0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: графиката на katia13
« Отговор #220 -: Февруари 06, 2008, 09:22:11 am »
здравей денис :D! доста дни не съм писала тук..засега графиката ми май е ок,но всеки момент чакам зацапванията,нали ми е по-малко от 14 дни ЛФ,та..
имам един въпрос-док ми поиска този месец прогестерон между 22 и 24 ден от МЦ,аз му казах,че О. ми е била на 18..той отвърна"няма значение"..нали всички казвате,че прогестерона се изследва на 7 ден след О.?той го пусна реално 4 дни след О.(БЕШЕ ПО СРЕДАТА НА РЕФЕРЕНТНИТЕ ГРАНИЦИ);за всеки случай аз си пуснах и на 7 ден след О.(странното е,че пак е по средата на референтните граници,а е от друга лаборатория)..това би означавало,че не е толкова важно дали ще е на 7 или на 5,или на 4 ден след О. стига да е минала овулацията??? :ask:
и още нещо,каза,че тези стойности са хубави 8O,нали уж трябваше да е по-към горната граница???
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #221 -: Февруари 06, 2008, 13:34:11 pm »
Катенце - колко беше прогестерона на 4-ти ден и колко беше прогестерона на 7-ми ден (че аз доколкото разбрах си го изследвала в двата дена)?
Добре е наистина прогестерона да е на горната граница, но щом твоите стойности са по-средата, положението не е чак толкова зле. Доктора не назначи ли утрогестан или дуфастон?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #222 -: Февруари 06, 2008, 13:41:22 pm »
хеееееееееееееей зеленоочке здравей!как ми липсваше само :bighug: :bighug: :bighug:
ами не назначи прогестеронови препарати-каза,че са добри тези стойности 8O,аз затова се обърках...напоследък тъкмо си изясня нещо и спра да питам за него и тогава-БУМ някой(док. или тук във форума някое момиче) каже нещо ,което толкова ме изненада,че ..се обърквам пак :oops:
ами при док изследвах на 4 ден след О. прогестерона и беше 45.29(5.3-86nmol/l)
a на 7 ден след О. си ги пуснах на своя глава(заради наученото тук във форума) в кандиларов-15.93(1.7-27)
от двете изследвания се вижда,че въпреки различните референтни граници прогестерона е по средата и в двата случая!!
п.п. ти как си?какво става с теб? :D (по едно време се чудех дали не си ми била за нещо сърдита..мен нали все от това ме е страх,да не обидя някой,да не досаждам.. :oops:)!ама наистина много се зарадвах,като видях,че си писала :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: графиката на katia13
« Отговор #223 -: Февруари 06, 2008, 14:13:09 pm »
Неееее не съм сърдита, просто много работа имах .....
А иначе при теб нещата не са чак толкова зле.

Ама иначе си си все същата :) Не спираш да мислиш за всичко и постоянно :) За мен е по-добре прогестерона да е на горна граница, но явно доки е на друго мнение. Попитай го с тзи зацапвания, които имаш не е ли по-добре да премаш някакъв прогестерон?
А иначе на мен днес ми е или 13 или 14-ти ден след овулация, ама все тая :( БТ ми се сгромоляса и ми иде да се гръмна :( Тежък, много тежък ден :(

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: графиката на katia13
« Отговор #224 -: Февруари 06, 2008, 14:20:58 pm »
много съжалявам,че е паднала БТ..дано утре се вдигне пак :D!поне този месец има О. нали..че предния (дето ти беше без овулация)ми беше гадно и на мен..докато вървяхме,заедно и ти ме изсотави :wink:..
 за зацапването ми каза,че не може да е от нисък прогестерон,по скоро от недостатъчност на ЖТ,която се лекувала пак с прогестеронови препарати...но нищо не ми изписа тоя месец,държи да приключим явно и другите изследвания,знам ли..?ама новите дето поиска са страшно скъпи и няма да можем да съберем толкова парички до другата седмица,та явно ще ги отложа...,абе всичко излезе май от контрол при мен :lol:
п.п. как да не мисля и да не питам,като не съм 100% сигурна в инфото,и има постоянно противоречиви мнения :lol:...все се каня (ама не ми остава време)да потърся някой учебник в библиотеката-ендокринология ли,незнам...и от там ако не си отговоря на въпросите-значи съм за друга клиника :lol: :lol: :lol:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #225 -: Февруари 10, 2008, 12:17:26 pm »
здравей денис :)!пак ми дойде :((аз и неочаквах друго,но...пак ми е гадно)!мисля,да си пусна пак хормони да видя дали ще е по-добре ФСХ-то от миналия месец..какво ще кажеш?ама ще пусна тоя път всички и щитовидните антитела(нищо,че док не ги иска..) ще ми помогнеш ли с разтълкуването на резултатите?защото си ги пускам на своя глава и съответно няма да ги гледа док..реших така,защото не ми се ще да избързвам с генетичните и имунологичните изследвания :?
хубав ден :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #226 -: Февруари 11, 2008, 09:54:17 am »
Както решиш.
Но ФСХ се писка с ЛХ и Естрадиол/ на 3 ден/- ако е само ФСХ, не показва кой знае колко.
Защо не направиш една ФМ?
Правила ли с скоро?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #227 -: Февруари 11, 2008, 11:32:48 am »
Както решиш.
Но ФСХ се писка с ЛХ и Естрадиол/ на 3 ден/- ако е само ФСХ, не показва кой знае колко.
Защо не направиш една ФМ?
Правила ли с скоро?
да правих септември и ноември ФМ(хубаво проследяване - с нарастването на фоликулите и след това с уточняване кога се е спукал-доста дни ходих и двата месеца)!а сега януари отидох веднъж,но уцелих два дни преди да се спука беше 22мм -док после потвърди,че се е спукал :wink:
за хормоните-да,разбира се,ще пусна и ЛХ и Е2..ВСИЧКИТЕ,нали това ти казвах..всички и пролактин,и тестостерон,и щитовидни и антителата на щитовидната..тоя път ще пусна абсолютно всичко!!но ще ми е необходима помощта ти за разчитането на резултатите :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #228 -: Февруари 11, 2008, 18:14:04 pm »
Тогава ще чакам за резултатите и ще помагам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #229 -: Февруари 15, 2008, 20:14:20 pm »
здравей денис :D!аз имам пак един странен въпрос :oops:,днес се замислих за БТ,този МЦ ми е пак височка - днес беше 37.00- възможно ли е заради ниския Е2 да е по-висока?чисто логически като разсъждавам..нали естрогените са "студените хормони",та излиза ,че ако е нисък ЕСТРАДИОЛА,няма какво да ме "изстуди"  :lol: ,за да падне БТ повечко.. на прав път ли съм или не? :oops:
п.п. знам,че има време да падне преди О.(ако изобщо има ову този месец),но въпросът ми е хипотетичен и се касае за тези 6-7 дни от МЦ(дето вече е ясно че е нисък Е2)!
« Последна редакция: Февруари 15, 2008, 20:16:32 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #230 -: Февруари 16, 2008, 09:10:50 am »
Браво миличка -аз все това се мъча да обесня, че графиката показва нивата на хормоните. Много правилно разсъждаваш и е точно така.
Ако Е2 беше нормално Бт щеше да е по-ниска и колкото повече се повишава- както е нормално преди О./пика на Е2/, толкова повече пада Бт.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #231 -: Февруари 16, 2008, 19:48:36 pm »
аха,ясно :D!радвам се ,че съм почнала да се ориентирам в нещата...то от толкова мисли и разсъждения все трябваше и този момент да дойде :lol:!въпреки че понякога логиката ми ме води в погрешна посока.. :oops:
много целувки
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на katia13
« Отговор #232 -: Февруари 21, 2008, 09:09:13 am »
добро утро  :D!вече влизам по-рядко в тази тема,защото за доста неща започнах да се ориентирам...,но пак изникват отвреме-навреме въпроси  :oops:!вече БТ падна(каквато си ми е по-принцип в ФФ 36.7-36.6),та може и Е2 да се е нормализирал;но понеже ЦС не е точно както трябва да е,не съм започнала още с тестовете..обаче ми се ще да пусна пак Е2(денис,ти ми беше казала след "+" тест за О.),до събота сутринта вече трябва да е достатъчно голям фоликула(ако изобщо има),за да пусна Е2...или да чакам тест за О. да отчете "+" резултата и тогва да го пускам..?
чакам съвети... :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на katia13
« Отговор #233 -: Февруари 21, 2008, 12:58:59 pm »
Според мен трябва да чакаш теста да е (+), иначе ако го пуснеш 5 дена преди О. / примерно защото не се знае кога ще е О./ Е2 пак няма да е показателно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на katia13
« Отговор #234 -: Февруари 21, 2008, 15:23:42 pm »
Според мен трябва да чакаш теста да е (+), иначе ако го пуснеш 5 дена преди О. / примерно защото не се знае кога ще е О./ Е2 пак няма да е показателно.

oki ,ще чакам тогава(за всеки случай питах в "малинов"работят ли в събота  :D)!естествено си права  :bighug:..като се замисля,и без това не е ясно ще има ли О. този месец,нали при ниско Е2 понякога нямало О., та по-добре да си чакам "+" тест!ама съм застреляна,чак сега се сетих ,че може да няма ову ... :oops:
много мерси :balk_21:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: графиката на любопитка
« Отговор #235 -: Февруари 25, 2008, 12:45:31 pm »
такааа.., денис вече ти писах,че Е2 ми е 173 :(!
искам да те питам обаче и още нещо,БТ ми е 37.1 (таква си е всички последни месеци и е общо взето стабилна)през ЛФ,био трябвало ЖТ да се развива добре,но док беше казал,че имам някакъв вид недостатъчност...т.е. каза,че регресира по-рано поради някаква причина(неуточни вариантите) и затова имам зацапвания преди М и ЛФ понякога е 10-11-12 дни(от тях по 1-2 със зацапване)!иначе док,каза че прогестерона си ми е ок,въпреки че е посредата/няколко месеца го следих на 7-8 ден след О./,а нали тук чета че трябва да е към горните граници..нищо неразбирам вече!!
ето и това неразбирам,как може да имам хубава БТ,да я подържам добре през цялата ЛФ и въпреки това да имам недостатъчност,да регресира по-рано,и да ми е къса Лф...и най-вече как е възможно септември месец като ми слагаха през 5 дни по 5000ед в ЛФ Прегнил,тогава пак имах зацапване дори много повече дни,започна тогва още на 7-8 ден след О. и продължи 10 дни;не трябва ли ако имам лека недостатъчност на ЖТ,след като прегнила го поддържа да имам нормална ЛФ поне в този месец с прегнила???аз и тогава бях питала подобни неща,но си дадох няколко месеца докато се направят повече изследвания,да видя какво ще кажат лекарите...е да ама още си преливаме от пусто в празно :lol:!вече се чудя да се смея или да плача :lol:
п.п.съжалявам за дългия пост,ако модератор прецени нека ми каже и ще се опитам да го редактирам! :oops:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на любопитка
« Отговор #236 -: Февруари 28, 2008, 13:02:36 pm »
Бт не е много показателна, че всичко е наред с хормоните - понякога показва, че има проблем, но друг път уж всичко е наред с нея - а или фоликула не се е пукнал или прогестерона е нисък или се появява защапване и т.н.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на любопитка
« Отговор #237 -: Март 05, 2008, 08:53:38 am »
ДА,разбирам denis!док вчера каза,че няма смисъл да меря БТ,дава много малко информация и твърде несигурна...каза ако аз искам да меря,но на него не му трябвало..
писах ти на лични едни мои притеснения и въпроси,ще съм ти безкрайно благодарна ако имаш някаква информация,която може поне малко да ме успокои..
хубав ден :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: графиката на любопитка
« Отговор #238 -: Март 06, 2008, 08:45:20 am »
За Бт ти си решаваш, ако искаш мериш ако искаш - не.
Лошото е, че ако не мериш Бт и не ходиш постоянно на прегледи /поне 2 пъти по време на МЦ/ може да се изнервиш от неизвесността, какво става - ще има ли О. имало ли е , всичко наред ли е с ЖТ и т.н....ти вече знаеш доста неща за Бт и много добре я рачиташ. Помисли и си реши сама.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: графиката на любопитка
« Отговор #239 -: Март 07, 2008, 10:02:24 am »
добро утро денис!права си както винаги :D!
вероятно ще продължа да я меря,за да следя нещата ...както казваш вече се оправям с разчитането сравнително добре и няма нужда да губя тренинг :wink:,но няма да ги показвам на док графиките,за да не каже "аз и казвам няма нужда,тя пак мери.."  :lol:!
ще са си за моя информация,за да мога в домашни условия да си следя О.,колко е дълга ЛФ и т.н. ..
благодаря ти за всичката помощ,която си ми оказвала.. :bighug:
желая ти всичко най..и сбъднати мечти! :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!