0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #60 -: Февруари 02, 2010, 19:58:42 pm »
За храните в българия няма какво да говорим.Пазара ни е пълен само с некачествени хранителни продукти.Май всички те ни пречат след ЕТ.Но ако някой знае кои храни са качествени нека пише.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #61 -: Февруари 13, 2010, 14:24:50 pm »
Момичета,здравейте! Утре ми предстой ембриотрансфер,но от вълнение когато ми се обади доктора забравих да го питам дали трябва да съм гладна и жадна. Леко ли минава или боли. Благодаря много.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #62 -: Февруари 13, 2010, 14:30:35 pm »
treviso,  хапни си, пийни си , няма проблем. Минава за няколко минути и изобщо не боли. Това е най- прекрасния момент от цялата процедура, а най- най -хубавото е ,че след трансфера ти си бременна до доказване на противното. Чакаме те с положително тестче след около 2 седмици
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #63 -: Февруари 13, 2010, 14:47:57 pm »
Благодаря, krisi1812 за бързия отговор и успокоението,че нещо много се наплаших от тези процедури.Дано всичко мине добре и много положителни тестчета за всички момичета,които очакват или са минали това събитие. :D
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #64 -: Февруари 16, 2010, 21:49:30 pm »
 Сок от моркови и червено цвекло може ли да се пие по време на процедурата и след ЕТ?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #65 -: Февруари 16, 2010, 22:01:50 pm »
Сок от моркови и червено цвекло може ли да се пие по време на процедурата и след ЕТ?
Само внимавай с вит А,и в двете се съдържа суров вит А - ретинол в големи количества...ако пиеш и витамини,става множко
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #66 -: Февруари 16, 2010, 22:18:48 pm »
Сок от моркови и червено цвекло може ли да се пие по време на процедурата и след ЕТ?
Само внимавай с вит А,и в двете се съдържа суров вит А - ретинол в големи количества...ако пиеш и витамини,става множко
Аз още не съм започнала , но със сигурност ще пия витамини.
Поздрави , Фибче!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2010, 10:41:08 am »
Аз още не съм започнала , но със сигурност ще пия витамини.
Поздрави , Фибче!
Фаталче, само да вмъкна, щото ми се стори интересна информация - на последния преглед при Сигридов, той ми обясни, че е най-добре да се въздържам от приемане на допълнителни витамини, дори и за бременни, тъй като метаболизма на бебето е твърде немощен да се справи с всички консерванти и съставки на хапчетата. Това за в бъдеще можело да причини алергии на детето. Само ще отбележа, че за момента изследванията са ми перфектни, здрава съм (да чукна на дърво) и вероятно е взел и това предвид, когато ми е казвал тези неща. Неговото мнение беше, че е най-добре да наблягаме на здравословното и разнообразно хранене и да намалим до минимум / елиминираме приемането на храни и вещества съдържащи химикали, консерванти и др. под.
Поздрави и късмет, дано това да е твоят опит!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #68 -: Февруари 21, 2010, 11:51:25 am »
Фаталче, само да вмъкна, щото ми се стори интересна информация - на последния преглед при Сигридов, той ми обясни, че е най-добре да се въздържам от приемане на допълнителни витамини, дори и за бременни, тъй като метаболизма на бебето е твърде немощен да се справи с всички консерванти и съставки на хапчетата. Това за в бъдеще можело да причини алергии на детето.

Няма да влизам в задочен спор с колега, но това твърдение е абсурдно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2010, 13:07:56 pm »
Мели, бих искала да чуя подробно мнение по въпроса - за съжаление обаче това означава задочен спор с колега за теб... Мислила съм по въпроса дали при рационално хранене е необходимо да се взимат допълнителни "стимуланти", нужно ли е да поправяме нещо, което не е развалено, един вид. На всички витамини пише, че приемането им не замества рационалното хранене, което ме навежда на мисълта, че балансираната диета е по-добрият вариант. Това са личните ми разсъждения по въпроса, не знам дали съм права или бъркам, нито твърдя, че доктор Сигридов е задължително и винаги прав!
Мерси за коментара и поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #70 -: Февруари 24, 2010, 22:06:12 pm »
Здравейте мимичета,
на 8 ден след ЕТ съм,ПО график за цикала който се надявам да не видя близките 9 месеца ми е на 27 февруари.(ЕТ на 16 ,02)Но имам много леко кървене.Не знам дали да притеснявам лкеарката си за толкова млако или да изчакам да видя дали ще се засили.???
Попринцип лежах 4-5 дена след ЕТ, но се налага да ходя на работа въпреки че не ми е тежка работата седя на един стол и чета книги ;)
Благодаря предварително.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #71 -: Февруари 25, 2010, 09:09:26 am »
Ако е бледо зацапване може да е имплантация, но кървене... Според мен се обади на лекаря си. По-добре да го притесниш излишно, отколното да стане някоя беля. Стискам палци!
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #72 -: Февруари 25, 2010, 09:45:02 am »
Здравейте мимичета,
на 8 ден след ЕТ съм,ПО график за цикала който се надявам да не видя близките 9 месеца ми е на 27 февруари.(ЕТ на 16 ,02)Но имам много леко кървене.Не знам дали да притеснявам лкеарката си за толкова млако или да изчакам да видя дали ще се засили.???
Попринцип лежах 4-5 дена след ЕТ, но се налага да ходя на работа въпреки че не ми е тежка работата седя на един стол и чета книги ;)
Благодаря предварително.
Обади се на лекаря си и скачай в леглото.Вземи си отпуска или болнични.Дано да е инплантационно зацапване и да се похвалиш с ++++++тест. :crossfingers:
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #73 -: Февруари 27, 2010, 11:08:51 am »
Момичета благодаря ви
За съжаление това зацапване се оказа отрицателен кръвен тест и болезнен цикъл днес.
Не знам дали защото не почивах достатъчно (макар да чета тука че това няма значение)
пазила съм се не съм вдигала тежко, никакво напреженеие и стрес???
Недоумявам.Също и лекарката ми недоумява защо не се  еполучило.Както и да е!
Ще си почина малко и отново...итози път ще пазая само леглото 20 дена.Успех на всички
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #74 -: Февруари 27, 2010, 11:29:26 am »
Съжалявам мила,ама това е ,както моя док. казва за съжаление толкова са възможностите на инвитрото  :D :D :D
 И аз бях като теб,но и ние ще успеем някога ,само нетрябва да спираме да се борим  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #75 -: Февруари 27, 2010, 11:49:49 am »
Здравейте момичета!От моят трансфер мина вече седмица.Работя в една пицария и за това реших да си взема отпуска по време на ихжекциите защото смените ми са с кофти работно вреве,работя с мн хора -всеки те товари-знаете как е а и доста бях изнервена от предстоящата процедура,да не говорим че работя права..както и да е.След трансфера едва ли има жена която да не се пази .Д-р Александров ми  каза да продължа нормален начин на живот без мн натоварвания-физически и емоционални.Така и направих стоя си в къщи,готвя,чистя,разхождам се и така ....надявам се тестат да е положителен  :babbycarrage:и лично аз смятам че инвитро бременностите не тр да са "наказание и тежко бреве "което да пречи на нормалните ни дейности...едва ли някой ще защити тезата "само в леглото и нищо друго  :balk_137:"-всичко в границите на нормалното и здравословното за нас и бебетата в нас :balk_127: успех и умната
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #76 -: Февруари 27, 2010, 12:41:26 pm »
Четох някъде, че е добре да се ядат варени яйца. Ако някой има обяснение за какво спомагат да сподели.  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #77 -: Февруари 27, 2010, 13:38:52 pm »
Мисля че е заради белтъчините в яйцата,които спомагат при евентуални последици от пункцията....


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #78 -: Февруари 27, 2010, 14:49:34 pm »
Здравей те и аз да споделя моя преден трансфер лежах 4дни а през другите 6дни си вършех домакинската работа готвехчистех си и накрая се появи леко зацапване и като се обадих на д-р тои каза да лежа само и аз така направих и като отидох за втори тест да направия ЧХГ ми беше почнало да спада,Исега ми предстои трансфер на снежковци исъм решила само да лежа но всичко си е божа работа,Успех на всички момичета,
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #79 -: Февруари 27, 2010, 14:53:36 pm »
Аз лично съм за повече почиване,делжане или нещо такова  :D
 Според мен инвитро бременноста далеч не е като обикновенното забременяване,все пак това не процедура шега и малко или мн не сме като жените който забременяват от раз.Това е личното ми мнение,и определено сега на втророто инвитро ще лежа повече  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...