0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за разяснение
« -: Ноември 06, 2007, 09:46:43 am »
Здравейте момичета. Имам следния въпрос: сестра ми прави ин-витро при Стаменов-за съжаление неуспешно. Сега ще правят втори опит, поради което се наложиха имунологични и генетични излседвания. При тях всичко е наред, НО това което д-ра казал, че го притеснява, са тръбите-дали не са запушени. Казал:трябват ми хубави тръби. Сестра ми е правила цветна снимка при която нямаше проблеми. Но това което аз не разбирам и ще ви помоля да ми разясните е: за какво са при ин-витрото тръби. До колкото съм запозната ин-витро се прави и на жени с премахнати или запушени тръби.
Може и да съм в заблуда и ще се радвам ако ми обясните.
Лек и успешен ден.
Re: Моля за разяснение
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2007, 09:54:33 am »
По принцип си права, не са нужни тръби за ин витро  :D
Но, ако има хидросалпинкс (това е разшрение на тръбата, където тя се пълни с течност), това пречи на ин витрото. Течността в тръбата е токсична за ембриона.
Затова е искал хубави тръби доктора  :lol:

lb2f
*
Re: Моля за разяснение
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2007, 10:02:04 am »
Благодаря jazzybaby за бързия отговор, 4е темата много ме заинтригува, а трябва да тръгвам за работа и....бързам  :lol:
Значи единствено е важно да го няма това заболяване в тръбите, а то не се ли вижда на цветната снимка?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Моля за разяснение
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2007, 10:05:33 am »
Вижда се. Но често се появява след стимулация. Затава моето мнение е да се проверяват тръбите преди всеки нов опит.

lb2f
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Моля за разяснение
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2007, 13:14:15 pm »
един глупав въпрос, ама като не разбирам...
от какво се получава хидросаплинкса - от стимулацията ли?
Re: Моля за разяснение
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2007, 13:20:48 pm »
Не само. Моя си мисля, че е следствие на коремната операция.
Може от възпаление да се получи, след настинка, след стимулация... много са причините.

lb2f
*
Re: Моля за разяснение
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2007, 17:22:06 pm »
Цветната снимка е задължителна преди инвитро, за да се елиминира рискът от хидросалпингс.
При наличие на хидросалпингс е невъзможно да настъпи бременност /т.к. течността в тръбите "убива" ембрионите/.
*
Re: Моля за разяснение
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2007, 12:14:07 pm »
Много ви благодаря момичета за компетентните отговори. Предположих, че има нещо важно, а доктора не иска снимката просто така. Проблемът бе, че сестра ми много я болеше при първата цветна снимка и за това.

Лек и успешен ден.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за разяснение
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2007, 12:19:02 pm »
ХС принципно се отключва по време или след стимулация, в следствие на прекарани, инфекции, ТВБ, пластики... Стимулацията не поразява здрава тръба.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля за разяснение
« Отговор #9 -: Ноември 09, 2007, 00:13:06 am »
ХС принципно се отключва по време или след стимулация, в следствие на прекарани, инфекции, ТВБ, пластики... Стимулацията не поразява здрава тръба.
Моми4ета, много ме уплашихте, пък и може ли цветна снимка преди всеки опит, всеки месец ли за инсе ще ре4е това, ами нали стимулацията се по4ва на 3ти ден, а снимката на 7-8 4ак се прави???
Снимка ли е най лесния вариант и най-евтиния де, има ли нещо по-безобидно?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Моля за разяснение
« Отговор #10 -: Ноември 09, 2007, 00:20:05 am »
Имаш ли тръби се  прави снимка, за инсеминациите стимулацията е различна, хидрото го има преди процедура, но с обостря да го кажем така. Не е 100% сигурно че ще се види ако е съвсем в началото и много малко, но не може лапаро да се прави за добър ден. Аз имам снимки на тръбите повече от колкото за документи. :D
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Моля за разяснение
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 09:55:15 am »
Много ви благодаря момичета за компетентните отговори. Предположих, че има нещо важно, а доктора не иска снимката просто така. Проблемът бе, че сестра ми много я болеше при първата цветна снимка и за това.

Лек и успешен ден.
Аз направих цветна снимка в клиниката на доктор Стаменов с пълна упойка и съм много доволна. Нямах абсолютно никакви неприятни усещания. Упойката е лека и много бързо се излиза от нея. Препоръчвам горещо пълната упойка! Имаме си достатъчно други проблеми, за да се инквизираме допълнително и с болезнени процедури.

Преди 4 г. правих цветна снимка в Шейново с някаква местна упойка и беше ужасно! Беше много болезнено и затова не исках и да чуя за цветна снимка години наред.
Re: Моля за разяснение
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 10:39:26 am »

Цитат:
Моми4ета, много ме уплашихте, пък и може ли цветна снимка преди всеки опит, всеки месец ли за инсе ще ре4е това, ами нали стимулацията се по4ва на 3ти ден, а снимката на 7-8 4ак се прави???
Снимка ли е най лесния вариант и най-евтиния де, има ли нещо по-безобидно?

След като е правeна една цветна снимка, аз поне не мисля,
че е нормално преди всеки нов опит да се прави нова,
стига да не е била преди много години.
И при един неуспешен опит може да има много причини не е 100% сигурно,
че е от тръбите,
Все пак Доктора преценява най-добре,
какво е по добре да се направи преди следващия опит.
Успех!
[/quote]