0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

"ReproBioMed"
« -: Октомври 15, 2004, 09:40:39 am »
Pacientka na klinikata :?:  

Napraven do sega opit tam  :?:

Pri koi ot lekarite :?:
 
Tvoeto mnenie e vazno za nas. :)

*

    Missy

Moiata istoria v klinika "ReproBio Med"
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2004, 22:53:50 pm »
Do predi 10 dni biah pacient na tazi klinika, no durjanieto na Tabakova i Nikolov kum pacientite e absurdno i nedypostimo, te se podigravat s nas.
Minalata godina prez noemvri mi be6e 1-to in-vitro pri tiah, koeto na men lichno s purvonachalnite isledvania i zamraziavaneto na 2a embriona mi  izleze okolo 3700lv. Ot 13 zree6ti folkiula mi izvadiha samo 5 drugite si gi ostaviha vutre - niamalo smisul bila sigurna che shte stane.I 5-te se biaha oplodili, vurnaha mi samo 3, drugite zamrazih.Rezultatut be6e implantacia na 2 embriona i ranno spirane na razvitieto. Kaza mi che triabva da napravia vtoriat opit do 2-3 meseca, che organizmut mi e podgotven i shansut e po goliam i da zapochvam da pia aspirin po 100mg. na den za antitela .
I eto che prez fevruari pak tam. Izvadiha mi 7 iaicekletki - shest se oplodiha i mi vurnaha 4-i, 2-e pak zamrazih. Tozi put rezultatut be6e mnogo visok kruven test, nad 3000. Na 21-iat den sled transfera na  pregleda se vidiaha 2-a razvivashti se embriona. Samo ne razbrah za6to mi spria Pregnila.2-e sedmici sled tova polu4ih kurvene i otidoh v bolnicata, ostaviha me da sedia na stolchetata 45 min, pri polojenie 4e biah izminala 200km. Nakraia me pregleda i kaza 4e ediniat embrion e pulen s kruv i e trugnal da pada, shansut da ocelee 2-iat e da leja v bolnicata. Dva dni biah prez 2-3 chasa na injekcii, no ne se zadurja, :(  ne moga da gi obviniavam za6toto si mislia che napraviha kakvoto mojaha za da se zadurji.
 Tova koeto me podrazni v neia e che popitah dali e nujno da se napraviat niakakvi dopulnitelni isledvania za da se ystanovi kude e prichinata, a otgovorut i be6e kategorichen - niama smisul nishto niama da pokajat.
Az isledvania napravih za antitela i se okaza che dva ot pokazatelite sa polojitelni.Lekarkata pri koiato gi pravih (mnogo mila jena), kaza che prichinata da dostigna do tova razvitie na embrionite e v aspirina i bez nego pak da ne e stanalo, no samo toi ne moje da se spravi s tezi antitela i sa nyjni drugi vlivania. Kakto i da e pokazah isledvaniata na Tabakova i tia zaiavi che ne gi priznavat i ne moje da im se viarva, tova bili novi isledvania i ne znaeli kak da reagirat.
A sega ot 3 meseca se opitvam da si vurna zamrazenite i ni6to ne stava. Stimylirat me s Klostil, pravia po 6-7 folikyla koito ne mogat da se spukat i me vru6tat.Da ne govorim 4e prez cialoto vreme si pla6tam vsichko kato isledvania, prgledi, mikrobiologia, lekarstva, injekcii i nishto. Posledniat put mi kaza da se podgotvia za in-vitro za sledva6tiat cikul i niama da stane da mi vurnat zamrazenite. Shte vadiat presni i zaedno s tiah shte vrushtat i zamrazeni.
Za men tova ne e lekar, a biznesdama
Tia e melnica za pari. Mnogo sum vuzmytena ot tiahnoto durjane. Samo kak te karat da chakash za pregledi, ne se interesyvat che ne si ot Sofia. Che gonish vlakove ili reisove i sled tova niama s kakvo da si trugnesh. Az lichno sum vlizala na pregled v 21:15h.
A za sinut i (D-r Nikolov), niamam dumi - toi e strahoten nekadurnik za men(i ne samo), za nishto ne stava. Kogato vliazoh na pregled pri nego za zamrazenite predi 2-e sedmici, pred nego imashe chashka s pitie i beshe dosta vesel. Kogato my kazah che tova e posledniat mi opit i se otkazvam, toi otgovori che niama problem i shte me priluje vse niakak da napravim oshte edno in-vitro.Az my zaiavih che si plashtam za vsichko v tazi klinika (dori za prestoiat na zamrazenite), i ne sum otishla tam da se lujem. Tova beshe posledniat mi pregled napraven ot nego.
Poveche krakut mi niama da stupi tam.
Molia se na gospod pone tezi embrioncheta da gi slojat na niakoia jena i  pri neia da stane.
Dano ne sum vi otekchila, no mai imah nujda ot tova izlianie.
E tova e moeto mnenie za tiah i moiata istoria tam.
No v kraina smetka ima tolkova po kadurni lekari s mnogo po humanno otnoshenie. I vse pak ne vsichko na tozi sviat e pari. :roll:
  :wink:

P.S. Mili momicheta ako kupuvate lekarstva ot neia, molia vi gledaite za sroka na godnost
*
Здравей Миси
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2004, 09:05:51 am »
Здравей Миси,
Съжалявам много, че така се е получило при теб ...
Моля те да ми кажеш къде направи тези изследвания за антитела. И при  мен се получи същото 24 дни след трансфера, но въпреки всичко ще опитам пак след няколко месеца. На 21 ден имах 2 развиващи се ембриона, а на 24-ти вече бяха спряли развитието си. ЧХГ имаше много ниско стойности от самото начало до карая - под 30.
Какви точно изследвания за антитела си направи и къде?
Желая ти успех! Рано или късно ще успеем!
Поздрави!
*

    Missy

Здравей Cygnus
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2004, 19:20:21 pm »
Искам първо да те попитам ти пиеше ли аспирин?
Моят първи опит беше  идентичен с твоя, но при вторият опит пиех аспирин които ми е помогнал доста, но само той не е достатъчен.
По повод изследванията ги правих при д-р Конова в гр.Плевен, много съм доволна от нейното отношение към пациентите.Страхотен лекар е тя.
Искренно се надявам следващият път да станат нещата при теб, а аз лично вече започнах стимулацията при д-р Йорданов и ще правя вливанията за анти-телата.
Ако мога да помогна с нещо друго?
Поздрави
*
Здрасти Миси
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2004, 07:19:57 am »
Здрасти Миси, Не, не съм пила аспирин. Това за преди или след трансфера имаш предвид? Имах 3 вливания на соли след пункцията и до няколко дни след трансфера заради хиперстимулацията? Ти за вливане на какво имаш предвид? Смятам да го поговоря за това с Табакова, а исках междувременно да си направя и тези изследвания за антитела, докато изчакам една нормална менструация. За колко време излизат резултатите? Не мога още да повярвам, че бях толкова близко ...  и да спра да мисля непрекъснато защо не стана и  в мен или в ембрионите бе причината? В хиперстимулацията или в огромния ми стрес през цялото време, антитела ли, да не съм прекарала нещо  без да разбера или във всичко комплексно? Все се надявам да е било случайно и засега смятам да не сменям екипа, защото малко или много свикнах с тях и със сестрите.  Дано следващия път и двете имаме повече късмет! Стискам ти палци и ти пожелавам успех от все сърце!!! Пиши ми!
Целувки! :kiss:
*

    Missy

Здравей Cygnus
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2004, 22:08:06 pm »
Здравей Cygnus.
По повод аспирина – когато отидох на преглед за започване на втората процедура, Табакова ми каза веднага да започвам да пия аспирин от 80 до 100 mg на ден заради антитела, защото имало бременност която е спряла да се развива.
Моят съвет е да започнеш и ти да пиеш аспирин по 100 mg на ден – аз го пия от тогава до ден днешен само по време на цикъл го спирам и да ти кажа, че освен да ти помогне няма да навреди, ако я попиташ тя ще ти кажа същото. И продължавай да се бориш не спирай да търсиш причината, защото причина има. Аз не приемам израза “Така става понякога”.
По повод изследванията – стават за около 1 месец, зависи за кои анти-тела правиш, дано пък при теб всичко да е чисто, че стига толкоз проблеми и пречки, че на мен вече ми писва не знам при теб как е, но аз много съм се изнервила напоследък.
Това е от мен ако мога да помогна с нещо друго пиши ми на e-mail: zorpi76@hotmail.com
Кога мислиш да правиш друг опит? Пиши ми!
Целувки :kiss:

P.S. Стискай ми палци – май в петък ще имам пункция
*
"ReproBioMed"
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2004, 08:24:58 am »
Здрасти Миси,
Не пия аспирин в момента, има ли смисъл? При мен забременяване по естествен път няма как да се получи. Табакова каза да отида след следващата нормална менструация на преглед и ще реши какво да правим и тогава да си нося всички изследвания да види защо не се е получило. Аз смятам междувременно да си направя и за антитела за всеки сучай. Ще пиша какви са резултатите. Много често обаче това, което се е получило при нас е случайно и се случва и при жените забременели по естествен начин.
Стискам палци и ти желая много успех! Ще ти пиша!
Поздрави!
*

    Doctor

Ogorchen
« Отговор #7 -: Декември 14, 2004, 19:39:53 pm »
Доста съм огорчен от тези думи. Излишно е да коментирам личните нападки. (Аз алкохол почти не употребявам, а доколко сам кадърен - да преценят пациентите).

Факт е, че жените след "ин витро' забременяват сравнително често (30-35%), но факт е и че поне 20-30% от тези бременности се губят и то най-често поради генетични причини в самите ембриони и Прегнил'а не е спасението в тези случаи!
По отношение на антителата - нещата са донякъде спорни, но все пак се твърди в литературата, че приемането на 75-125 мг аспирин/ден, вливането на венозни антитела (имуновенин), даването на кортикостероидни препарати и други - може би помага.
По отношение на 'замразените' цикли има 3 варианта:
   1. Да се върнат след спонтанна овулация;
   2. Да се върнат след 'мека' стимулация с кломифен цитрат (клостилбегит напр.) или ниски дози гонадотропни хормони (Пурегон, Гонал и др.);
   3. Да се върнат след заместване с естрадиол + прогестерон (от средата на цикъла).
По право за предпочитане се първите два варианта.
Когато е налице т.нар. LUF синдром - фоликулите не се пукат навреме и тогава се налага или да се направи пункция или да се изостави цикъла. LUFS се доказва след 3 неуспешни овулации.

Все пак, искам да пожелая успех на жената в поредния й опит в 1 АГ Болница - Д-р Йорданов е отличен лекар и добър наш приятел.

За ембрионите - ние ще ги пазим до изтичане на петгодишния срок на съхранение, независимо дали е плащано за това; след това по право те се унищожават. Не е възможно да бъдат върнати на друга жена. Дали ще си ги поиска 'Missy' отново е нейно решение. Ако желае можем да й ги предоставим за трансфер в друга клиника - това никога не е било проблем.

За тези неща - толкова!

Впрочем, по отношение на парите - нормално е всичко да се заплаща. Има ценоразпис, има касов апарат, има амбулаторни книги и т.н.; с Вашите пари се закупуват консумативи, лекарства, апаратура, правят се ремонти, наемат се помещения, плащат се заплати, социални осигуровки, здравни осигуровки, ДОД и данък печалба и пр. Когато си работил над 100 дни без почивен ден, при над 70 часа на седмица, последното нещо са парите! Най-сетне, като че ли касата ще се реши да отпусне по около 3000 лв. на семейство за лекарствата за IVF, които са по-голямата част от стойността на процедурата, нещо за което се борим вече пета година.

P.S. От когото и да купувате лекарства - гледайте срока на годност. Ние понякога не го правим, правете го Вие.
*
Здравейте д-р Николов
« Отговор #8 -: Декември 14, 2004, 20:50:42 pm »
Здравейте д-р Николов,
Надявам се не сте се обидили, но във всички форуми пишат момичета, които са доволни или недоволни от различни клиники. Те трудно могат да споделят болката си с приятелите си в реалния живот. Когато човек е заложил всичките си надежди, очаквания и спестявания понякога трудно понася разочарованието и търси във всяко действие обяснение на неуспеха си. Не казвам, че съм компетентна по темата, но в продължение на 2 г. се интересувам о ттези въпроси и бях напълно наясно от началото с възможния изход и рисковете, макар и малки, на които се подлагам.  Това, което ми направи на мен впечатление е, че при вас се работи професионално. По принцип се въздържам от реклама на тази или онази клиника, но дори и след неуспешен опит съм много доволна и пак ще се върна - почти без изчакване. Аз лично не държа да ми се отделя допълнително време, като гледам колко много момичета чакат - имам си интернет, ако имам конкретен въпрос съм ви го задавала и винаги съм получавала по-изчерпателен отговор от това, което съм очаквала. Но хората сме различни... Реагираме по различен начин на едни и същи ситуации. Не се сърдете на Мисси! Дано е успяла независимо в коя клиника! Всички заслужаваме това ....
Дано и аз успея след няколко месеца - всъщност януари в началото съм на преглед при д-р Табакова и ако нямам задържани фолкикули и всичко е наред започваме отначало - Нова година - нов късмет!
Ако си спомняте точно какъв беше моят случай мислите ли че има някаква сериозна причина за неуспеха или е случайност? По-голяма ли е вероятността да успея от следващия път?
Не зная дали следите нашия форум, но много бихме имали нужда от присъствието на специалисти като вас тук - понякога имаме хиляди въпроси и притеснения, както и нужда от материали, които биха ни обогатили с информация за пациента и биха спестили много от въпросите в кабинета.
Моля ви пишете ни ! Когато имате време. Знам, колко сте заети и оценяваме това.
Благодарим Ви че се включихте и моля ви извинете, ако някоя от нас ви нарани неволно - не й е било леко, бъдете сигурни в това ...
Поздрави и много бебета в центъра Ви през Новата година - и много здраве, щастие и успех на екипа!
P.S. Знаете ли как точно ще става процедурата по заплащане на лекарствата от НЗОК?
 mc101
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
"ReproBioMed"
« Отговор #9 -: Декември 14, 2004, 22:43:43 pm »
Здравей, д-р Николов.

Не се огорчавай от мненията на момичетата. Те са изстрадали много. Форумът е почти единственото място, където могат да споделят, да изплачат, да получат подкрепа ...

А всеки, който чете, мисли, сравнява мненията, разсъждава и решава кое е най - доброто за него.

Поздрави и весели празници! :)
д-р Даскалова


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Doctor Nikolov

"ReproBioMed"
« Отговор #10 -: Декември 23, 2004, 19:41:11 pm »
Здравейте,

Това ми е понятно и никой лекар не може да вини пациент, дори когато се чувствува огорчен...

По отношение на неуспешните опити:
1. За съжаление не е ясно защо успяваме толкова рядко. Около 20-30% е успеваемостта на IVF опит, в зависимост от възрастовата група на жената, вида стерилитет и др. В различните държави успеваемостта е различна, както и в различните IVF центрове - различните групи имат различна политика по отношение на случаите, които поемат, максималната възраст, схемите на стимулация, броя върнати ембриони и т.н. Знае се обаче, че немалка част от видимо 'качествените' ембриони, всъщност са с дефектен хромозомен набор, което визуално не може да се установи преди ембриотрансфера. По тази причина бременност или не се получава, или ако има регистрирана такава, завършва с много ранен аборт (до 6-8 гест. седмица). Тук се очаква пробив, ако се въведе рутинно т.нар. PGD (Preimplantation genetic diagnosis), при която се установяват онези ембриони, които имат пълен хромозомен набор, както и липса на някои чести генетични дефекти. В Австралия докладват до 45%/ЕТ!

2. Малка част от случаите на системен неуспех се приписват на имунологични проблеми - антифосфолипидни антитела, антинуклеарни антитела и др. Отношение имат и антиовариалните антитела, както и анти-ZP антителата (основно в случаите на нисък % на оплождане). Както споменах - кортикостероидите, аспирина, имуновенина и хепарина могат да са от евентуална полза.

3. Счита се, че до 3-4 опит за IVF процентът на успеваемост нараства - вероятно понеже първия-втория опит са малко 'на сляпо', т.е. не сме наясно с много от нещата при конкретната жена - как ще регира на стимулацията, какви яйцеклетки ще получим, как ще се оплодят, какви ембриони ще се получат, какво ще е качеството на маточната лигавица, как ще се държат яйчниците след пункциятата и много други.

За здравната каса:
1. Подписан е рамковия договор за 2005 г., което е добре;
2. Заделени са 5,000,000 лв за лекарства за 'ин витро' по национална програма (подобно на тази за ендометриозата);
3. Ще се покриват до 1,500 цикъла/2005 г.
4. Включени са: Puregon/Gonal-F, Decapeptyl/Diphereline, Orgalutran/Cetrotide.
5. От касата настояваха до 35 г. възраст, ние - до 40 г. възраст - не е ясно, но мисля, че жените до 38 г. поне ще бъдат включени в програмата;
6. Индикациите за IVF, които се покриват са: тубарен стерилитет, мъжки стерилитет, доказан LUF-синдром, тежка ендометриоза, донякъде - имунологичен стерилитет, необяснен стерилитет (> 6 г.).
7. В процес на преговори са различните страни в този процес:
    - вносителите (гросистите и представителствата);
    - касата;
    - 'ин витро' центровете;

Отсега се 'навъртат' някои господа, които се надяват да поизточат от парите - дано не стане така!

8. Процедурата най-вероятно ще е:
    - лекуващите лекари (вероятно по списък ?) ще диагностицират стерилитета, ще събират  нужните документи и ще насочат двойката към РЗОК за подаване на документите;
    - РЗОК по служебен път ще ги представи на специализирана комисия към НЗОК;
    - ако двойката подлежи на реимбурсация, ще бъде парафиран съответен протокол, с който + рецепта ще се получат лекарства от определени аптеки;
    - за да бъде одобрена дадена двойка за реимбурсация освен всичко трябва да бъде посочен 'ин витро' центъра, в който ще се извърши процедурата (с цел бъдещи проверки и контрол).

За сега - това е. Ако има повече яснота 'от кухнята' ще гледам да Ви информирам.

Пожелавам на всички Весела Коледа и по-успешна Нова година! Както навярно знаете, всяко заченато дете е и наше...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
"ReproBioMed"
« Отговор #11 -: Декември 23, 2004, 20:04:20 pm »
Много благодаря за тази информация, колега!

Весели празници и много успехи през новата година! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
"ReproBioMed"
« Отговор #12 -: Декември 23, 2004, 20:28:05 pm »
Цитат на: Doctor Nikolov

5. От касата настояваха до 35 г. възраст, ние - до 40 г. възраст - не е ясно, но мисля, че жените до 38 г. поне ще бъдат включени в програмата;
6. Индикациите за IVF, които се покриват са: тубарен стерилитет, мъжки стерилитет, доказан LUF-синдром, тежка ендометриоза, донякъде - имунологичен стерилитет, необяснен стерилитет (> 6 г.).


Въпрос: кои сте "вие"?
Втори въпрос: как се доказва т.нар. необяснен стерилитет за n-брой години? Примерно за 6 или повече, каквото е изискването на здравната каса.

Весели празници и на Вас!
Репробиомед
« Отговор #13 -: Декември 23, 2004, 22:30:28 pm »
Много съм учудена от мнението изказано за д-р Николов. Даже направо съм шокирана. Аз съм негова пациентка от година и половина.
Мога да кажа, че винаги се радвам на много внимателно и професионално отношение. Аз съм лекар /макар че специалността ми е много далечна - психиатър и психотерапевт/ и мога да преценя кога някой колега работи професионално или проявява непрофесионализъм. Повярвайте, срещала съм много непрофесионалисти, но д-р Николов не е категорично от тях. Той е изключително деликатен човек. Колкото до пиенето - направо е смешно да бъде заподозрян в подобно нещо, повярвайте.
А д-р Табакова е от водещите специалисти в инвитро фертилизацията.
Нейния център ми беше препоръчан от близък мой приятел, на когото мога да се доверя. Много ми се иска да прочета и други мнения в негова /на д-р Николов/ подкрепа.
д-р Райчева :twisted:

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*
Re: Репробиомед
« Отговор #14 -: Декември 28, 2004, 09:37:19 am »
Цитат на: Georgia
Много ми се иска да прочета и други мнения в негова /на д-р Николов/ подкрепа.

Georgia, и аз писах по-горе, че съм много доволна от целия екип на клиниката  :D

Искам да попитам отново д-р Николов:
Благодаря Ви за изчерпателния отговор. Отговорих си на голяма част от въпросите и малко се успокоих  :) И вече съм настроена много по-оптимистично :)
Сега за касата: Това, което прочетох в пресата е, че ще се поемат медикаментите ин витро на 1500 жени по 3000 лева на всяка една. Е да ама то е много индивидуално. Някои се стимулират с лекарства и за по-малка сума, а за някои тези 3000 може да се окажат недостатъчни. Та не ми стана ясно от изписаното на десетки места в пресата: Ще помогнат с 3000 лева всяка от тези 1500  пациентки за ин витро процедурата или ще поемат лекарствата им? Или може би всичко това е в процес на уточняване?  
Много Ви благодаря за информацията, много ни е ценна. Ще се радваме да поддържаме връзка чрез този форум :)
Поздрави и Щастлива Нова година!
tree2a
*

    gama

"ReproBioMed"
« Отговор #15 -: Декември 29, 2004, 11:06:25 am »
Аз познавам жена, която чака след месец да се рожи рожбата й след второто ин-витро при д-р Табакова. При първото бременността й се е прекратила още в началото, но сега тази  е успешна.
И аз се учудвам на нападките срещу нея и колектива й, защото съм чувала само хубави неща.
Разбирам ви, че сте много изстрадали,защото аз също съм една от вас, но не отказвайте други отчаяни така лесно от едни добри лекари!
*

    Doctor Nikolov

Za kasata
« Отговор #16 -: Януари 10, 2005, 21:27:24 pm »
Здравейте (и ЧНГ),

Отговарям на първите два въпроса:
   1. "Ние"  - това сме лекарите и биолозите от центровете по асистирана репродукция и други членове на Българската Асоциация по Стерилитет и Репродуктивно Здраве (БАСРЗ) (има сайт в интернет); националната програма в по-голямата си част изготвихме колеги от МЦ "Репродуктивно здраве" (на Доц. Щерев), МЦ "РепроБиоМед" (на Д-р Табакова); МЦ "Димитров" (на Д-р Й. Димитров); проф. Ст. Кюркчиев и др. колеги, съвместно със експерти на НЗОК. Важно е да отбележа, че по въпросите на стерилитета се приемат ежегодни консенсуси (на всеки Национален конгрес - тази година 6ти поред в Боровец през м. март) и програмата е съобразена с тях!
   2. 'Необяснен стерилитет' (unexplained infertility) = стерилитет, за който няма доказана причина (т.е. не е тубарен, овулаторен, мъжки, имунологичен или друг с известна причина) и трае повече от 6 години при семейства с възраст на жената до 35 г. и повече от 2 години при възраст на жената повече от 35 години. Логично  да се приеме, че ако всички изследвания, изисквани от касата са направени и липсва видима органична причина, можем да приемем, че се касае за необяснен стерилитет и той може да се третира чрез ин витро. Идеята е, че в крайна сметка каквито и методи на диагностика и лечение да прилагаме, никога не сме наясно дали въобще настъпва оплождане на овоцитите и клетъчно деление. 'Ин витрото' дава отговор и на този въпрос.

По отношение на 3000 лв от касата:

Ще се поемат само лекарствата (до 3000 лв.). С други думи ако лекарствата са за 2000 лв. касата ще плати само тях. Както при ендометриозата - пациентите си взимат лекарствата от опредлени аптеки без да заплащат (кеш). 3000 лева = например на 5 амп. Оргалутран + 45 амп. Пурегон (а средно отиват 3.5 амп. Оргалутран + 33 амп. Пурегон). Ако стимулацията надхвърли 3000 лв., което е относително рядко, касата ще поеме лекарствата до 3000 лв., останалите ще си ги плащат пациентите. Някои относително евтини медикаменти не се включват в поетите от касата; освен това не са включени изследванията, манипулациите по стимулацията, консумативните разходи (среди, катетри, игли за пункция и много др.), труда, амортизациите, данъците и т.н. В крайна сметка аз лично мисля, че един цикъл "ин витро" ще струва на семействата около 2000-2500 лева (при положение, че касата е поела лекарствата до 3000 лв.). Това пак е нещо (сега струва около 5000 и повече).

"Ние" разбира се, ще продължим да настояваме за още ползи за стерилните семейства през 2006 и 2007, като например да участвуват безплатно повече от един път годишно, да се поемат и косумативни разходи, а защо не и труд. Ясно е, че веднага ще има опоненти и това е естествено, понеже има много големи дупки (бездни по-точно) в здравеопазването за запълване. Обаче и инфертилните пациенти плащат данъци, не са болни и не консумират тези пари, а единственото за което искат да ги ползват е за забременяване. Мисля, че това е тяхно право.

До 2 седмици ще има още много нова информация - ще ви уведомявам когато е вьзможно.

Успех и всичко хубаво,
Д-р Г. Николов
Re: Za kasata
« Отговор #17 -: Януари 10, 2005, 21:34:36 pm »
Д-р Николов, благодаря за ценната информация! Не се засягайте, моля, аз винаги така си задавам въпросите ;) Пък и ми беше интересно да знам в чии ръце е нашата съдба :)
"ReproBioMed"
« Отговор #18 -: Януари 10, 2005, 22:42:05 pm »
:P Аз също искам да благодаря на д-р Николов, че винаги е така отзивчив към нашите проблеми и вълнения.

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"ReproBioMed"
« Отговор #19 -: Януари 11, 2005, 11:40:27 am »
Благодарности на д-р Николов за отделеното време и внимание към нас!
Да Ви е спорна годината, уважаеми д-р Николов, и не ни забравяйте, когато има нова информация по проблема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Dr_Nikolov

Някои уточнения
« Отговор #20 -: Декември 23, 2005, 10:15:23 am »
Здравейте,

Отдавна не бях влизал в сайта, прочетох някои неща, които се нуждаят от отговор. Освен това, има и малко нова информация за всички:

1. Всред мненията за нашия център имаше едно, в което се казва,  "Мисля че не е нормално да се обаждаш със спешен проблем и да ти насочват час за след месец". Съгласен съм напълно! Не си спомням случая, но понякога разбирането за "спешност" на пациентите и на лекарите са различни. За съжаление, през 2005 г. бяхме изключително претрупани с работа (лично аз съм прегледал над 2200 пациента, а д-р Табакова над 2500) и е възможно вината да е и в нас, за което се извинявам.

2. "Neznam za vas,no az dokato stapih v tozi centar s edin pregled mi kazaha-invitro i me zadaljiha da si pravia izsledvaniata pri tiah koito biaha na stoynost 2000lv!!!Ne priemali izsledvania ot drugi mesta.A da ne govorim za higienata im.Samo parvia etaj e v dobar vid..a na sledva6tite.A da ste vijdali kak se pravi operacia na otvoreni vrati?E,az vidiah v tozi centar otvorenia korem na edna jena."

- Тук нищо не разбирам!? Първо винаги сме гледали "ин витро"-то да е последния възможен метод, второ - повтаряме много от изследванията, защото те имат давност (човешкият организъм не е статична система) и защото ако в работата ни подведе изследване, направено другаде, отговорността все пак е наша, макар че винаги сме се старали да признаваме онези изследвания, които са релевантни към момента. Нещо повече, особено жените от страната, ги съветвам да си пуснат някои изследвани чрез ОПЛ и НЗОК. Трето - никои изследвания при нас не струват 2000 лв. Четвърто медицинският център е само на един етаж, хигиената ни е отлична, нямаме операционна и няма как да се е видял "отворения корем на една жена". Може би ни бъркат с друг център - не знам?

3. Изледванията за стерилитет в разширения си панел са общо около 500 лв за семейна двойка. Често ни упрекват за пари. Ясно е, че не стигат никому. Но все пак имайте предвид, че един частен център се самоиздържа чрез Вашите пари. Ние нямаме договор с НЗОК, нито бюджетни субсидии. Определено не сме в изгодна ситуация - много по-лесно е да отидеш в държавна/общинска болница, да ти вземат нелегално 1/3 от нашата цена и всичко е О.К. А това, че по принцип би трябвало да не се плаща нищо там - няма значение! Няма данъци, няма осигуровки - чисти пари за лекаря... Лошото е, че пациентите стимулирате този процес. Така или иначе - здравеопазването се комерсиализира много, определено всичко е пари. Обаче не всичко е за пари! Винаги съм вярвал в това.

4. Благодаря за доверието на всички останали!
5. За информация - вижте и отговора, който съм написал към темата за НЗОК.

Успех на всички, повече бебета през 2006 г. и весели празници!

Д-р Г. Николов,
МЦ "РепроБиоМед"
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Някои уточнения
« Отговор #21 -: Декември 23, 2005, 11:27:36 am »
Е, докторе аз също не съм доволна вече от вашия център. Отговорила съм ви защо въ другата тема където сте писали. А сега ще ви доотговоря тук по-подробно. Според вас каква е цената на една цветна снимка при вас? И нейната успешност основание ли е да се иска Икси при добри показатели при мъжки фактор и незнайни проблеми при женски фактор?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Някои уточнения
« Отговор #22 -: Декември 23, 2005, 11:32:06 am »
Не е ли редно първо да се установи какъв е проблема за неуспешно забременяване евентуално да се лекува ако може и чак тогава да хвърляте хората на скъпо струващи интервенции, които при вас обикновенно нямат добър резултат? Просто стигам до извода че не сте мислили много когато сте полагали Хипократовата клетва, или не осъзнавате значението и. Защото явно в Репробиомед гледат хората в джобовете само без дори да се стремят да им помогнат
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
"ReproBioMed"
« Отговор #23 -: Декември 23, 2005, 11:39:50 am »
Старлет, хайде стига. Моля те. Едно е да не харесваш клиниката, съвсем друго е да даваш оценка на работещите в нея. Не ми се сърди. Спри и дай възможност на лекарите да осъзнаят проблема и грешките си (всеки човек се променя, според мен към по-добро). А е възможно и да са били прекалено натоварени... И за теб е по-добре да забравиш този случай и да продължиш напред. Не си хаби нервите излишно  :balk_21:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
"ReproBioMed"
« Отговор #24 -: Декември 23, 2005, 11:49:12 am »
Цитат на: little_rabbit
Не си хаби нервите излишно  :balk_21:


Ще те послушам Зайче и ще спра до тук. Но и аз като гражданин си плащам осигуровките и данъците знаем каква е здравната ни система затова винаги съм се лекувала на частно очаквах поне по-човешко отношение. А давам оценка не на цялата работа на лекарите там, а на тази част която засяга лично моят случай. Говорих за центъра като цяло защото имах досег и с д-р Николов и с д-р Табакова желание за установяване на проблема ми нямаше нито от единия нито от другия лекар.
 Благодаря ти за:   :balk_21: !!!  От мен очаквай още повече  :lol:  :lol:  :lol:
  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
"ReproBioMed"
« Отговор #25 -: Декември 23, 2005, 20:56:05 pm »
Др Николов, не съм Ваша пациентка, не съм и член на сдружение "Зачатие" /ако модераторите решат - да ми трият мнението, но изказвам собствена позиция/,  а потребител на сайта и от това свое качество започвам настоящият постинг.

Вместо да отговаряте БЕЗПЛАТНО колко хора сте приегледали и как стават грешки и да обяснявате "не сте прави" , доколкото си спомням в сайта може да се рекламирате ПЛАТЕНО, както заплащат и всички процедури и изследвания Вашите пациентки. Пак до колкото си спомням в сайта може да се създава група - защо пък не и група за мнения относно  клиниката , в която работите.

Заплащайки си процедурите, семейните двойки имат право на професионално и компетентно отношение, а не комерсиално такова. В тази връзка да Ви питам: кое е по- важно за Вас - да прегледаде 2200-2500 пациента за година, платено ,разбира се, защото центъра Ви и Вашите доходи се формират от тяхните плащания за прегледи , изследвания и манипулации, или да се ограничите с по-малка бройка , но при която са изключени извинения от сорта на  "и е възможно вината да е и в нас". Не говорим за инвитро въобще, а за обсъждане на конкретния мединицски казус.

И накрая нещо лично и искренно : Много добра моя приятелка, доктор от МА и прочие хвалебствия,  ми препоръча Вашия център, но благодаря, аз няма да се възползвам  от услугите Ви, тъй като прочетох доста  за Вас!
*

    kareliya

"ReproBioMed"
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2006, 16:56:44 pm »
Здравейте момичета,от време на време се включвам във вашите дискусии,но това не означава,че не посещавам редовно форума.
Аз лично съм пациентка на д-р Николов и макар първото ми ИКСИ да не беше успешно смятам отново там да направя втория си опит.
  Знам,че разочерованието след неуспешен опит е голямо-рев,болка,сриване на надежди.Минала съм по този път.И в тази връзка бих искала да изкажа мнение,че за мен лично всичко се свежда до крайния резултат.В смисъл-ако има успешна бременност(дай боже всекиму),лекарят е най-страхотния човек и специалист.Но не настъпи ли бременност...яка да му е душа на този лекар.
  Отново искам да подчертая,че това е мое лично мнение и не визирам никой с него.Не трябва да търсим причината винаги в непрофесионализма на лекарите,важното е с тяхна помощ да стигнем до крайния резултат.
    Аз вярвам на д-р Николов и мога да ви уверя,че когато е могъл винаги ми е спестявал разходи.Призна ми и изследвания от родния ми Бургас,за което му благодаря.
  Това е за сега момичета.Не унивайте и не позволявайте разочерованието да ви завладее.
  Благодаря ви за чудесните и полезни темички.Успех на всички(включително и на мен)  :goodluck:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
"ReproBioMed"
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2006, 09:03:20 am »
А аз не вярвам на д-р Николов и д-р Табакова!!!!!
  1. Защото ми направиха цветна снимка без изследване за хламидия
  2. Защото тази цветна снимка ми излезна златна, а и самият персонал се побутваше и хилеше при този факт. Все още чакам отговор на въпроса си по този повод, но явно на "доктора" не му изнася да отговори на въпросите ми.
  3. Защото обслужването и вниманието към пациента не е на никакво ниво там.
  4. Станах свидетел в чакалнята на центъра на абсурден коментар по повод техни колеги от други репродуктивни центрове, възоснова на поръчана от тях (д-р Табакова и д-р Николов) статия във вестник "24 часа" мисля че беше или "Труд"
  5. Разяснението по изследванията които направих там - просто няма такива разяснение, беше ми написано на едно хвърчашто листче какво още остава да направя. Листчето ми беше подхвърлено с думите "ако искаш пири нас като не искаш върви къдет щеш"
  6. Мога и още да разказвам ама вече се уморих.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Dr_Nikolov

"ReproBioMed"
« Отговор #28 -: Април 05, 2006, 19:02:25 pm »
Здравейте,

Човек и да се оправдава и да не се оправдава - все тая. Още повече, че не сме в равностойни позиции. От една страна имаме конретен лекар с неговото име, а от другата - псевдоним. Общо взето - нищо ново. Лекарите у нас, ми прави впечатление, са едни от най-обижданите хора. Впрочем медиите особено толерират това. Добрата медицинска новина - не е никаква новина.

После, в България всеки разбира от всичко, най-вече от това, което е работа на други хора. Всеки у нас знае най-добре как да се преработи съдебната система, как да се управлява бюджета на страната, как де се подобри образованието и т.н. А истината е, че никой от нищо не разбира особено. И това ни е проблемът като нация.
Ако запитате 10 души случайно подбрани какво биха направили, за да се подобри здравеопазната ни система, нито един няма да каже "не знам, аз не съм учил за това и не съм компетентен". "На запад" 9 от 10 ще кажат точно това!

Стерилтетът е сериозен проблем безспорно. Диагностиката - също. Все пак, не е ли лекарят този, който трябва да каже кому какви изследвания да се правят и какво лечение да се приложи? Явно - не.

Конкретно:

1. За да се направи 'цветна снимка' (т.е. HSG) - минимално е нужно да се изследва влагалищна чистота (по-добре микробиологична посявка) и да има поне ПКК и СУЕ - нищо повече. Хламидиите може да се изследват, но далеч не е правило това.
2. В нашия център HSG излиза максимално 120 лева с контрастната материя, никому не взимаме повече. При това с касова бележка и пр.
3. "побутванията' и "хиленията" са чисто субективно възприятие на предубедени хора; винаги се стремим да бъдем радушни, добронамерени и в приводно добро настроение, дори когато не ни е до това (и ние ако сте забравили сме хора);
4. За колеги от други центрове - или добро или нищо, винаги е било така. Често обаче журналистите интерпретират наши думи при интервюта или PR материали и то доста свободно, което е повод за шеги и коментари;
5. Вярно е, че пишем по листчета, но не виждам нищо лошо в това. Кой нормален "комерсиален" доктор обаче ще каже "ако искаш при нас ...".

Знаете ли какво всъщност ме притеснява най-много? Не това, че с подобни коментари по чата ще останем без пациенти или нещо подобно - в крайна сметка и без това са май прекалено много, а и далеч не всеки търси лекар по интернет, слава богу. Чета коментари за колеги, които познавам от години. Прекрасни лекари,  професионалисти и добри хора. Негативни коментари, на моменти дори гадничко звучащи и ми става много неприятно. Ако видите какви неща се пишат за лекари водили ражданията на някои жени, ще речете, че е чиста случайност ако родите и не са ви уморили вас или детето ви. А не е така. Тези хора всеки ден се подлагат на такъв стрес, че просто никой, който не работи професията дори не може да си представи. И не за пари! Въобще не е за пари.

Но кой ли би повярвал на това, особено ако сме готови да дадем 600 лева за гуми за колата, но една "цветна снимка" ни излиза златна...

Все пак, аз знам едно - за тези 8-9 години, които работя стерилитет, и не само като акушер-гинеколог, но и като ембриолог - никой не може да ми отнеме онова богатство, което създадохме в центъра - над 300 родени деца от IVF/ICSI-ET и още поне толкова от инсеминации и други методи на лечение. Може и да не е много. За мен обаче е.

Желая успех на всички жени, които се борят за правото си на майчинство! Желая успех и на всички колеги, които на 7-ми април имат празник и дай боже поне на този ден хората и медиите да ни пощадят!


Д-р Николов
*
"ReproBioMed"
« Отговор #29 -: Април 05, 2006, 22:18:23 pm »
Цитат на: Dr_Nikolov
Все пак, аз знам едно - за тези 8-9 години, които работя стерилитет, и не само като акушер-гинеколог, но и като ембриолог - никой не може да ми отнеме онова богатство, което създадохме в центъра - над 300 родени деца от IVF/ICSI-ET и още поне толкова от инсеминации и други методи на лечение. Може и да не е много. За мен обаче е


Здравейте,
Аз чета този абзац и нещо не ми се връзва картинката. Ще Ви бъда благодарна ако внесете малко яснота по въпроса :)  Казвате, че за 8-9 години сте създали близо 600  деца - така ли е или бъркам? :roll:  Та въпросът ми е, колко двойки са преминали през IVF/ICSI-ET и през инсеминации? От колко двойки са тези деца и какъв е процентът на многоплодните бременности при тях :?:
Не мислите ли, че процентът на успеваемост на вашата клиника в такъв случай при цитираният брой на родени деца и посоченият дълъг период от време е просто обезкуражаващо нисък. И при тази ниска успеваемост Вашата клиника не би просъществувала в условията на ожесточена конкуренция на "запад".
Не забравяйте, че много от момичетата пишещи във форума, имат база за сравнение и са наясно с разликите в обслужването и отношението към пациентите, като визирам Вашата клиника и тези на "запад".

За празника с удоволствие ще поздравим Вас и всички Ваши колеги:)
*
"ReproBioMed"
« Отговор #30 -: Април 05, 2006, 23:16:07 pm »
От една страна искрено съчувствам на всички, които са преминали през центъра и са останали разочаровани от обслужване, отношение, цени, компетентност! Аз самата съм минала през почти всички известни центрове за репродуктивна медицина в София и това, че съм ги сменяла, е доказателство, че всеки ме е разочаровал по един или друг начин. Най-големите негативи за нас са - загубени години, нерви и на последно място пари. На последно, защото първите две не се връщат никога.
От друга страна смятам, че включването на д-р Николов в темата му прави чест, защото има смелостта да се изправи пред критиката на недоволни пациенти и да сподели мнението си. Фактът, че центъра съществува от толкова години и продължава да е един от най-известните говори за професионализма на лекарите там. Аз съм против личните нападки, но дано критиката спомогне за преосмисляне на работата на персонала и повлияе положително на развитието на центъра. А който смята, че пациентите са му достатъчни и не се замисли над мненията им - жалко за него самия.
Аз няма да коментирам нито работата, нито отношението. Просто ще споделя моята история с центъра:
Отидох там през 99 год. с една папка с изследвания от различни лекари. Всъщност папката съдържаше само спермограми, микробиологични на двамата и проследяване на цикъл. Без да ме прегледа дори и без обстоен преглед на документите в стил "това на колегите не е интересно за нас, ние започваме наново" д-р Табакова ни даде две листчета с необходими изследвания за включване в програма ин-витро (васерман, спин, хормони, кръв). При мен всичко ок, но спермограмата на мъжа ми, както се знаеше,лоша. Д-р Николов направи няколко спермограми на мъжа ми, вкл. с броене на ръка (извинете за неточния термин), като проблема беше че реултатите варираха много (от годни за инсе до годни за икси), както и наличие на левкоцити с неясна причина. Лечение на качеството на спермата няма, освен широки гащи и витамини, а левкоцитите трябва да се мизчистят с антибиотици- беше констатацията. Предвид чакането всеки път по 3-4 часа, въпреки записания час (вече включените в програмата са с предимство) и липсата на решение за по-нататъчно лечение, освен най-вероятно икси реших, че това не е моят център. В други центрове последваха цветна снимка, операция от варикоцеле и няколко инсеминации. За съжаление без успех, но без изяснена до момента причина.
Пожелавам на екипа в центъра здраве, повече бебета и толкова пациенти, колкото могат да обслужат качествено и с необходимото внимание!
А на всички момичета: да намерят по-бързо "своя център"!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
"ReproBioMed"
« Отговор #31 -: Април 06, 2006, 00:11:20 am »
Не съм посещавала центъра Репробиомед и не мога да споделя лични и преки наблюдения и впечатления оттам.  И на мен, както на Андиа, ми се струва много доблестна и достойна за уважение постъпката на д-р Николов, а именно да влезе в открит дебат, да посреща и отвръща на критиките, да дискутира с нас.  Поздравявам Ви, за което. Бих искала да подчертая, обаче, във връзка с Вашето последно мнение, че далеч не сте прав като твърдите, че във форума се срещат основно критики и негативизъм към лекарите и че принципно това е един вид правило - да се критикуват от "неблагодарните" пациенти.  Това далеч не е така, има няколко имена (най-малко за четири се сещам без напрягане на паметта), за които не съм прочела нито една лоша дума, нито една конкретно споделена история, подобна на тази на Старлет, например, изпълнена с болка и обида от нанесени морални и материални щети, а само хубави думи и благодарности и то от не едно и две момичета, посетили не една или две клиники.  Мислите ли, че това е случайно?  Що се отнася до твръдението Ви, че за щастие не всички пациенти си избират лекар посредством интернет, може би щастие за Вас, но, в повечето случаи, нещастие и загуба на време за повечето от момичетата/двойките, поне що се отнася до конкретния случай и сайт.  Казвам го от личен опит, благодарна съм на девойките, че ме насочиха към кого и къде да се обърна и да срещна почтено отношение, индивидуален подход и заслужено внимание.  
Желая Ви всичко най-хубаво.
Казвам се Ралица Гурьянова, предвид на това, че предпочитате да не се крие събеседникът Ви зад никнейм.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
"ReproBioMed"
« Отговор #32 -: Април 06, 2006, 12:28:12 pm »
Здравейте д-р Николов!!! Много се радвам че след почти 4-ри месечно чакане се включвате с нов отговор по темата. Започвам да ви отговарям подред. Според вас защо пациентите в България разбират от толкова много неща? Ще дам себе си за пример, ако не отбирах малко от малко и ако не бях информирана сигурно при това положение щях все още да ви бъда пациентка за което никак не съжалявам. Да не говорим за ежедневните десетки случаи на лекарски грешки които остават безнаказани. Та именно по тази причина пациентите в България гледат първо да се информират за да не останат излъгани или за да не бъдат правени груби лекарски грешки (както и по малки). В началато когато тръгнахме да търсим проблема простих и доста по-груби грешки които ми ковстваха отстраняването на едната тръба, и продължително антибиотично лечение. Това беше в началото когато нищо не знаех и нищо не отбирах тогава плащах ли плащах без да питам, без да се интересувам с вяра в лекарите (които явно не са я заслужавали) Може и да съм патологичен случай както се изрази една лекарка при която бях наскоро или по просто казано най-вероятно съм КАРЪК но е факт че са малко лекарите които съм посещавала и не са спекулирали финансово с мен. Мога и поименно да ги изброя защото са горе долу около 5.

Конкретно:

1. Влагалищна чистота ми беше изследвана както на мен, така беше и взета проба от еякулат на съпруга ми. Открихте проблем и не се съобразихте със собствената си антибиограма. Проблема при мен и съпруга ми беше според вас микоплазма, но антибиограмите ни бяха различни въпреки всичко ми изписахте антибиотик към който са устойчиви "моите бактерии" ако мога така да се изразя това според "вашата антибиограма". А за хламидията толкова настоявахте веднага след снимката, че направо се шокирах защо настоявате толкова след снимката а не преди. По повод на хламидията имах изследвания от преди 3 месеца (тогава) но д-р Табакова настоя да направя при вас задължително. Учуди ме факта че след като държи толкова не настоя преди снимката, а след снимката. Според вас това ако е правилно според мен не е. Каквито и да са съображенията за настояването трябваше поне преди снимката да се направи това изследване, защото вие като лекар много добре знаете какви са рисковете при една цветна снимка и неизлекувани бактериални инфекции.
2. Във вашият център HSG ми излезна 110 лв. без контрастната материя. Касова бележка не ми беше издадена а ситуацията направо ме изуми. "Една" от вашите служителки напомни на "друга" да ми чукне касова бележка, но тази "другата" с кимане и намигане и направи безпогрешен знак да не се обажда повече. Съпруга ми попита още веднъж за касова бележка и отново бяхме обляни от куп неверни обяснения по повод на самите резултати от цветната снимка, пък дано да забравим за касовата бележка. И така ето равносметката
100 лв. - HSG
  12 лв. - пълна кръвна картина
  70 лв. - контрастна материя - закупена от мен лично за която имам касова бележка от аптеката.
Защо съм дошла с контрастна материя защото на запитването ми по телефона от вас ли ще е контрастната материя или трябва аз да си я закупя отговорът беше "Купете си я вие" и ми беше казано каква точно и колко милилитра. За коментара по цветната синмка нямам думи, дори аз като не медицинско лице видях че тръбата която ми е отстранена е отстранена цялата. Според д-р Табакова тя била отстранена наполовината и най-вероятно съм щяла да направя втора извънматочна. Изходът бил ИКСИ или инвитро. С тази същата снимка посетих после още 3-ма лекари според тях такова нещо НЕМА като да ми е оставена половината тръба.!!!!
3. 4. Това е така чисто субективно визприятие побутванията и хиленията, но не е чисто субективно понятие коментари от вашите уста (на д-р Табакова и вас вкл.) от сорта. "Мале Щерев се е изял от яд, тази сутрин ми звъня да ме пита какви са тези глупости във весника (следва смях), а онези от варна направо ще се на***** от яд заради статията. Само Владимиров още не е звънял. Ама нека, нека да ги е яд."
5. По повод на това: "Кой нормален "комерсиален" доктор обаче ще каже "ако искаш при нас ...". Аз няма нужда да ви обиждам вие сам се обиждате с това изречение. Това беше коментара на д-р Табакова след коментара за половината ми тръба по снимката. А за лисчетата те не са официален документ, може при тези постъпки някой ваш клиент (защото явно така трябва да се изразявам след случилото се с мен, а не с думата пациент) да реши да ви съди (Държа да отбележа че това няма да съм аз, но все някой може да се реши да го направи). но дори и да го реши с тези хвърчащи листчета ще му е доста трудно.

"Тези хора всеки ден се подлагат на такъв стрес, че просто никой, който не работи професията дори не може да си представи. И не за пари! Въобще не е за пари."
С това което твърдите също не съм съгласна. Аз не съм станала лекар защото немога да си позволя подобна игра със съдбата и живота на хората, а вие като лекари явно сте преценили че можете да си го позволите. В крайна сметка вие лекарите се подлагата на стрес единствено и само за пари. За това говорят редица случаи от лекарската практика, както и случаят който аз преживах във вашият център. Коментарът пък за гумите е абсурден, защото автомобилът не е мислещо същество което знае точно какво прави, за разлика от лекарите които много добре осъзнават че ви лъжат и продължават да го правят.
   Само искам да напомня че думите " Ако сте над 30 години нямате право да кандидатствате по здравната каса за инвитро" са ваши д-р Николов. След няколко дена тук във форума от запитването и отговорите по тема на друго момиче разбрах че това също е лъжа. Програмата за кандидатсване на жени с проблемно забременяване по Здравната каса за 2005 година позволява на жени до 40 години вкл. да подават документи по нея. За мен това също е поредна лъжа и опит за спекулация с пациентките които се намират във възрастовата граница 30-40 години.
    Останалата част от изказването няма да коментирам защото вече са ви отговорили на нея и моето мнение напълно съвпада. А по повод на празника честит празник!!!!(но не смятам че титлата лекар трябва да се дава само с диплома, а и по признание от пациентите това е истинският лекар!!!!)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    miki-mouse

  • *
  • 8
  • Вярвай и ще успееш!!!
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #33 -: Май 06, 2007, 19:02:55 pm »
Привет на всички!Аз също бях пациентка на д-р Николов.Имам един въпрос към д-р Николов и неговата клиника.Какво става с яйциклетките и имбрионите,когато са в повече и останат при оплождането?Замразяват ли се ,имплантират се на други жени или можеби се хварлят(което ако е така това е жестоко при наличието на много жени с кухи яйцеклетки?
Вярвай и ще успееш!!!
*
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #34 -: Май 07, 2007, 13:24:08 pm »
ot xodeneto mi po makite imam spomen 4e bqx pacientka na d-r Nikolov i d-r Tabakova, no sled vsi4ki izsledvaniq koito mi napravixa/zadaljitelnite/-re6ixa 4e vsi4ko e nared i nqmam nujda ot tqxnoto vreme i vnimanie...s dve dumi-imim problem-toi e fakt-no ne e tolkova slojen i zapleten za da se zanimavat s nego...i cqlata nadejda s koqto otidox pri tqx-se izpari...sega sre6tnax edna po obiknovena doktorka i s op6ti usiliq se nadqvam da otkriem pri4inata...jelaq vi kasmet-dano pri vas ne6tata se razviqt po drug na4in.


ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
« Последна редакция: Май 07, 2007, 21:18:48 pm от little_rabbit »
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=сани][/url]
*
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #35 -: Май 07, 2007, 18:07:46 pm »
Единственото, което ще напиша е, че съжалявам безкрайно, че когато ме насочиха към д-р Николов и д-р Табакова не посещавах този форум и не почерпих от горчивия опит на другите момичета. Това ми костваше едно неуспешно икси, свързано с много нерви, унижения и сериозни суми както и един неуспешен трансфер на замразени ембриони, който все още оставя в мен съмнението за надежността на техниката им.

За отношението, цинизма и равнодушието дори не ми се говори! Слава богу, че вече има достатъчно други модерно мислещи лекари в стерилитета, които освен "стандартната" процедура мислят и за имунилогични, генетични и други изследвания и търсят истиската причина за неуспеха! Дано "естествения" подбор проработи и в това!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #36 -: Май 07, 2007, 19:44:22 pm »
и аз не съм доволна от този център. отидох веднъж, Табакова ми закова, че съм за ин-витро. След прегледа ми даде 10 талона за изследвания. Същия месец забременях спонтанно. Но това не го коментирам, допускам, че може да е решила така от 1 преглед, пък и чудеса стават.
Много лошо впечатление ми направи сестрата на Табакова, която се държа изключително недружелюбно. Беше много груба и се държеше все едно, че съм се изтресла в къщата й посред нощ да ме преглежда.
Не бих отишла повече там, най-вече заради лошото отношение. Жените с нашите проблеми са чувствителни и имат нужда първо да се почувстват разбрани и добре приети.
Не вярвайте в чудеса - разчитайте на тях!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #37 -: Май 07, 2007, 21:23:45 pm »
Ще напиша само следните думи.....Момичета бягайте далеч от там!!!
Ще спестя коментарите си,неискам да се върщам назад,няма смисъл!
*
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #38 -: Май 10, 2007, 18:05:22 pm »
Ще напиша само следните думи.....Момичета бягайте далеч от там!!!
Ще спестя коментарите си,неискам да се върщам назад,няма смисъл!
Подкрепям това мнение.
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #39 -: Декември 08, 2008, 14:49:38 pm »
Здравейте!Искам да изкажа мнение за Репробиомед.Най-лошото място за инвитро в България!След дълги и доста скъпи изследвания и ходения до София почти всяка седмица най сетне пристъпихме към инвитрото.През цялото време лекуващ лекар ми беше Николов,той ми направи пункцията и изведнъж ме викат на трансфер,който ще ми прави Табакова.На самия ден ме викат в 9 ч.,но се оказва че за мен няма място в манипулационната,и ме викат отново в 10 и 30.През това време обикаляме с мъжа ми и се чудим какво става.Отиваме в 10 и 30 пак не ни приемат защото правят аборт в това време.Имах чувството ,че Табакова обръща внимание само на нейните пациенти а на мен никакво,защото не съм нейна пациентка.Влязох на трансфер в 11 и 30,през това време вече нервите на мъжа ми едва издържаха.За мен нямаше легло и се наложи да лежа на гинекологичния стол,докато се освободи място на легло.Освен това имат обявена цена от 1600 лв. за инвитро,което е абсолютна лъжа-излезе ми 2200 само за самата процедура без предварителните изследвания на фоликули,които ни излязоха поне още 500 лв. Да не говорим за отношението на сестрите към нас-все едно че сме подвижни касички .Още не са те боднали и ти искат парите да не избягаш случайно.След трансфера докторката отиде да прави цветна снимка някъде другаде заедно със сестрата и никой нищо не ни обяснява-какво трябва да правим или да не правим.А през другото време става въпрос само за пари -дори инжекцията при тях е пет лева за поставяне.Моя съвет към всички на които им предстои нещо такова -никога в този център.
*
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #40 -: Декември 10, 2008, 16:23:20 pm »
Много съжалявам, че си минала през това. Ужасно е да видя, че 2.5г. след като избягах от там нищо не се е променило. Надявах се, че ще останат без пациенти, но явно все още има хора, които да тормозят тези бездушници.

Не се отчайвай, слава богу има и лекари с душа и сърце! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #41 -: Декември 10, 2008, 17:05:39 pm »
stefanny, съжалявам за това, което си преживяла! Най-искрено ти желая опитът ти да е успешен, въпреки всичко! Искам да те попитам нещо, пункцията с пълна упойка ли ти я правиха и преместиха ли се в новата клиника или са още в апартамента?

Re: "ReproBioMed"
« Отговор #42 -: Януари 01, 2009, 22:30:53 pm »
Здравейте,
Първо искам да ви честитя новата 2009 година и да ви пожелая много здраве,щастие,късмет и усмивки.
Аз съм пациентка на МЦ"Репробиомед" от година и 8 месеца.Направила съм два опита ин витро там, от който вторият успешен.Въпреки ,че не се получи от първия път аз не се отказах.Също така знаех ,че ще направя втория си опит пак в този медицински център тъй като бях много доволна от отношението, сериозността и професионализма с който се подходи към моя проблем, за което искрено искам да благодаря на доктор Табакова и доктор Николов.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: "ReproBioMed"
« Отговор #43 -: Януари 04, 2009, 16:53:37 pm »
Цвети не го приемай лично ти явно си една от единичните случаи доволни от обслужването в този център. Радвам се че при теб все пак всичко е приключило добре и успешно.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!