0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Данчо

Повод за изследването: Открито левостранно варикоцеле втора до трета степен.

Въздържание 5 дни
Обем 4,2 мл
Вискозитет и втечняване нормални
Брой сперматозоиди 72 млн/мл, живи 76%
Подвижност: бързоподвижни 13%, средноподвижни 47%, неподвижни 40%
Морфология 30% нормални, 70% патологични
Има още две неща, които не се четат
Диагноза: Asthenozoospermie

Лекарят ми каза, че само подвижността била намалена и морфологията е на границата, но тези две неща пък се компенсирали с добрата бройка,понеже общо имало напълно достатъчно добри сперматозоиди, които да осъществят оплождане. Така че нямало поводи за притеснения.

Препоръча да изчакам още и да не правя операция на варикоцелето.

Има и два странични фактора, които може би повлияха.

1. През първия ден от петдневното въздържание се понапих и подишах тютюн в една кръчма(иначе не пуша и не пия) но поводът беше важен, нямаше как.
2. Вечерта преди изследването вдигнах температура и ме заболя гърлото, като се наложи да пия течен аналгин.

Изследването е правено в Урологична Клиника в град Манхайм, Германия.

Вашите впечатления какви са, наистина ли да не се притеснявам или да помисля сериозно за операция.
Благодаря и успех на всички с бебеправенето.
Йордан
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за коментар на следната спермограма
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2007, 23:27:21 pm »
Данчо, публикуваните резултати не са лоши, така описана подвижността също не е лоша, това което е в повечко, е въздържанието според мен. Пише от 3 до 5, но ние я правим винаги на 3 ден. И морфологията по ЗСО е 30%, така че и там си ОК. Имай предвид че при варикоцеле показателите варират. Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com