0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпрос за спермограма
« -: Ноември 05, 2005, 10:38:43 am »
Здравейте момичета, преди два дни мъжът ми си направи обикновена спермограма и нещата стоят така:
Общ брой в 1 мл.:1 190 000
Общ брой: 2 975 000
Нормокинезис: 15%
Хипокинезис: 25%
Акинезис: 60%
Нормални форми: 92%
Патологични форми: 3% шийни, главични и опашни форми
8-10 левкоцита на зрително поле;чести простатни телца; аглутинати
Обем: 2,5 мл.
pH: 7,8
Много съм притеснена, защото гинеколога при който отидохме да я разчете директно ни каза, че резултатите са много лоши и трябва да помислим за донорство.Личната лекарка казва че няма повод за притеснение.Незнам какво да мисля затова се обръщам към вас с молба за мнение и съвет.
*
Въпрос за спермограма
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2005, 10:43:01 am »
Къде е правена тази спермограма?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за спермограма
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2005, 11:31:48 am »
Цитат на: mim
Личната лекарка казва че няма повод за притеснение.

Коя е тази лична лекарка, да й пратя малко информация - да чете и да не говори глупости.

Цитат на: mim
Нормални форми: 92%

Е това ми е любимата глупост! :twisted:

Резултатите са лоши. Преди донорството обаче се прави:

1. Търсене на причината за тези лоши резултати (което не е работа на гинеколог, за общопрактикуващ лекар пък изобщо не говорим)
2. Лекуването й
3. И чак след това се мисли за асистирана репродукция, оплождане от донор или осиновяване


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Въпрос за спермограма
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2005, 18:29:44 pm »
Спермограмата е правена в Бургас-лабораторията срещу хотел Космос.
И понеже мъжът ми искаше веднага след като излезе резултата да се разчете се озовахме при гинеколог, на другия ден обаче личната лекарка му е дала направление за уролог.Това ли е правилния специалист при който трябва да отиде?Моля Ви посъветвайте ме нещо.И двамата сме много притеснени.
*
Въпрос за спермограма
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2005, 18:40:40 pm »
В Бургас няма такива специалисти, най-близко е Варна (д-р Александров - АГ болница Варна), след това Пловдив (д-р Даскалова - клиника Торакс), след това София (МЦ "Репродуктивно здраве" или клиника по ин витро "София") . И на мен ми заприлича на Бургаска тази спермограма с тази нереална морфология. Трябва да направите истинска спермограма в специализиран център и направена от специалист. Една добра гинеколожка в Бургас като видя нашите подобни резултати ни каза, че в Бургас няма кой да ни помогне. За уролог ние се разходихме до София при д-р Кацаров. Не се шашкайте има решение на проблема, нека първо установите от какво е причинен - след това евентално лечение или асистирана репродукция. Първо повторете спермограмата.
Късмет!
Въпрос за спермограма
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2005, 09:33:44 am »
Здравей, не се отчайвайте, чак пък донорство. Наистина първо може би трябва да я повторите - както ти е написала Сигнус. Като гледам леко повишените левкоцити, простатни телца (това не го знам какво значи де) и аглутинати, възможно е да има някаква бактериална инфекция, която да е влошила резултатите, така че препоръката ми е да направите и микробиология на еякулат.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Въпрос за спермограма
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2005, 23:28:55 pm »
Здравейте пак, благодаря Ви много за куража и съветите, които получих от вас.Днеска ходихме на уролог тук в Бс и изписаха на мъжа ми Прегнил - 10 инжекции за 5 седмици.Но ме смутиха няколко неща - не казаха нищо за изследване на кръв и урина и като попитах доктора разширена спермограма ли да направим като свърши курса на лечение с прегнила той ме изгледа мнооооооого учудено и ми каза: "Не, какво е това? Същата като тази да направи" Та се питам аз ли грешно зададох въпроса, но от това което съм чела виждам че правят и такива спермограми. И май наистина ще се наложи да ходим до София.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпрос за спермограма
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2005, 00:50:51 am »
Мим, прочете ли какво ти написах? Искаш ли да ти обясня по - подробно за какво говоря? И Варна ви е по - близо от София.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Въпрос за спермограма
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2005, 06:07:07 am »
Мим, направете си първо свястна спермограма, пуснете хормони на мъжа ти и след това се лекувайте. Моят съпруг му инжектираха тестостерон без да му изследват нивата, които се оказаха в норма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Въпрос за спермограма
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2005, 14:28:15 pm »
И аз мисля, че преди да взима хормонални препарати, трябва да има изследвания. Я започнете от нула в Варна, Пловдив, София.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!