0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    LiliaStamatova

Въпрос за Neopholic Meta
« -: Ноември 16, 2007, 11:12:46 am »
Здравейте момичета.
Имам един малко глупав въпрос, но колко фолиева киселина е нужна на ден при бременност? Четох в западни форуми, че 1 мг,а в нашите препоръчват по 0.4 мг.

Колко хапчета от Neopholic Meta трябва да пия за да набавя 1 мг и най-вече, тя като е по-усвояема, няма ли опасност от предозиране?

Благодаря!
Лилия
*
Re: Въпрос за Neopholic Meta
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2007, 11:38:07 am »
В Германия препоръчват съЩо (както в БГ) 0,4 мг. дневно фолиева киселина по време на бременността и кърменето. Това с 1 мг. от тебе го чувам. И в БГ (както и в Г-я), при необходимост се предписва по 4 мг. дневно.
Ако Neopholic Meta са по 0,4 мг. а ти държиШ да пиеШ по 1 мг., тогава трябва да вzимаШ по 2,5 таблетки дневно. Мисля, че няма опасност от предоzиране (не се натрупва в органиzма). 
*
Re: Въпрос за Neopholic Meta
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2007, 12:30:10 pm »
Както Таня ти е писала, няма опасност от предозиране. Излишното количество се изхвърля от организма. Ако не се налага да пиеш по-големи голичества фолиева заради генетичен проблем, 0.4 мг. Неофолик мета ти е напълно достатъчно.
*
Re: Въпрос за Neopholic Meta
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2007, 14:01:55 pm »
При мен се налага на прием на 1 мг дневно, заради генна мутация. Пия 3 т. Неофолик мета вече 7 месеца. Няма натрупване на ФК, всичко излишно се изпишква. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпрос за Neopholic Meta
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2007, 04:39:45 am »
На мене ми беше изписана по 1мг дневно, през първите з месеца /от Д-р Стаменов/.
В Германия също се препоръчва по-висока доза през първото тримесечие и мъжа ми донесе от там, заради удобната опаковка, бяха по 0,800мг табл.,
но аз така и не ги пих, защото взимах едновременно витамини Матерна,
те също съдържат 0,400мг,
а аз получих алергия /под формата на задух/ от високата доза и доколкото знам от организма се изхвърля само витамин С, затова не съм убедена, че високите дози не оказват влияние /поне не при всеки/ всичко индивидуално.