0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Щитовидна жлеза питанка
« -: Ноември 04, 2005, 18:50:28 pm »
Искам да попитам момичетата, които има проблеми с щитовидната жлеза следното:
Имам тествани хормони- FT4, TSH, както и TAT и MAT и всички са в норма. Преглеждала ме е и ендокриноложка, която казва, че всичко е ок. Възможно ли е при тези изследвания, които са в норма и след този преглед въпреки всичко да имам проблеми с щитовидната жлеза?
Благодаря!
*
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2005, 19:02:58 pm »
Eви, що реши, че имаш проблем с щитовидната? Ехография правила ли си?
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #2 -: Ноември 04, 2005, 19:14:56 pm »
Не съм, ендото каза, че няма нужда, или пък тук няма.
Днес бяхме на консултация за тъпите антинуклеарни, дето са ми в повече пущините :evil:  и Конова ми каза, че може да има проблем там. Обиколихме из Плевен клиниките, които правят ехография, но точно днес не правеха и сега си седя тук и се втелясвам общо взето :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #3 -: Ноември 04, 2005, 19:26:08 pm »
аз пък съм обратния случай.Ендокринолог ме гледа с ехограф и каза,че всичко е наред и няма нужда да се изследва,пък аз до колкото знам може да има проблем и дори при добър резултат от  ехограф.
<br />
*
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2005, 09:50:58 am »
Aз съм правила само ТСХ -1,5 (0,3-4,0). Заключение от ехографа на щитовидната жлеза: Леки дифузни и огнищни промени в щитовидната жлеза. Но съвета на лекрката беше единствено да се ходя всяка година на контролен преглед, не ме прати на допълнителни изследвания.


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2005, 09:52:23 am »
Все пак хормоните са достатъчен индикатор за състоянието на организма и аз смятам, че може би проблеми няма.
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2005, 09:49:47 am »
Лали, предполагам си права. Тези дни четох различни сайтове за тези проблеми, навскъде пишеше, че тестът за диагностициране е да се тества TSH. Четох, че стойностите трябва да са 0.4-5, като тези над 3 били съмнителни. При мен беше 2.337 миналата година юли.
При това състояние характерно било нередовен цикъл, липса на овулация- каквито аз имах, но след като започнах да пия Сифор всичко е ок, забременявам си.
Ще търся тук дали има ехограф, ако не ще ходя в София, защото ми трябва тази ехография за селдващото ходене в Плевен.
Благодаря за отговорите
*
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2005, 09:52:22 am »
Еви, мойто FT4 беше на долна граница а TSH беше завишен леко, но в нормата пак де, и д-р Конова ме прати на ехография. Тук в Св. София в Бургас я направих и всичко беше ОК. Няма ли да идвате скоро? Направи си една ехография да ти олекне! Всичко е наред, недей се шашка, сигурна съм!
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2005, 09:55:26 am »
Ми като бяхме лятото се бях замислила да я направя точно в Св. София, но реших, че стига съм се шашкала, след като едното каза,ч е нямало нужда. Е сега съжалявам разбира се.
Ще отида, да видим из Враца има ли такива неща :)
Ще докладвам после какъв е резултата
*

    doritt

за TSH-то
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2005, 02:05:28 am »
Здравей,
аз имам понижена функция на щитовидната жлеза с Хашимото.
Доста съм чела по въпроса, особенно сега, когато ми е още по наложително.
Стойностите на TSH-то трябва да са между 0,3 и 2,5. По-високи са повод за безпокойство. За съжаление много от лабораториите не са се напаснали още на новите гранични стойности и дават като референтни до 5.
TSH-то само по себе си не е определящо за това дали има някакъв проблем с щитовдната жлеза. Задължително е изследването и на свободните хормони.
Ако наистина имаш повод за съмнение, че нещо не е наред, искай да ти изследват стимулираното TSH.
Дано съм ти била полезна. :D
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2005, 07:01:02 am »
Днес имам записан час за ехограф в 15, стискахйте палци, а аз надявам се ще докладвам добри новини :)
Благодаря за съвета дорит, ще видим какво ще каже и това ендо, ако трябва ще изследвам
*

    doritt

за доктора
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2005, 10:23:32 am »
А при кой доктор ще ходиш?
Мога да ти препоръчам доц. Борисова.
Успех! Дано всичко е наред. :D
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2005, 10:59:29 am »
Аз съм във Враца и ще отида тук при един лекар, който е единствения в града правещ ехография на щитовидна жлеза. Ако нещо не се получи или има съмнителен резултат ще се насоча към София и тогава може би ще ми потрябват координатите на тази доцентка!
Благодаря още веднъж
*
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2005, 15:48:28 pm »
Доц.Конова ми каза при моето ходене в Плевен да си направя ехография на жлезата, независимо че пуснахме хормони за изследване. Значи има значение и ехографията.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2005, 15:54:41 pm »
Току-що се връщам от ехография.
Всичко е ок, няма възли или изменения.
Отдъхнах си, черпя по повод добрата новина  :beerdr:  :beerdr:
*
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2005, 15:59:53 pm »
Цитат на: wa_wa
Току-що се връщам от ехография.
Всичко е ок, няма възли или изменения.
Отдъхнах си, черпя по повод добрата новина  :beerdr:  :beerdr:

Знаех си !  :D  Целувам те :kiss:
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2005, 16:02:58 pm »
Мерси и на теб целувки и замяна на бирата със сокче по желание :P
(извинявайте за лиричното отклонение)
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2005, 18:41:34 pm »
Браво Ва :D  :D
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2005, 19:03:44 pm »
БРАВООООООО!!!!
Щитовидна жлеза питанка
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2005, 19:14:07 pm »
Браво, браво, Ва!