0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Помогнете.Каква болест имам?
« -: Ноември 16, 2007, 19:33:18 pm »
В 4 часа си взех изследванията за хормони на щитовидна жлеза. Един от тях е очевидно завишен , но чак в Понеделник ще съм на ендокринолог и сега стоя в неведение какво ми е, затова моля ви за помощ. Завишен е ТРО антитела . При реф.ст. от 0-30 моите са 188.
Останалите TSH, FT3, FT4 са в норма.
Този проблем има ли си име като диагноза и лекува ли се? Това ли е било причината да не мога да забременея 2-3 години?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Помогнете.Каква болест имам?
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2007, 20:47:37 pm »
Пуканка, най-често зад това завишение се крие диагнозата Тироидит на Хашимото. НЕ се панирай. аз и още куп жени тук я притежаваме :D :(
бих искала да дадеш другите резултати с референтните стойности. имам нещо наум.
прочети закованата тема горе, пусната от мен, и пусни търсене с диагнозата - ще ти излязат доста теми.
*
Re: Помогнете.Каква болест имам?
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2007, 14:34:23 pm »
Благодаря. Проверих  резултатите си по телефона и не записах референтните стойности на тези които ми изглеждаха в норма. В четвъртък ще ги взема всичките и ще ги напиша. Между другото днес ходих на ендокринолог за консулт, изписа ми Селеногин, и ми надрънка куп глупости май.А именно, че антителата не били пречка да се забременее, че се лекували, че всяка раждала или правила аборти  жена имала завишени такива и да съм търсила проблема да не става бебето другаде. 8O 8O 8O Това са глупости ,нали?
Между другото може ли с Хашимото да се прави инвитро или инсеминация или това няма да помогне?
Re: Помогнете.Каква болест имам?
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2007, 21:21:52 pm »
Можеш да правиш и инвитро и инсеминация.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Помогнете.Каква болест имам?
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 01:17:42 am »
да, антителата не са пречка за забременяване, а за износване. но това е проблем, нали. аз заради това исках другите ти резултати, защото те могат да дадат отговор дали са виновни за незабременяването.
Селеногина е ОК. Хашимотото следено и подплатено с необходимите медикаменти не е проблем.