0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стимулация с Клостилбегит-питанки
« -: Ноември 10, 2005, 16:24:23 pm »
При стимулация с Клостил, докторът каза, че се променя деня на настъпване на овулацията.
Моля, кажете ми от ваши наблюдения:
1. Имахте ли промяна в настъпването на ову - по-рано от обичайното или по-късно?
Имам 28 дневен цикъл, обикновено ову-то ми е между 12 и 14-ти ден. Сега да очаквам ли изтегляне към 10-тия ден, например? Пия го от 3-ти до 7-ми ден. Тези сметки са ми важни, за да мога поне грубо да преценя кога да отсъствам от работа за инсе-то.
2. Наблюдавете ли промяна в БТ?
На мен продължава да ми е висока-36.9 на четвъртия ден от цикъла. Допускам, че е все още последица от лапароскопията.
*
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2005, 16:38:21 pm »
Пила съм няколко пъти Клостилбегит и не съм забелязала промяна в деня на овулацията. Мисля, че в листовките пишеше, че настъпвала между 11 и 14 ден, ама при мен винаги си е 15-17 ден и дори когато пих Клостилбегит си остана така. И за температурата не съм забелязала промяна.
Успех на инсе-то! :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2005, 16:42:22 pm »
Аз го пих един път и разлика нямаше. На 14 ден беше овулацията. Обикновено ми е около 14-я.
Аз обичайно имам по един фоликул, а при стимулацията - три /третият беше малък и не се брои/.
*
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2005, 17:10:02 pm »
Аз съм се стимулирала със серофен и един път със серпафар и винаги овулацията ми беше по рано от обичайното. Правила съм инсетата на 12 ден, един път на 11.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2005, 17:27:29 pm »
обикновено пише, че овулация настъпва 5-8 дни след прием на последното хапче Клостилбегит, така че сметни сама какъв е интервала...
моята спонтанна овулация е късна - към 17-19 ден, с Клостилбегит се издърпва на 14-ти ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2005, 23:35:14 pm »
и моята до скоро беше на 14 ден и с клостил 2 цикъла все си беше на 14 ден.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2005, 09:53:36 am »
Моите наблюдения са, че ако по принцип овулацията е късно, то след приема на клостилбегит тя се изтегля напред. Когато аз го взимах  температурата ми се покачваше по време на приема му. Затова започвах да я меря след като го свърша. Тогава Т спадаше до нормалните стойности и се покачваше отново след овулацията.
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2005, 11:31:01 am »
При първата стимулация нямах отклонения в овуто - на 13-ти ден беше (цикъл 30 дена). Но при всяка следваща (3 на брой бяха) забелявах, че се измества - ову на 12-ти ден (втори месец) и накрая ову на 11-ти ден (третия месец).
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2005, 22:06:27 pm »
Благодаря ви за отговорите, момичета!
При мен се очертава следното-днес на 9-ти ден от цикъла имам два фоликула в дясно-19 мм и 18 ммм. В ляво няма никой. Лигавица-6 мм. Лекарят каза, че Клостила "изяжда" от нарастването на лигавицата за сметка на фоликулите. Според него ову-то трябва да се очаква в петък, ама аз мисля, че ще е в четвъртък, което пак си прави един ден по-рано :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2005, 10:35:05 am »
и аз този месец пих Клостилбегит и имах само 1 фоликул -в дясно.Първо беше 21мм. с лигавица 6мм.,след 3 или 4 дни вече фоликула беше 32мм. с лигавица 8мм.Седмица по-късно вече го нямаше и лигавицата беше 15мм.
<br />
Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #10 -: Юли 26, 2011, 20:58:20 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Вече имам 1детенце на 3иполовина и един миссед преди година  Crying or Very sad
Лечението ми е от др Бързашки В КИРМ Много ви моля да ме посъветвате
от ден1 Inofolic i Siofor po polovin
от3ден клостилбегит по1 и естрофен
8и9ден menogon 75inj!!!!
Чета че този естрофен подтискал ову а на мен ми е изписан от 3ден
Моля ви помогнете!!!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #11 -: Юли 26, 2011, 21:27:06 pm »
не се притеснявай, предписват я стандартно тази комбинация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #12 -: Юли 26, 2011, 21:48:53 pm »
Благодаря ти много направо се бях шашнала 8O


Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #13 -: Август 18, 2011, 20:50:34 pm »
 :(След днешния преглед се установи че няма доминантен фуликул въпреки стимулацията  :(
За следващия месец ми назначи фемара,която е доста скъпичка и не чувам много добри отзиви за нея,мисля пак да си пия клостла


*
Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #14 -: Август 18, 2011, 21:08:28 pm »
:(След днешния преглед се установи че няма доминантен фуликул въпреки стимулацията  :(
За следващия месец ми назначи фемара,която е доста скъпичка и не чувам много добри отзиви за нея,мисля пак да си пия клостла

Не е добре да си самоназначаваш лекарства, особено за стимулация.
Ако лекарят ти е решил да изостави кломифена, а ти все пак си го пиеш, ще му кажеш ли, че образуваните фоликули не са само от Фемара-та? Все пак идеята е той да знае какво лекарство пиеш и как реагираш, иначе се получава едно надлъгване.

А да пиеш самосиндикално кломифен без наблюдение е лоша идея.

Защо не обсъдиш с лекаря си по-висока доза? Аз пиех по 200 мг дневно - много ударна доза - при последната ми инсеминация и направих 3 големи фоликула.
Re: Стимулация с Клостилбегит-питанки
« Отговор #15 -: Август 19, 2011, 08:22:03 am »
Той ми каза когато видя продукта ако има нещо да му звънна,явно заради цената,но ти си права!!!Ще си пия Фемарата от другия месец да не съжалявам после!!!Благодаря ти много от това насърчаване имах нужда!!!