0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инжекции за стимулация на яйчниците
« -: Ноември 14, 2007, 15:01:28 pm »
Здравейте момичета! Моля, ако някой знае да ми отговори- Какво представляват инжекциите за стимулация, по специално при поликистозни яйчници, след неуспешни опити с клостил бегит. Колко дни се слагат, по колко пъти на ден.Отпуска ли ги здравната каса и ако ги отпуска колко време се чака след подаване на молба? Каква е вероятността за бременност след стимулацията? Може ли да се наложи да се повтаря курса?Много благодаря на всички,които ми отговорят!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2007, 09:45:12 am »
Мила, толкова много въпроси :)
Мисля, че на този сайт ще намериш повечето информация, която търсиш - http://www.ivf.bg/?p=11.
А каква е вероятността за бремнност след стимулация - ами зависи каква стимулация - за индуциране на овулация, за инсеминация, за инвитро?
Да се наложи да повториш кое? - стимулация, инвитро?
Доста са ти общи въпросите, за да ти се даде конкретен отговор :balk_21: Може би ще е по-лесно, ако напишеш какво сте правили до момента и какво ти предлага тепърва лекуващият лекар. Пожелавам ти преди да намериш отговори на всичките ти въпроси, вече да си видяла :bfp:


Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2007, 12:49:16 pm »
Благодаря! Ще прочета. Става въпрос, че от доста годинки знам, че имам поликистоза,пиех Диане 35 и др.лекарства, а сега, когато вече искаме бебче, нямам спонтанна овулация. Няма я и след първия опит с клостил бегит. Доктора ми каза, че ако и втория път е неуспешен, ще ми поставя инжекции за предизвикване на овулация.Та за тези инж. питам, защото разбрах,че са доста скъпи и четох някъде, че при СПЯ е подходящ точно определен препарат. Все пак ще разпитам подробно док. при следващото посещение,но реших да опитам и тук. Все пак благодаря
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2007, 13:13:19 pm »
1. с фоликулометрия ли ти доказаха липса на овулация и колко месеца поредни сте я  проследили? Всяка жена има 1-2 ановулаторни цикли в годнината, което не е страшно.
2. правено ли е изследване на проходимост на тръбите преди назначаване на стимулация  - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е!
3. кой е лекарят ти - много е важно да не е обикновен гинеколог?


Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2007, 15:26:43 pm »
Два пъти фоликулометрия, след 2 седмици ще ходя за трети път. Лекаря е гинеколог-ендокринолог. Питала съм го за проходимостта, а той ми казва, че няма причина да  правим такова изследване,но ще го натисна да ми направи. Всички във форума пишете за това, явно не случайно.
*
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2007, 16:04:53 pm »
Питала съм го за проходимостта, а той ми казва, че няма причина да  правим такова изследване,но ще го натисна да ми направи. Всички във форума пишете за това, явно не случайно.

Как да няма причина.Какъв е смисъла от стимулацията, ако не знаеш състоянието на тръбите си.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2007, 19:42:40 pm »
Писах, заби нещо и сега пак ще пиша :)
Задължително се прави проверка на проходимост. Какви причини според лекаря трябва да има за проверката - запушването може да стане от мног неща. Например от хламидии - това изследвали ли сте с мъжа ти?
Като споменах мъжа и видях, че Мели е преместила темата ;) и се сетих - спермограма правихте ли? Още едно задължително нещо.
Значи има няколко основни неща:
1. спермограма.
2. проследяване за овулация.
3. хламидиите.
4. хормони - полови и щитовидни.
5. проходимост на тръбите.
Чак след направени всички тези неща, мисля че може да се назначава лечение. АКо съм пропуснала нещо - момичетата ще ме допълнят. Дано поне малко съм ти била полезна :balk_21: Питай за каквото се сетиш.
А за доктора - по това, което пишеш, явно не е специалист по репродуктивна медицина. Може да е много добър лекар, но за това си трябва някой, който това е специализирал. Повечето от нас са загубили години докато намерят подходящия лекар.


Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2007, 16:20:57 pm »
Спермограмата я уредихме, ще я правим в понеделник.Ще си направя теста за проходимостта и ще пиша пак. Сега обаче друго ме тормози-пих Дуфастон от 16ти до 25ти ден от МЦ,защото предния път ми дойде на 15тия ден. Днес обаче ми е 31ви и няма никой,и никакви признаци да ми идва. То, че няма овулация-няма, ама то вече и мензис да няма е прекалено. Не трябва ли след Дуфастона да е точен или да не се шашкам. Как мислите?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2007, 20:06:25 pm »
Спермограмата я уредихме, ще я правим в понеделник.Ще си направя теста за проходимостта и ще пиша пак. Сега обаче друго ме тормози-пих Дуфастон от 16ти до 25ти ден от МЦ,защото предния път ми дойде на 15тия ден. Днес обаче ми е 31ви и няма никой,и никакви признаци да ми идва. То, че няма овулация-няма, ама то вече и мензис да няма е прекалено. Не трябва ли след Дуфастона да е точен или да не се шашкам. Как мислите?

аз след дуфастон бях като часовник,но всяка жена е различна.не се знае при теб как е...по принцип би трябвало ,но това е по принцип :)
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2007, 21:35:06 pm »
мерси, ако не дойде до понеделник, ще званя на док.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2007, 16:11:36 pm »
На мен след Дуфастон ми е идвало 2-3 дни след свършването му, но не ми е изписван за предизвикване на МЦ.
Стискам палци за спермограмата и цветната снимка ;) Дано покажат хубави резултати!


*
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2007, 17:02:37 pm »
Толкова отзаднапредсте почнали, че нямам думи. :?
Започнете с написаното от Бебе 2007. Първо спермограмата! В репродуктивна клиника! Запишете си час в такава клиника и там ще подхванат нещата от начало.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Инжекции за стимулация на яйчниците
« Отговор #12 -: Април 21, 2017, 19:24:54 pm »
Здравейте нова съм в форума искам да попитам имам поликистозни яйчници
Пих клостилбегит 4 месеца  за стимулация на яйчниците но ефект и до днес няма
когато отново отидох при д-ра  ми тои ми даде инжекция Хориомон 10000 ед.
(прегнил) каза,че фоликулът не се пука та въпроса ми е някоя от вас дали е изпаднала в такава ситуация като моята има ли резултат от тази инжекция .
Благодаря предварително :)