0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #80 -: Февруари 27, 2010, 15:34:45 pm »
Здравейте и от мен.Да споделя и аз.При първите си два опита лежах много.И то до деня на самия тест.Но.уви,това не помогна.При третия подходих по-философски към нещата-ако е писано,ще стане.Полежавах само,колкото е препоръчително за утрогестана.И въпрки това теста беше положителен,последва една що-годе лека едноплодна бременност и Клара е вече на 2 години и 4 месеца.Така че моя съвет,мили момичета е не толкова физически да почивате,а да избягвате емоционалното натоварване и стреса.Положителните мисли и настроения са задължителни.И не забравяйте,че рано или късно слънце ще изгрее и на вашата улица.Успех на всички!!!
  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #81 -: Март 02, 2010, 11:49:46 am »
На седми ден след трансфер нормално ли е да има леки болки като преди цикъл, и тежест.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #82 -: Март 02, 2010, 12:20:11 pm »
Ммм да нормално е :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #83 -: Март 09, 2010, 15:32:15 pm »
Здравей те и от мен мина днес и моя трансфер на снежковци сега остава само чакане 10дни,Успех на всички,
*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #84 -: Април 18, 2010, 17:53:35 pm »
Хайде и аз да се запиша. Днес ми е 9 ден след трансфер (ако не броя самия ден на трансфера). На 7 ден имах съвсем леко зацапване, еднократно и спря. Днес ме наболяват яйчниците, усещам нещо като бодежи и придърпване. Теста ми е в сряда, на 21.04, дано е положителен. Това ми е първо и надявам се последно инвитро


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #85 -: Април 18, 2010, 18:31:32 pm »
и аз да се включа в списъка на чакащите теста. днес ми е седми ден от трансфера и вторник ще правя кръвен тест. една седмица починах в къщи защото пътувам до работа с автобус, но от утре започвам пак. стискам палци на всички чакащи!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #86 -: Май 20, 2010, 19:14:47 pm »
Здравейте , включвам се в темичката и дано науча повече неща за начина след ЕТ от вас!Аз съм трети ден след ЕТ като мисля да не се залежавам а да си водя просто по-спокоен начин на живот. А разходки по МОЛ-овете за 2-3 часа разрешени ли са ?
Сега повече ме вълнува въпросът с храната и ще отворя линковете посочени от вас.
Дано се включат и други в моето положение на чакащи :hello:
*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #87 -: Май 27, 2010, 22:20:34 pm »
Аз след трансфера доста лежах. 3 дена постоянно, после почнах да се разхождам вкъщи и да слизам до магазина, едва на 9-10 ден излязох на по-дълга разходка и кафе. Теста е положителен, но аз много се пазех. Не вдигах тежко, не се натоварвах, почти нищо не вършех в къщи. Пожелавам успех на всички.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #88 -: Май 27, 2010, 22:47:38 pm »
ох, стига сте лежали...
никой сериозен лекар не препоръчва такива дивотии. за какво ще лежите? да не изпадне нещо ли?  :lol:
с лежане най-много да си докарате влошено кръвоснабдяване на матката, което не е добре за имплантирането.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #89 -: Май 27, 2010, 22:59:55 pm »
Е аз с повечко лежане си докарах добра почивка и положителен резултат. Въпроса не е в самото лежане и дали ще изпадне нещо, а в това да не се натоварваме.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #90 -: Май 27, 2010, 23:05:54 pm »
Е аз с повечко лежане си докарах добра почивка и положителен резултат. Въпроса не е в самото лежане и дали ще изпадне нещо, а в това да не се натоварваме.

добрата почивка може да е плюс от лежачката, но положителният резултат - не. не си вкарвайте филми в главата, че който лежи - печели, а който не лежи - гледа едната чертичка на теста, защото няма такова нещо.

човек не се натоварва, ако си върши ежедневната рутинна дейност. никой няма да те посъветва да ходиш да ореш на нивата, но да лежиш по цял ден 2 седмици е супер крайно и най-важното - излишно, дори вредно.

питайте майките на едно дете, които са бременни с второ или правят опити за второ - дали могат да си позволят лежат по цял ден като лехуси :) и пак се получава...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #91 -: Май 28, 2010, 09:01:52 am »
Да кажа как протече и вторият ми опит  :D
 За разлика от първия сега първите 7 дни лежах ,почти не съм ставала ,след това вече почнах и да работя и всички задължения да си върша (разбира се без да се натоварвам),и за мое щастие резултата е ++ незнам дали лежането оказва влияние,но ако една жена реши че това е правилната стъпка към нейния успех то тогава нека си лежи за да е спокойна че е направила това което трябва :).
 Успех на всички :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #92 -: Май 28, 2010, 20:35:56 pm »
jam не искам да влизам в спорове с теб. Аз споделих какво съм правила след трансфера, на никой не налагам мнението си, а мисля и че с нищо не съм заслужила подигравателния ти тон. Нека всеки прави това, което смята за дбро, а ако си чела внимателно поста ми - писала съм че лежах 3 дена, а не две седмици. Малко по-мек тон на никой няма да е излишен. Не казвам, че който не лежи задължително ще има отрицателен резултат. В клиниката ми казаха да лежа 2 дена, след трансфера също лежах 2-3 часа. Едва ли го казват ей така, защото нямат какво да си правят докторите.


*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #93 -: Май 28, 2010, 22:25:39 pm »
plams  :good_post:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #94 -: Май 28, 2010, 23:32:22 pm »
не търси под вола теле, plams.

в моята клиника пък ме оставиха да полежа 30 минути след трансфера и казаха да си отивам на работа на другия ден.

правила съм сигурно 8 инсеминации вече - отивам, скачам на стола, правят инсето, ставам и се връщам на работа. нещо различно има ли при инсеминациите, че при тях никой не мисли да лежи с дни?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #95 -: Май 29, 2010, 17:29:02 pm »
Отказвам се да споря, не виждам смисъл. Все си мислех, че темата е за споделяне, какво сме правили след трансфера, а тук едва ли не на кръст те разпъват, защото си лежала. Ако искаше да налагаш своето мнение и да не допускаш други, да си беше направила една тема, която да е озаглавена: "Слушайте какво ви казва jam, това е най-правилното, другите да си гледат работата". Виждам, че си модератор, може би това ти даа право да се държиш така. Аз бях до тук и с темата и форума ви.


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #96 -: Май 29, 2010, 18:01:33 pm »
И като се разсърдиш какво от това нима от този форум не научи толкова много неща за кратко време, мисля че трябва да си благодарна на момичетата които работят неуморно за да го има форума.

Сега по същество. След двата опита лежах по 4-5 дена след третия реших да пробвам да не лежа и си върших всичко както преди без физическо натоварване, но и трите излязоха неуспешни.

Ако някога открия формулата за начина на живот след ЕТ завършващ с положителен резултат непременно ще го споделя за да се възползват всички и да няма отрицателни тестове.
*

    plams

  • **
  • 67
  • Получи се!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #97 -: Май 29, 2010, 19:04:15 pm »
Благодарна съм на хората, които са създали този форум, но не смятам че някой има право да се държи по този начин с потребителите, било то и самия Модератор.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #98 -: Май 29, 2010, 22:43:42 pm »
Благодарна съм на хората, които са създали този форум, но не смятам че някой има право да се държи по този начин с потребителите, било то и самия Модератор.

по какъв начин се държа с теб, plams? би ли цитирала и пояснила какво точно не ти харесва в начина ми на държание? :) това са форуми, тук се дискутира. не съм те обидила с нищо, нито ти преча да си кажеш твоето.

аз много добре разбирам, защо не ти е никак приятно - защото някой не споделя твоето мнение и ти опонира. ами случват се такива неща в живота... :) и това не е повод да твърдиш, че модератор се е държал някак особено или лошо с теб. това вече би било клевета и обида. аз освен модератор, съм и човек с мнение и опит. и си го казвам това мнение и си го отстоявам - аргументирано. това не означава, че не допускам други мнения - откъде си го измисли това? ако не допусках чужди мнения, щях да ти изтрия постингите направо. замисли се върху това. изключително е непочтено да ме обвиняваш в цензура и налагане на мнение само, защото спорим в темата. ако не бях модератор, едва ли щеше да сипеш такива безпочвени обвинения.

който иска - нека лежи с подлога на леглото дни наред след трансфер, но това са излишни и неправилни вярвания и смятам, че правя услуга на интересуващите се, като го пиша това.

« Последна редакция: Май 29, 2010, 22:48:03 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #99 -: Май 29, 2010, 23:09:04 pm »
При първите два опита лежах, пазех се, даже ставах от дивана или леглото бавно, като че съм гипсирана цялата:) Че и бавно стъпвах:))))))))))
При третият ни успешен опит не само, че не се спрях и ден след трансфера, ами ходех на вилата ни всеки ден сутрин рано (беше пролет) копаех и плевях градинките си, косих трева, пренасях и камъни защото все си редя нещо и пренареждам, и вечер се прибирах доволна и изморена защото не ми оставаше време да мисля "ами сега дали ще забременея". Приятелите ни знаят какъв е пътят до вилата, дупки, камъни и все едно се возиш в каруца независимо в каква кола си:))))))))
Ако не бях на вилата по цял ден бях на разходка в морската градина с приятелки. Наистина не се спрях. Имах положителен тест.
Едно разбрах...формула няма. При всеки задачата се решава по различен начин, всичко останало е да успокоим съвеста си, че сме направили "необходимото" при евентуален неуспех.
Моят доктор винаги казва "живей си живота". Всеки разбира и живее живота си както намери за добре, другото е...късмет.