0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #40 -: Януари 27, 2010, 01:05:28 am »
Moля, дайте ми линкове към местата, където са коментирани храните, които не трябва да се ядат, или са препоръчителни! Благодаря!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #41 -: Януари 27, 2010, 09:33:00 am »
Здравей,galesija!
Виж тук имаше дискусия на тази тема:http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36744.msg579565#msg579565
Ще се радвам ако се обнови с нови мнения,защото и мене също ме интересува този въпрос за хранене и начин на живот по време на процедура и след трансфера.
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #42 -: Януари 27, 2010, 09:39:58 am »
Здравейте момичета! Ще следя с интерес темата, защото и на мен ми предстои ЕТ следващият месец.
Имам вече две ангелчета на небето

*

    megsun

  • *
  • 32
  • Impossible is Nothing
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #43 -: Януари 27, 2010, 10:19:10 am »
Мерилин, по време на моята стимулация хапвах предимно протеинови храни, избягвах сладкото и алкохола, отделно взимах "Ескимо 3" и фолиева киселина, и май това е всичко. Дано да съм ви била полезна, бъдещи мамчета  :)
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #44 -: Януари 27, 2010, 10:37:35 am »
Само да допълня megsun, много течности трябва да се приемат, поне 2 литра на ден.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #45 -: Януари 28, 2010, 01:08:12 am »
Благодаря, момичета за бързите отговори! Аз започвам стимулации след около 2 седмици и искам да съм подготвена :)
Мисля да си взема отпуска, ако се почувствам напрегната. Ще ми правят и вливания, които още не знам колко  и кога са и как ще ми се отразят.
Мисля след трансфера да се отдам на компютърни игри.С тях времето минава неусетно и няма да мисля много за резултата. :D
*
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #46 -: Януари 28, 2010, 01:39:27 am »
Случвало ми се е да ходя в командировка между трансфер и тест, в чужбина, със самолет и произтичащото от това търкаляне на куфари (единият път тестът беше отрицателен, вторият път - положителен).

А имаш ли представа колко време трябва да е минало минимум след трансфера, за да може да се пътува със самолет? Аз питах доктора, каза няма проблем, още на втория ден можеш да си летиш, но все пак, след като толкова надежди са вложени, човек се притеснява и иска да бъде
по предпазлив   osi_10


Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #47 -: Януари 28, 2010, 08:41:11 am »
При успешния ми опит пътувах 11 дни след трансфера. При неуспешния ми опит - пак може би около седмица след трансфера. След втория ден не мисля, че има някакъв риск, свързан със самото пътуване със самолет. Носиш си задължително но-шпа в чантата и не забравяш да си го пиеш (най-вероятно така или иначе ще ти е изписано примерно 3х2).

За мен най-големия риск при пътуванията е вдигането на тежко - по командировки пътуваш обикновено сам, т.е. няма кой да ти помогне с багажа, така че трябва да се обърне внимание на тежестта на самия куфар и цялото пътуване да се обмисли добре преди да тръгнеш. Да си прецениш силите и, ако ще пътуваш с градски транспорт, по-добре да се откажеш, защото никой няма да ти вдига куфара специално (например). Виж, ако ще пътуваш с таксита - таксиметровите шофьори обикновено помагат с багажа... Ето тези детайли ги обмисли, преди да решиш да тръгваш.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #48 -: Януари 28, 2010, 19:24:40 pm »

А имаш ли представа колко време трябва да е минало минимум след трансфера, за да може да се пътува със самолет? Аз питах доктора, каза няма проблем, още на втория ден можеш да си летиш, но все пак, след като толкова надежди са вложени, човек се притеснява и иска да бъде
по предпазлив   osi_10

Не съм пътувала със самолет, но според мен, ако си пътувала и не ти се струва "стресово" би трябвало да няма проблем. Но за човек, който не е пътувал друг път - според мен по-добре е да се въздържи /ако може де/ от нещо ново и натоварващо психиката!
Аз си го обяснявам като с карането на кола - ако си опитен шофьор и си караш спокойно / и особено ако е хоби/- караш почти до раждане, но пък ако си новоранец или се качваш рядко - по-добре си вземи шофьор!
Това си е мое сравнение  :wink:
И в крайна сметка - най-добре знае доктора!
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #49 -: Януари 30, 2010, 12:09:04 pm »
При първия ми опит се пазех много. Бях сш взела болнични и лежах до 5 ден след трансфера почти непрекъснато. След това пак се пазех, но вече ставах и се разхождах по малко. Тестът беше отрицателен. Нямаше никаква имплантация.
При втория ми опит, започнах да си ходя на работа в деня след трансфера.Малко се притеснявам, че работата понякога ми е свързана с психическо напрежение, но съм възприела принципа че "здравите круши ,вятър ги не брули". Пътувах 30 км. в деня след трансфера, а на следващия шофирах пак 30 км. за акупунктура. Още очаквам резултата. Надявам се този път да е положителен.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #50 -: Януари 30, 2010, 13:34:04 pm »
Да се включа и аз в темата. Аз лично веднага след трансфера пътувах София- Пловдив. Не съм лежала нито ден, като изключим вечерта след манипулацията. Не съм спазвала нито някакъв хранителен режим, нито пък какъвто и да е било друг. Оставих живота да си тече както беше и преди. Резултата беше от 3 върнати, 3 имплантирани. Каквото има да става ще стане- това е моята философия. Колкото повече се вживяваме, толкова повече се натоварваме-мое мнение. Пожелавам успех на всички момичета с предстоящ трансфер и повече бебета на финала!
[/url]
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #51 -: Януари 30, 2010, 14:50:22 pm »
Според мен, това до колко ще оставиш живота си да тече, както преди, зависи до голяма степен от начина на живот, който си водила до момента. Ако, примерно, си свикнала да пиеш по 1 голяма водка всяка вечер, да продължиш така след трансфера, е безотговорно. Ако работиш в магазин и част от служебните ти задължения са да вдигаш тежки каси с бира, е доста глупаво да продължиш да го правиш. Така че - всичко е относително...
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #52 -: Януари 30, 2010, 17:20:10 pm »
Според мен, това до колко ще оставиш живота си да тече, както преди, зависи до голяма степен от начина на живот, който си водила до момента. Ако, примерно, си свикнала да пиеш по 1 голяма водка всяка вечер, да продължиш така след трансфера, е безотговорно. Ако работиш в магазин и част от служебните ти задължения са да вдигаш тежки каси с бира, е доста глупаво да продължиш да го правиш. Така че - всичко е относително...
Поздрави!
Нека не задълбаваме.Не това имах предвид.
[/url]
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #53 -: Януари 31, 2010, 10:57:04 am »
Надявам се, разбираш, че нямах предвид, че ти си водила подобен на описания начин на живот. Просто отбелязвам, че има разлики и тези, на които им предстои ембриотрансфер, е добре да ги отчетат. Моето мнение е, че изпадането в която и да е крайност, не е полезно. Но все пак, ако трябва да избирам, по-скоро съм за лежането, отколкото за необмисленото подлагане на стрес, напрежение, физическо натоварване след трансфер, защото смятам, че първото може да навреди значително по-малко.
С най-добри чувства.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #54 -: Януари 31, 2010, 13:28:05 pm »
След първия опит почти през цялото време лежах а след втория още след трансфера се прибрах в Русе(опита ми беше в софия).Не съм лежала като при първия.Правих леки разходки,готвих,но уви и двата бяха неуспещни.Така че незнам рецептата каква е за положителен резултат.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #55 -: Февруари 02, 2010, 09:27:16 am »
Моето мнение е, че изпадането в която и да е крайност, не е полезно. Но все пак, ако трябва да избирам, по-скоро съм за лежането, отколкото за необмисленото подлагане на стрес, напрежение, физическо натоварване след трансфер, защото смятам, че първото може да навреди значително по-малко.
Абсолютно съм съгласна.
Освен това, фактът, че при една жена се е получила бременност не означава, че поведението й след ЕТ е довело до забременяването.
И има неща, които трябва да се спазват след ЕТ, въпреки, че е възможно някой да не ги е спазвал, и да се е получила бременност. Говоря за почивка, избягване на физическо и психическо натоварване, намаляване на контактите с много хора или с хора, които са болни, кихащи и кашлящи; трябва да се подбира храната - по-малко целулозни храни, избягване на сурови колбаси, мляко и недосварени яйца, намалчване на кофеина, избягване на алкохол и цигари. Но всичко това, по-скоро с презумпцията, че такова следва да е поведението на бремнната.
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #56 -: Февруари 02, 2010, 09:32:28 am »
А защо да се избягва и млякото,на бременните даже им го препоръчват?! :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #57 -: Февруари 02, 2010, 10:25:53 am »
Млякото се избягва заради опасност от листериоза
Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #58 -: Февруари 02, 2010, 10:37:26 am »
Млякото се избягва заради опасност от листериоза
Не става ли въпрос за избягване на непастьоризираното мляко?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Начин на живот след ембриотрансфер
« Отговор #59 -: Февруари 02, 2010, 10:47:09 am »
Да именно и на някои неузрели сирена