална. На пети ден почти нищо не може да се разбере - освен "изходната позиция", от която тръгва лигавицата да расте.